Витрати на м’ясо і м’ясопродукти в кожній родині з’їдають значну частину бюджету. Як заощадити на м’ясних продуктах без шкоди для здоров’я? Давайте розберемося в цьому питанні.

М’ясо – одне з найголовніших джерел білка для організму людини. Тому для правильного харчування дуже важливо включати в раціон м’ясо. Необхідно лише зробити так, щоб витрати вписувалися в рамки бюджету. Насправді крім м’яса є багато продуктів, які не поступаються йому за вмістом білка – це сири, бобові, риба, м’ясо недорогих сортів. Можна розподілити ці продукти на цілий тиждень. Наприклад, двічі в тиждень їмо м’ясо свинини або яловичини, двічі – курку, тричі – рибу.

Готуйте економні страви

Для того, щоб економити м’ясо, перейдіть на страви, в яких м’ясо готується разом з гарніром. В таких стравах вміст м’яса становить менше половини, але від цього вони не стають менш смачними або коханими. Це такі страви як плов, печеня, овочеве рагу, макарони по-флотськи і їм подібні.

Відмовтеся від ковбас і сосисок. Зазвичай цей продукт є в кожному холодильнику. Але користь його сумнівна, а ось ціна кусається. Замініть ковбасні вироби домашньою ковбаскою. Так ви зможете скоротити сімейні витрати і не пошкодите здоров’ю домочадев.

Купуйте оптом

Не купуйте вже розділене м’ясо або птицю. Такі м’ясопродукти, звичайно, виглядають привабливо і економлять час на приготування страви, але і коштують набагато дорожче. Куплена цілком курка дасть вам і кістки для бульйону і м’ясо для котлет або рагу.

По можливості намагайтеся купувати оптом свіже м’ясо. Таким способом ви зможете заощадити до 30% витрат на м’ясо. Куплене м’ясо оптом потрібно відразу переробити на напівфабрикати: розібрати на гуляш, набори для супів і бульйонів, зробити заготовки з фаршу. При цьому у фарш можна додати м’ясо курки. Цим ви збільшите об’єм продукту і зменшити його вартість. До того ж домашні заморожені напівфабрикати набагато якісніше і корисніше магазинних, в які додали невідомо що.

Чим можна замінити м’ясо

Вживайте більше бобових, в них міститься велика кількість білка, і вони цілком можуть замінити собою деякі види м’яса. Намагайтеся додавати невелику кількість бобових у всі страви, які ви готуєте. Наприклад, можна додати в котлети замість хлібної м’якушки відварену квасолю або ж додати квасолю в супи.

Не забувайте про те, що крім м’яса є ще і субпродукти – легені, печінка, серце. Коштують вони дешевше м’яса, але з них можна приготувати багато смачних і корисних страв.