Як захистити ламінат від води: підживлення та інші методи захисту

Як захистити ламінат від води: підживлення та інші методи захистуОсновою сучасного підлогового покриття ламінату є дерево. Він створюється шляхом з’єднання декількох шарів, зверху покриті ламінованою плівкою. Його укладають на підлогу як в приватних будинках, так і в адміністративних будівлях. За ним нескладно доглядати, але слід мати на увазі, що від впливу пари і вологи може відбутися його деформація. Тому ламінат не застосовують для підлоги в санвузлах та ванних кімнатах.

Як захищати ламінат від вологи

Зміст статті

  • Як захищати ламінат від вологи
  • Інші способи захисту від води
  • Як захистити стики ламінату від води

В дійсності немає необхідності перестилати таке покриття при попаданні деякої кількості вологи. Від її впливу можна захистити ламінат. Виробники пропонують проводити додаткову просочення для зниження негативного впливу вологи на це покриття.

Для цього можна використовувати спеціальні просочення, що оберігають від проникнення вологи. Вони робляться на основі воску або іншого герметичного матеріалу. Їх наносять на стики і замкові з’єднання. Нанесення повинно проводитись із зворотного боку ламелей. Надлишки кошти необхідно відразу ж видалити.

У торговій мережі є великий вибір просочень, але найбільш зручні просочення, вироблені на основі воску. Вони легко наносяться на стики пензлем або поролоновою губкою. При необережному заподіянні зайва просочення легко витирається сухою тканиною.

Воскова просочення вбереже також від виникнення скрипу при використанні підлогового покриття. Замкові покриття можна також обробляти спеціальною мастикою, для поліпшення кріплення. Це рятує їх від попадання в них вологи і пилу. Особливо добре використовувати такий метод захисту від води на кухні.

Пам’ятаєте! Так як матеріали для гідроізоляції мають різкий запах, після проведення роботи з просоченням слід обов’язково провітрювати приміщення протягом кількох годин.

Як захистити ламінат від води: підживлення та інші методи захисту

Інші способи захисту від води

Використовуються також і інші способи захисту ламінату від вологи. Можна скористатися особливою захисною плівкою, приклеюємо до поверхні. Вона просто кріпиться і абсолютно безпечна для здоров’я. Окремі різновиди ламінату вже на етапі виготовлення обробляють спеціальними засобами захищають від вологи. Після цього він практично не піддається її впливу.

Також слід бути уважним, щоб, укладаючи ламінат, підлога була абсолютно сухою. Сира поверхню призведе до швидкої його деформації. Рекомендується перед укладанням підкласти вниз вологонепроникну плівку. Негативно буде впливати на ламінат вогкість, яка поширюється з підвального приміщення.

Позитивно характеризуються різні засоби для герметизації, які виготовляються на основі силікону. Якщо ламінат при виробництві був оброблений засобами для захисту від вологи, повторно їх застосовувати не потрібно.

Запам’ятайте! Якщо виробник вказує, що ламінат був оброблений парафіном чи мастикою, то додаткова просочення не потрібно.

Як захистити ламінат від води: підживлення та інші методи захисту

Як захистити стики ламінату від води

В області стиків дощок іноді відбувається здуття верхнього шару. Це може бути наслідком низької якості замків, із-за невірно підібраної товщини підкладки, а також внаслідок неправильної експлуатації. Один із способів не допустити подібне, обробляти всі стики і замкові з’єднання просоченнями і складами з водовідштовхувальними властивостями. Засобами для обробки можна змащувати ламелі, а також наносити їх на стики.

Для додаткового захисту ламінату, його деталі при з’єднанні обмазують спеціальним клеєм. Так як він швидко висихає, то змащувати доводиться тільки одну дошку, і відразу ж вставляти її в пази.

Як захистити ламінат від води: підживлення та інші методи захисту

Засоби для обробки можуть бути як матовим, так і глянсовим. Тому якщо матове засіб було використано для глянцевої поверхні, то це може призвести до того, що поверхня покриється плямами, і буде мати неестетичний вигляд.