Як зібрати односпальне ліжко: конструктивні особливості меблів, процес складання.

Як зібрати односпальне ліжко: конструктивні особливості меблів, процес складання.При придбанні ліжка в меблевому салоні послуга по збірці нерідко надається платно. Але при бажанні можна виконати зборку і самостійно за допомогою інструкції та наявного будинку інструменту. Бажано також заручитися і підтримкою помічника, який буде підтримувати частини конструкції при скріпленні. Нижче розглянемо дещо детальніше, як зібрати односпальне ліжко без залучення професіоналів.

Конструктивні особливості ліжка

Зміст статті

 • Конструктивні особливості ліжка
 • Процес складання односпального ліжка
  • З чого почати: необхідні інструменти
  • Як зібрати узголів’я і царги
  • Збираємо підстава
  • Завершальний етап складання односпального ліжка
 • Ліжко з якого матеріалу краще вибрати

Для того щоб зрозуміти, як здійснюється складання ліжка, важливо детально розглянути конструктивні особливості. Меблі для сну має 2 головні частини – це каркас і раму. Каркас виготовляється на подіумі або ніжках. Що стосується рами, то вона може бути зроблена з натурального масиву дерева, ДСП або металу. Трохи докладніше про це розказано в кінці статті. У поперечному напрямку прикріплюються рейки. Деякі моделі додатково оснащуються підйомними механізмами, які працюють в ручному або автоматичному режимі.

Як зібрати односпальне ліжко: конструктивні особливості меблів, процес складання.

 

ДОВІДКА! Враховуючи, що ліжко займає досить багато вільного простору в приміщенні, виробники прагнуть зробити її більш функціональною, маючи подіумі ящики для зберігання білизни.

Чітко слідуючи наявної інструкції і схеми складання, проблем у вас не виникне, навіть у тому випадку, якщо раніше ви нічим подібним не займалися.

Процес складання односпального ліжка

Після того, як придбана меблі буде доставлена додому, усі її елементи слід перенести в те приміщення, де вона буде розташовуватися, розпакувати і перевірити наявність всіх частин згідно з наданою документацією. Після цього важливо ретельно ознайомитися з інструкцією для того, щоб все швидко і якісно зібрати без допущення найменших помилок. Перед початком складання також рекомендується застелити підлогу пакувальним картоном для того, щоб запобігти його забруднення або пошкодження в процесі складання конструкції.

З чого почати: необхідні інструменти

У меблевих магазинах представлений широкий асортимент ліжок, але при неписьменної складанні навіть сама якісна модель не буде комфортною, а значить, і повноцінно відпочити не вийде.

Для складання ліжка вам будуть потрібні наступні інструменти:

 • шуруповерт або набір викруток;Як зібрати односпальне ліжко: конструктивні особливості меблів, процес складання.
 • шестигранник;
 • спеціальний гумовий молоток.

У першу чергу виконується складання самого каркаса. З цією метою бічні обмежувачі вставляються в наявне кріплення. Бажано виконувати збірку з помічником, який буде підтримувати елементи для правильного скріплення без перекосів.

ДОВІДКА! Запобігти перекоси допоможе гумовий молоток, за допомогою якого ви зможете досягти повного входу елементів кріплення. Після цього можна закрити блокування, заручившись шестигранником.

Як зібрати односпальне ліжко: конструктивні особливості меблів, процес складання.

Як зібрати узголів’я і царги

Процес самостійного складання меблів для сну варто починати із з’єднання бічних стінок і головах. Практично всі поставляються моделі мають відповідні отвори для фіксації частин. При їх відсутності потрібно виконати їх самостійно, підібравши свердло потрібного діаметру.

Царги прикріплюються до узголів’я строго під прямим кутом. Фіксація може проводитися за рахунок конфірматів, евровинтов і нагелів. У тому випадку, якщо застосовуються дерев’яні штирі, то всі місця їх сполук важливо змастити клеєм ПВА для більш надійного скріплення. Для підвищення ступеня міцності конструкції можна додатково придбати болти для стягування меблевої конструкції. Це дозволить не тільки надійно прикріпити боковини один до одного, але і збільшити термін зношування основних елементів.

Після цього царги прикріплюються до спинки.

УВАГА! Якщо ваша модель односпального ліжка має ніжки, то їх прикріплюють до основи на першому етапі. Збираються вони окремо згідно з доданою інструкцією та скріплюються конфирматами.

Збираємо підстава

Після того як каркас буде остаточно, можна приступити до складання підстави односпальним ліжка. Для цього ламелі або поперечні бруси кріпляться до подовжнім. В залежності від моделі рейки можуть бути виконані з металу, натурального масиву. Скріплювати їх потрібно в декількох місцях для більшої надійності конструкції. Фіксація здійснюється за допомогою гвинтів або саморізів.

Наступним етапом виступає прикріплення поздовжніх елементів до ліжка. Поперечні бруси вставляються у відповідні виїмки. У деяких моделей пази відсутні, тому кріплення виконується за допомогою гвинтів або саморізів.По мірі готовності всі елементи з’єднуються в єдине ціле. Короб встановлюється на місці розташування ложі. Зверху укладається основу.

Як зібрати односпальне ліжко: конструктивні особливості меблів, процес складання.

 

ДОВІДКА! Фіксація всіх елементів відбувається за допомогою фурнітури. Приховати капелюшки дозволяють спеціальні заглушки.

Завершальний етап складання односпального ліжка

У комплект меблів для сну надається настил. Як правило, це окремі дошки, пружність яких дозволяє витримувати максимальне навантаження протягом досить тривалого часу. Їх укладання виконується на однаковій відстані. По завершенні складання рекомендується ще раз перевірити всі місця скріплення деталей корпусу і при необхідності підтягти гвинти.

На цьому процес складання фактично можна вважати завершеним. Все, що від вас потрібно – це укласти матрац. Бажано віддати перевагу пружинним моделям, але при наявності проблем зі спиною можна придбати ортопедичний.

Як ви самі бачите, процес складання односпальним ліжка досить простий. Потрібно лише проводити збірку згідно з доданою інструкцією. У підсумку ви забезпечите собі максимально комфортний відпочинок і повноцінний сон.

Ліжко з якого матеріалу краще вибрати

При виробництві ліжок можуть використовуватися різні матеріали:

 • масив натуральних порід дерева – вироби виходять екологічно чистими, безпечними і довговічними, але можуть мати високу вартість;
 • метал – самий довговічний варіант, здатний прослужити власникові не один десяток років;
 • ЛДСП і ДСП – найбільш поширений варіант, який користується попитом серед більшості покупців. Незважаючи на свою недовговічність (досить швидко такі ліжка починають скрипіти і гойдатися, деформуватися під впливом навантажень і т. д.), ліжко з даного матеріалу має досить низьку вартість.

Незалежно від виду обраного матеріалу, перед придбанням рекомендується випробувати меблі на практиці, щоб вам було затишно і комфортно! Адже саме уві сні організм відпочиває і набирається сил на весь наступний день!