Як зібрати ліжко з підйомним механізмом: що потрібно для роботи, етапи складання.

Як зібрати ліжко з підйомним механізмом: що потрібно для роботи, етапи складання.Відмінним рішенням для малогабаритної квартири є купівля ліжка з підйомним механізмом. Такі конструкції дозволяють значно економити простір кімнати, так як крім свого основного призначення вони можуть бути використані для зберігання постільної білизни, подушок і ковдр. Слідуючи певним рекомендаціям, з процесом складання ліжка впорається будь-який домашній майстер.

Що потрібно для роботи

Зміст статті

 • Що потрібно для роботи
 • Етапи складання ліжка з підйомним механізмом
  • Збірка підстави та монтаж ніжок
  • Кріплення підйомного механізму
  • Завершальний етап

Вироби з підйомним механізмом відрізняються від аналогів такими параметрами, як ергономічний дизайн і тривалий термін служби. Необхідно відзначити, що діапазон вартості таких ліжок досить широкий, тому цілком реально знайти підходящу модель на свій смак і гаманець. Збірку можна доручити професіоналам або трохи заощадити і здійснити самостійно — це не так складно. Головне заздалегідь підготувати зручне робоче місце, покликати помічника, а також знайти всі підручні засоби і інструменти, які можуть знадобитися. До них відносяться:

 • відповідні кріплення — різні металовироби, саморізи (зазвичай вони відразу йдуть в комплекті);
 • викрутки різних розмірів;
 • шуруповерт з насадками;
 • шестигранник;
 • будівельний рівень;
 • лінійка або рулетка;
 • простий олівець.

Як зібрати ліжко з підйомним механізмом: що потрібно для роботи, етапи складання.

ДОВІДКА! Той факт, що для здійснення збірки не потрібно дорогого обладнання або рідкісних інструментів, суттєво полегшує процес самостійної роботи.

Після доставки придбаної ліжка попередньо слід звільнити деталі конструкції від упаковки та перевірити їх цілісність. Важливо переконатися у відсутності видимих дефектів (тріщин, відколів). Також слід звірити наявність всіх необхідних складових частин і елементів кріплення. Потім, приготувавши всі необхідні інструменти і підручні засоби, приступайте до роботи. По можливості краще залучити помічників, особливо якщо відсутня великий досвід у збиранні меблів.

Етапи складання ліжка з підйомним механізмом

Процес складання ліжка з підйомним механізмом для зручності краще розділити на кілька частин:

 • монтаж підстави і ніжок;
 • фіксація кутових стяжок;
 • кріплення підйомного механізму;
 • завершальний етап.

Як зібрати ліжко з підйомним механізмом: що потрібно для роботи, етапи складання.

Попередньо рекомендується уважно ознайомитися зі схемою в інструкції виробника, щоб уникнути можливих помилок і випадково не пошкодити виріб під час монтажу.

Збірка підстави та монтаж ніжок

Для початку слід зібрати основу і встановлюють опори, якщо конструкція виробу передбачає наявність ніжок. Як правило, периметр складається з спинки біля ліжка і трьох горизонтальних планок, які з’єднуються між собою за допомогою відповідних кріплень. Це так звані царги (в перекладі з німецького, «рамка»). Щоб надійно зафіксувати деталі конструкції, використовують гвинти і шуруповерт.

Монтаж ніжок здійснюється на спеціальні майданчики з допомогою гвинтів і гайок. Як правило, вони вже знаходяться на поздовжніх елементах, але іноді доводиться прикручувати їх самостійно. Потім фахівці рекомендують приступити до установки полиць і куточків.

ВАЖЛИВО! Не поспішайте дотискати всі гвинти, інакше пізніше буде проблематично вирівняти деталі конструкції.

На готовий короб навішують узголів’я ліжка. Наступним кроком є монтаж кутових стяжок.

Монтаж кутових стяжок

На думку фахівців, стяжки додають конструкції майбутньої ліжка надійності. Для роботи необхідно буде знайти підходяще свердло, викрутку та шестигранник.

Кріплення підйомного механізму

Встановлюючи підьомний механізм, важливо не допустити серйозних помилок, інакше він не буде плавно працювати. Для виконання поставленої задачі необхідно:

 • Зафіксувати гвинтами каркас ліжка на механізмі підйому. До того як затягувати кріплення, постарайтеся ретельно вирівняти всі зазори.
 • Встановити газовий амортизатор в підьомний механізм циліндром вгору, для цього використовують спеціальні гайки і шайби.
 • Ретельно затягнути всі елементи кріплення до упору. В кінці можна злегка ослабити гайки (для забезпечення мінімального люфту).
 • Як зібрати ліжко з підйомним механізмом: що потрібно для роботи, етапи складання.

  ВАЖЛИВО! Після складання підіймального механізму слід кілька разів протестувати його роботу і переконатися, що все в порядку.

  На даному етапі складання виробу важливо не поспішати, обережно здійснюючи всі маніпуляції. Інакше у разі помилки з часом доведеться зіткнутися з пошатыванием і порипуванням ліжка. Попередньо можна проконсультуватися з більш досвідченими мебельниками або вивчити різні відео в інтернеті, де детально описується весь алгоритм дій, можливі труднощі і шляхи їх вирішення.

  Завершальний етап

  На завершення роботи фахівці рекомендують прикріпити на каркас ручки (для більш зручного підйому) і обмежувач для матраца. Якщо основа вибраної моделі складається з ламелей, їх потрібно забити молотком в призначені власники. Після цього залишиться тільки здійснити монтаж дна і надіти чохол на периметр ліжка.

  Здійснюючи складання меблів своїми руками, необхідно враховувати деякі важливі фактори:

  • видимі дефекти виробу (сколи, тріщини), які з’явилися в результаті самостійної збірки, не відносяться до гарантійного випадку;
  • у початківця майстра складання ліжка з підйомним механізмом може зайняти багато часу і сил;
  • у тому разі, якщо згодом підьомний механізм вийде з ладу, а виробник доведе, що причиною поломки є неправильна самостійна збірка конструкції, магазин не стане відшкодовувати збитки.

  Як зібрати ліжко з підйомним механізмом: що потрібно для роботи, етапи складання.

  Весь процес монтажу не такий складний, як може здатися на перший погляд. Головне, виконувати роботу без поспіху і дуже акуратно, дотримуючись правил безпеки. Якщо хоч трохи сумніваєтеся у своїх силах, краще підключити більш досвідчених помічників або довірити роботу професіоналам. Правильно складена ліжко з підйомним механізмом подарує своїм власникам повноцінний, комфортний відпочинок, а також дозволить істотно заощадити простір кімнати.