Дивани з розкладним механізмом «Єврокнижка» досить популярні серед клієнтів. За рахунок відсутності ускладнених механізмів, меблі розкладається легко. Передня частина висувається, при цьому на її колишньому місці утворюється порожній простір. Потім спинку дивана необхідно опустити горизонтально утворилося вільне місце. Після чого диван можна експлуатувати.

Після придбання і доставки м’яких меблів, виникає питання про її якісній збірці. Як самостійно зібрати диван з механізмом «Єврокнижка»? Для таких цілей, виробники запаковані елементи конструкції вкладають докладну інструкцію з описом деталей і схемою складання.

Які інструменти знадобляться для складання дивану «Єврокнижка»

Зміст статті

 • Які інструменти знадобляться для складання дивану «Єврокнижка»
 • Нюанси проведення роботи
 • Послідовність проведення збірки

В цілях виконання якісної роботи необхідно запастися набором інструментів і матеріалів:

 • Гайковий, розвідний ключі;
 • Меблевий степлер, стрічка клейка;
 • Викрутки різного виду;
 • Кріпильні елементи, що входять в основну комплектацію.

Нюанси проведення роботи

В будь-якому робочому процесі є свої тонкощі, які бажано враховувати. При самостійній збірці меблів слід звернути увагу на ряд рекомендацій:

 • Рекомендується здійснювати збірку меблів з помічником, через громіздкість конструкції.
 • Після доставки дивана всі елементи ретельно оглядаються на наявність дефектів (подряпин, заводського браку), потрібно зіставити за схожість колірні тони елементів, перевірити зовнішній стан матеріалу. Звірте кількість заявлених в інструкції комплектуючих з реальним їх наявністю. Перевірте роботу і міцність всіх рухомих механізмів, також не повинен бути присутнім скрип.
 • У випадку монтування кутового дивана (правостороннього, лівостороннього) додатково промаркіруйте раму, підлокітники, сидіння, спинку.
 • Кріпильні гайки під час складальної роботи необхідно тільки «наживити», після повноцінної перевірки функціонування раскладывающегося механізму слід міцно протягнути викруткою кріплення.
 • Під час збирання не слід сідати або класти важкі предмети на вихідну конструкцію.
 • Дотримуйтесь акуратність і точність у з’єднаннях і кріпленнях. При перекосах деталей або відсутності симетрії можлива неправильна їх експлуатація. Додаткова вагова навантаження при подальшому використанні погіршить ситуацію, внаслідок чого утворюється поломка.
 • ВАЖЛИВО! У місці складання не повинно бути дітей. Інструменти і дрібні кріпильні елементи можуть потрапити в руки дитині!

  Послідовність проведення збірки

  Як зібрати диван «Єврокнижка»? Після огляду та впевненості у придатності комплектуючих дивани з механізмом «Єврокнижка» можна приступати до основним етапам монтування. Процес трудомісткий, вимагає особливої обережності.

  Гарантовано якісне складання меблів може забезпечити незалежний майстер, за певну плату. Але, якщо у вас тимчасові фінансові труднощі, або ви точно впевнені у своєму професіоналізмі, тоді сміливо приступайте до процесу.

  Перший етап починається зі складання нижньої частини (підстави), яка вважається опорою. Попередньо варто прикрутити ніжки і обертові коліщатка. Коли основа готова, приступаємо до іншим частинам.

  Другий етап – складання підлокітників та основної частини. Підлокітники збираються послідовно, кріпляться за допомогою саморізів. Потім готові елементи фіксуємо до основи. Далі збирається каркас і кладеться сидіння.

  Третій етап — завершальний. Спинка кріпиться на болти і гайки. Після встановлюються сидіння, подушки. Основне сидіння встановлюють строго під прямим кутом, при цьому його фіксують до боковин.

  У статті викладені нюанси, на які потрібно звернути увагу при самостійній збірці дивани з механізмом «Єврокнижка», а також правильна послідовність дій.