Досить часто у жінок буває багато сумок. Вони відрізняються за кольором, формою, матеріалом. Це своєрідний аксесуар, який не тільки використовується для зручності, але і для краси. Багато хто не знає, як цю красу зберігати, щоб не зіпсувати вигляд. В шафах буде робити це найнадійніше. Вони не вигоряють в цьому місці, не пошкоджуються, і в кімнаті порядок. Є деякі правила по зберіганню жіночого аксесуара.

Як підготувати сумки для зберігання в шафі

Зміст статті

 • Як підготувати сумки для зберігання в шафі
 • Зберігання сумок в залежності від матеріалу
 • Правила зберігання сумок в шафі

Бувають сумки зимові і літні, звичайні і на святковий вихід, під плаття, під туфлі. Є навіть ті, які дістають тільки на особливий випадок. А до цього їх потрібно десь зберігати. Зазвичай це місце виділяється в шафі.

Необхідно знати, як підготувати цю річ для того, щоб її зберігати деякий час у шафі. Адже від цього залежить, в якому стані її дістануть і потім будуть носити. Якщо витратите трохи часу щодо підготовки до зберігання, такий аксесуар буде довго носитися. Якщо сумочок багато, для початку необхідно відсортувати за матеріалом їх, а також за розмірами. Великі сумки вимагають великого простору в шафах.

Важливо! Перед зберіганням слід з клади всі витягнути. Не потрібно залишати в них їжу, питво, ручки, косметику. При довгому зберіганні всі ці предмети можуть зіпсувати виріб. Всередину можна покласти папір, газету або якесь тканинне виріб. Так виріб не втратить форму. Якщо на сумочці є довгі ремені, то їх не слід складати або м’яти. Заломи від них вже не поправити.

У пакет пакувати сумку не варто. Матерія їх повинна отримувати доступ до кисню. М’яти річ не можна, сумочки не складають, їх зберігають акуратно в стоячому або лежачому вигляді. Перед зберіганням потрібно визначитися з полицею, провітрити місце, де сумки будуть лежати. Саму річ почистити так, як це вимагає матеріал. Для цього можуть знадобитися спеціальні чистячі і водовідштовхувальні засоби, а також серветки.

Зберігання сумок в залежності від матеріалу

Якщо сумочок у дами дуже багато на кожен випадок життя, то необхідно насамперед відсортувати їх за матеріалом. Адже вони дуже різняться за натуральності, за типом тканини. Шкіряні вироби краще зберігати окремо від замінників, також вони вимагають вільного простору і кисню.

Хутряні аксесуари краще попередньо обробити від шкідливих комах. Тканинні – можна вішати на гачки. Якщо мається на моделі якісь стрази або вишивка, то їх упаковують в поліетилен. Якщо моделі зроблені з тканини, вони можуть витягнутися. Тому їх варто класти горизонтально. Краще не складати, інакше стрілок не уникнути. Якщо на сумочках є шипи або елементи, які можуть подряпати, то їх слід також класти окремо від інших.

Покласти цінні вироби можна в гардеробі. Тільки робити це потрібно акуратно, щоб зберегти зовнішній вигляд. Дотримувати температурний режим. Шкіру і замшу слід зберігати подалі від опалювальних приладів і батареї. А також важливо дотримуватися комфортну вологість у кімнаті.

Важливо! Щоб сумки з природних матеріалів не терлися один об одного. Натуральний матеріал повинен дихати, тому не варто його упаковувати в плівку. Є спеціальні мішечки з якісного бавовняного вироби, які продавалися разом із сумкою. У них зберігати буде дуже практично. Можна пакувати сумки в коробки, які продавалися з взуттям.

Щоб поклажі не вигорали, їх слід зберігати у шафі з закритими дверима. Також підходять комоди, ящики. Не можна розташовувати вироби біля обігрівальних приладів або поряд з батареями. Але в холоді теж не варто зберігати сумочки. Температура в кімнаті плюс 20-22 дуже добре підійде. Вологість повинна бути помірною. Тверді сумки треба наповнювати газетою або папером, щоб вони не втратили форму. Ставити їх слід вертикально.

Правила зберігання сумок в шафі

Є основні норми, як правильно зберігати сумки в шафах. Їх краще дотримуватися, щоб речі довше зберігали доглянутий вигляд.

 • Якщо дуже мало місця, то сумки можна скласти одна в іншу, особливо якщо вони всі різних розмірів.
 • Ідеальним варіантом зберігання буде органайзер, зшитий своїми руками або придбаний у магазині. У ньому повинно бути кілька відсіків для зберігання. Зазвичай вони тканинні.
 • Сумки легше знайти, коли вони розкладені за порами року, кольорів, матеріалів.
 • Допускається використовувати коробки з-під взуття, щоб все в них зберігати. Можна зробити клітинки в них. Це дуже зручно.
 • Ще можна купити спеціальні вішалки або гачки. На них також цілком можна вміщати улюблений аксесуар, коли немає місця на полицях шафи. Але підвішування не дуже підходить шкіряним виробам: ручки можуть потріскатися.
 • Сумки з натуральних матеріалів слід зберігати в спеціальних футлярах або без упаковки, попередньо обробивши. Такі мішечки захищають від пилу і сонячного світла.
 • Чохли для сумок уберігають від тертя, від псування виробу.
 • Перед зберіганням сумок слід здійснити їх обробку, звільнити від вмісту.
 • Місце в шафі не має значення. Це може бути сама нижня полиця або гачок, двері або сама верхня полиця. Вони можуть бути складені або повішені. Те, що дістається рідко, можна заховати подалі. Головна мета правильного зберігання – забезпечити виробу безпечний, довгий термін служби.

  Сумочки зазвичай зберігають у шафі з метою дбайливого ставлення до речі. Якщо виконувати всі правила по догляду за виробами, то вони довго будуть мати доглянутий вигляд, і приносити радість власникові.