Жінка – берегиня домашнього вогнища, від неї залежить настрій всіх членів сім’ї і атмосфера будинку. Тому жіноче здоров’я так важливо.

Представниці прекрасної статі і в 20, і в 30, і в 45 років зобов’язані виглядати красиво, мати гарне самопочуття. Турбота про жіноче здоров’я повинна бути однією з головних сімейних цінностей.

Краса душі

Спочатку дівчині потрібно стежити за своїм емоційним станом, адже всі хвороби від нервів. Особливо це важливо у 45 років, коли нервова система зазнає кризу.

В поради для дам входить наступний: якщо відчуваєте втому або переживаєте стрес, допоможуть трави: валеріана, календула, ромашка, а також мед. Бажано не використовувати ліки, так як вони не вирішують проблеми жіночого здоров’я, а тільки додають їх. Причому це стосується не тільки душевної рівноваги, а і фізичного стану. Жіноче здоров’я без хімії – основний фактор гарного самопочуття.

Дівчата слухають поради. Наприклад, що краще всього в будь-якій ситуації допомагає чай для жіночого здоров’я. Навіть звичайний зелений чай здатний заспокоїти нервову систему, підбадьорити організм, привести думки в порядок. Якщо ж чай додати трави, перераховані вище, або мед, можна пити його після 21.00 — для спокійного сну. Намагайтеся не зловживати кавою — він дратує нервову систему і притуплює роботу головного мозку.

Відмовтеся від шкідливих звичок, замінивши їх на корисні: спорт, аеробіка, прогулянки по парку, здорове харчування для жінок, походи в театри, кіно, на концерти. Насолоджуйтесь життям! Дані поради, трави та мед допоможуть Вам бути в гармонії зі своєю душею.

Краса тіла

Для підтримки жіночого здоров’я необхідний повний комплекс турботи не тільки душі, але й про тіло. В цьому теж допоможуть мед і трави (календула та інші).

Здорове харчування для жінок дуже важливо, адже завдяки йому в організм надходять необхідні корисні речовини і мікроелементи. Вітаміни для жіночого здоров’я відіграють ключову роль – вони впливають на красу нігтів, волосся, шкіри, внутрішніх органів, кісток. Після 45 років це особливо актуально.

Щоб мати гарний зовнішній вигляд, за собою треба доглядати. Корисно ходити в СПА-салони та салони краси, приймати спеціальні ванни, стежити за нігтями, використовувати для волосся тільки найкращі засоби. Допоможуть в цьому трави (календула і її настоянка).

Є й інші народні поради. Відмінно для волосся підійде маска, яку можна зробити в домашніх умовах. До її складу входить мед, корінь лопуха і цибулю. Календула для зміцнення волосся і нігтів теж згодиться. Мед зміцнює структуру волосся, а трави надають їм об’єм і блиск.

Пошукайте інші поради по догляду за своєю зовнішністю, їх безліч на просторах інтернету. Рецепти жіночого здоров’я є важливою темою на жіночих форумах. Часто обговорюють різні трави і їх вплив на організм.

Мамологія

Мамологія, як і гінекологія – важливі аспекти жіночого самопочуття.

В будь-якому віці потрібно стежити за здоров’ям грудей. Це не менш важливо, ніж гінекологія. Існує безліч захворювань, здатних негативно вплинути на роботу всього організму. Часто проблеми з грудьми виникають у годуючих матерів або жінок після 45 років.

Самим страшним захворюванням є рак грудей, найпоширенішим — мастит. Ознаки будь-якого подібного захворювання:

 • дискомфорт;
 • біль;
 • тяжкість;
 • висока температура;
 • наявність вузликів або «каменів» в грудях.

Причин появи цих хвороб безліч, тому більшою мірою допоможе профілактика. Щодня чіпайте молочні залози, перевіряйте їх на наявність твердих ділянок. При появі дискомфортних відчуттів, тут же прямуйте до мамолога. Трави (календула) женуть кров і зможуть трохи прибрати тверді ділянки.

Мамолога потрібно відвідувати раз на півроку. Пам’ятайте, що найкраща профілактика — це постійний огляд у професійного лікаря, який може виявити хвороби на стадії утворення.

Прийміть поради до уваги, щоб Ваша груди була коштовністю і прикрасою, а не тягарем.

Гінекологія

Жіноче здоров’я має кілька складових: красу душі, красу тіла і окрему частину, яка називається гінекологія. Турбота про жіноче здоров’я, перш за все — це турбота про першорядну функцію прекрасної статі — дітонародження. Гінекологія є однією з найважливіших проблем у жінок після 40-45 років.

Поради про інтимне здоров’я і гігієну давати не потрібно, адже кожна сучасна дівчина знає, як часто потрібно купатися і направляти струмінь води, щоб статеві органи не потрапили хвороботворні мікроорганізми.

Є деякі секрети жіночого здоров’я, про які воліють мовчати. Наприклад, жіночий оргазм. Регулярно отримувати його дівчині дуже корисно. Оргазм впливає як на внутрішню роботу організму, так і на зовнішній вигляд, а також настрій. Гінекологія тісно пов’язана з даними насолодою.

До того ж, це відмінна профілактика. Більшість захворювань в гінекології пов’язані з неправильним статевим життям або відсутністю оргазмів. Секс важливий в будь-якому віці – після 20, після 45 і навіть після 60 років.

Інтимне здоров’я – важлива частина здоров’я дівчини. Гінекологія повинна перевірятися раз на півроку.

Клімакс

Клімакс – це щось інтимне, важливий період в житті будь-якої жінки. Настає він після 45 років. Саме у цьому віці гостро постає питання, як зберегти жіноче здоров’я, особливо важлива гінекологія. Лікарі радять приймати трави у вигляді настоїв (наприклад, календула).

Симптомами клімаксу є:

 • ослаблення пам’яті;
 • безпричинне занепокоєння
 • головні болі;
 • відсутність апетиту;
 • порушення сну;
 • проблеми серцево-судинної системи;
 • почервоніння обличчя;
 • жар;
 • задишка;
 • шум у вухах;
 • зміна обміну речовин;
 • порушення менструального циклу;
 • різкі перепади настрою;
 • зниження здатності до запліднення.

Профілактика або лікування періоду, що настає після 45 років — неіснуючі поняття. Однак деякі поради жінкам при клімаксі дати можна.

Щодня вживайте мед. Бджолиний мед покращує роботу всього організму і настрій. Мед містить масу корисних вітамінів і мінералів. Приймайте хвойні ванни і чай для жіночого здоров’я, в який входять різні трави, особливо, календула.

При клімаксі важливо здорове харчування для жінок. Не варто запускати себе, вважаючи, що Ви дама похилого віку. Після 45 років у багатьох тільки починається життя. Секрети жіночого здоров’я криються в любові і повазі до себе, прийняття себе такою, яка є.

Висновок

Жіноче здоров’я – фундамент, на якому тримається здорове суспільство. Тому жіноче здоров’я без хімії гарантує здорові і щасливі покоління.

В арсеналі будь-якої жінки повинні бути різні трави для правильної роботи організму, мед, календула і поради досвідчених подруг. В секрети жіночого здоров’я обов’язково входить здорове харчування для жінок і відсутність шкідливих звичок.

У ранньому віці необхідно усвідомлювати, наскільки важлива гінекологія, а в старшому – що після 45 років настає друга молодість, яку потрібно прийняти з радістю.

Толіка щастя від Ромины Пауер і Аль Бано.