Статистика сучасності вказує, що середня тривалість життя наших чоловіків поступово знижується. Якщо ще кілька років тому ця цифра становила близько 63 років, то на даний середня тривалість життя російських чоловіків становить всього 59 років. Катастрофічно зростає і смертність людей працездатного віку. Якщо дані аспекти продовжать свій розвиток, то вже через кілька років нинішні 16-ти річні молоді люди не зможуть дожити і до 60-ти років.

Проблеми чоловічого здоров’я актуальні, адже цей фактор є основним у демографічному розвитку країни. Чоловіче здоров’я повністю залежить від стресових ситуацій, адже вони є активаторами розвитку багатьох захворювань. Як зберегти чоловіче здоров’я?

10 порад як зберегти чоловіче здоров’я

Безсумнівно, дотримання правильного способу життя допоможе зберегти здоров’я будь-якої людини. Але, на жаль, шкідливі звички та інші негативні сторони нашого життя щільно увійшли в сучасний побут. Людині складно утриматися від вживання смачної, але шкідливої їжі, а чоловікам складно відмовитися від нікотину. Але можна постаратися дотримуватися деяких основ, які допоможуть зберегти чоловіче і жіноче здоров’я.

 • Корисний сніданок. Повноцінний і правильний сніданок забезпечує надходження позитивної енергії на цілий день. Дуже корисно їсти на сніданок страви, які містять у своєму складі складні вуглеводи. Ідеальним варіантом є вівсяна каша. У кашу за смаком рекомендується додавати будь-які види фруктів або горіхи. Якщо чоловіку не подобається такий сніданок, то вівсянку можна замінити на страви з картоплі, макаронів, рису, зернових злаків. На сніданок також бажано з’їсти шматочок житнього хліба.
 • Ранкова розминка. Користь ранкової зарядки відома будь-якій людині з самого раннього віку. Для чоловіків хорошими вправами стануть такі розминки, в яких задіяні органи малого тазу (присідання, обертання тазом). Така зарядка дуже важлива для чоловічого здоров’я, адже вона покращує кровопостачання в органах малого тазу, а значить, збільшує чоловічий потенціал.
 • Позбавлення від зайвої ваги. Зайві кілограми негативно впливають на вироблення статевих гормонів у чоловіків. Крім того, з причини зайвої ваги у чоловіків часто трапляються серцеві захворювання. Профілактика появи зайвої ваги полягає в здоровому харчуванні та дотримання активного способу життя.
 • Скоротити споживання фаст-фуду та іншої шкідливої їжі. Продукти, типу солених, солодких і копчених страв, значно знижують потенцію і знижують рівень тестостерону в організмі чоловіків.
 • Ведення регулярного статевого життя. Чоловіче та жіноче здоров’я безпосередньо залежить від наявності регулярного сексу, він не тільки є відмінним стимулятором настрої, але і сприяє профілактичному впливу на виникнення серцево-судинних захворювань.
 • Здоровий сон. В даному випадку важливо дотримуватися не тільки мінімальну норму сну для людини (8 годин), але і стежити за якістю сну.
 • Дотримання водного балансу. Щодоби людині важливо випивати не менше 2, 5 літрів чистої води, при цьому пити вказану кількість рідини необхідно поступово, тобто протягом всього дня. Перший склянку води важливо випивати відразу після пробудження.
 • Заняття спортом. Дуже корисно чоловікам займатися в тренажерному залі силовими вправами. Такі заняття сприяють нормалізації роботи серцевого м’яза, підвищують рівень тестостерону в крові, активізують імунні сили організму, роблять фігуру прекрасною і підтягнутою.
 • Виключення шкідливих звичок. По можливості, необхідно повністю відмовитися від нікотину, вживання спиртовмісних рідин. Якщо повністю виключити шкідливі звички з життя неможливо, то необхідно скоротити їх споживання до мінімуму.
 • Позитивний внутрішній настрій. Думки будь-якої людини матеріальні, тому важливо налаштуватися на успішну і благополучне життя, позбавлену різних недуг. Відмінна профілактика від більшості хвороб полягає у відчутті себе здоровим і щасливим.

Часті чоловічі хвороби

 • Проблеми з простатою. В деяких випадках запальний процес передміхурової залози утворюється після простудних явищ або занесення в статеві шляхи інфекцій.
 • Цироз печінки. Дана хвороба не завжди зустрічається у любителів спиртовмісних рідин. Цироз печінки являє собою запальний процес жовчних проток. Цироз печінки — це не смертельний діагноз, сучасна медицина володіє ефективними методами лікування захворювання на початкових стадіях.
 • Цукровий діабет. Профілактика цукрового діабету полягає у дотриманні правильного і здорового способу життя. Але в багатьох випадках недуга передається по спадку.
 • Інсульт. Відсоток смертності у чоловіків з-за інсульту дуже великий, основними провокаторами захворювання є стресові ситуації, ведення нездорового способу життя, слабкість серцевого м’яза, порушене кровопостачання кровоносних судин.
 • Безпліддя. Проблема дуже актуальна в наші дні, до повного або часткового безпліддя призводять інфекційні захворювання, ведення безладної статевого життя, хвороби статевих органів, слабкість і нежиттєздатність сперматозоїдів.

Будь недугу легше лікувати на початкових стадіях, тому при прояві перших ознак появи недуги, чоловікові необхідно звертатися до лікаря.

Список необхідних вітамінів для чоловіків

Вітамінізовані речовини грають важливу роль в організмі будь-якої людини, але потреби в корисних компонентів у чоловіків і жінок різні.

Які вітаміни важливі для збереження чоловічого здоров’я?

 • Вітамін Д. Недолік вітаміну призводить до інсульту, ожиріння, діабету, гіпертонії. Передозування може викликати проблеми із сечоводами. Цією речовиною багаті на жовток яйця, молоко, риба.
 • Вітамін К є профілактикою онкологічних захворювань. Корисна речовина міститься в сої, висівках, зелених овочах, оливковій олії.
 • Вітамін С сприяє зміцненню імунітету, захищає від цинги, запобігає старінню. Вітамін С міститься у великих дозах у всіх овочах і фруктах, а також у свіжому відварі шипшини.
 • Вітамін В 12 відповідає за нормальний стан нервової системи. Недолік речовини провокує появу проблем з кровообігом. Вітамін В 12 знаходиться в яйцях, тунці, сирі, лососі.
 • Вітамін В 3 є профілактичним засобом від інсульту і інших серцевих хвороб, відповідає за густоту волосся і чисту шкіру. Його можна знайти в пшениці, насіння, мигдальних горіхах.
 • Вітамін А. Недолік компонента викликає проблеми із зором і з репродуктивними функціями чоловічого організму. Міститься вітамін А в молоці, печінці, яйцях.

Часті чоловічі проблеми зі здоров’ям і зовнішнім виглядом

У деяких випадках чоловіче здоров’я пов’язано з проблемами, які можуть здаватися незначними, але все ж вони мають місце бути.

 • Залисини. Проблема, яка часто зустрічається у чоловіків старше 35-ти років. Залисини можна усунути шляхом застосування масажу голови або використання лікарської терапії.
 • Підвищене потовиділення. Виділення поту — це природний процес будь-якої людини. Підвищене потовиділення можна усунути, якщо своєчасно приймати душ. Учащающаяся пітливість вимагає медикаментозного лікування.
 • Пивний живіт. В даному випадку проблема пивного живота полягає в наявності зайвої ваги.
  Волосся на спині. Підвищений волосяний покрив на спині ефективно видаляється за допомогою лазерної терапії.
 • Хропіння. Часта проблема чоловіків — хропіння уві сні. Якщо хропіння стає постійним, то необхідно звернутися до відповідного спеціаліста, а після пройти курс лікування.
 • Відрижка і утворення газів. Зазначені проблеми є нормальною фізіологією будь-якої людини, але в деяких випадках відрижка і гази є симптомом хвороб харчових органів.
 • Сверблячка в паху. Провокатором подібного розладу є підвищена пітливість або наявність інфекційного процесу в статевих органах.
 • Неприємний запах з рота. При появі неприємного запаху з рота, чоловікові необхідно звернутися за консультацією до стоматолога. Нерідко запах з рота викликає куріння, вживання специфічної їжі або розвиток бактеріального процесу в порожнині рота.
 • Врослі нігті. Неправильне підстригання нігтів здатне викликати поява врослого нігтя. Наслідком проблеми може бути запальний процес і сильна болючість.

У чому вимірюється чоловіче здоров’я?