Як зібрати стіл-трансформер: корпус, підьомний механізм, стільницю, подстолье

Якщо говорити про різних модифікаціях столиків, то трансформер має досить багату історію. Ще в радянські часи був добре відомий стіл-книжка. Він досі з успіхом випускається багатьма меблевими фабриками країни. І за відгуками користувачів, у багатьох випадках, є незамінним предметом меблів. Давайте розберемося, що насправді представляє з себе підкатегорія трансформерів.

Чому, як згадувалося вище, книжка належить до групи трансформерів, і які столи ще належать до цієї групи? Будь-який тип столиків, які можуть легким рухом руки змінювати свою геометрію, можна віднести до групи трансформерів. Для кращого розуміння варто зауважити, що стандартний гостинний столик тих же радянських часів, який також розсовується з додаванням частини стільниці, не можна назвати трансформером, так як він не має механізму розкриття.

Найчастіше такі моделі застосовуються в малогабаритних квартирах або приміщеннях площа, яких обмежена. Такий столик може складатися до мінімальних розмірів і не займати зайвого простору, а при необхідності розвернутися до потрібних розмірів.

Де найчастіше застосовуються такі вироби? За відгуками користувачів трансформерів, найчастіше це вітальні кімнати, трохи рідше, столові. Дуже популярним трансформером на сьогодні є журнальний варіант.

Для виготовлення цієї групи найчастіше використовується меблеве ДСП. Прозорі матеріали використовуються набагато рідше, так як необхідно приховати механізм розгортання трансформера.

Важливо пам’ятати! Що тип меблів, який піддається постійним механічних навантажень, вимагає більш якісних матеріалів, інакше з часом з’єднання вузлів розбовтаються і стіл вийде з ладу.

Для складання такого роду меблів потрібно стандартний інструмент, що надається заводом-виготовлювачем. Якщо меблі проводиться самостійно, то додатково потрібно шуруповерт з різними насадками, конфирматное свердло, молоток, викрутки і плоскогубці.

Як правильно зібрати корпус столу-трансформера

Зміст статті

  • Як правильно зібрати корпус столу-трансформера
  • Правила встановлення підйомного механізму
  • Установка стільниці
  • Як поставити подстолье

Як зібрати стіл трансформер: корпус, підьомний механізм, стільницю, подстольеЗбірка столу починається з ретельного дослідження креслень заводу виробника або власних, якщо він виготовляється власними руками. В першу чергу необхідно усвідомити собі черговість збирання вузлів. Корпус збирається в першу чергу.

Всі деталі скріплюються за допомогою конфирматных сполук. Важливо простежити, щоб при складанні деталей витримувалися прямі кути. Також важливо пам’ятати про такі деталі, як подпяточники, які перешкоджають подряпин ніжками підлоги, і амортизаторів, зменшують биття стільниці про край корпусу при розкладанні меблів.

Правила встановлення підйомного механізму

Як зібрати стіл трансформер: корпус, підьомний механізм, стільницю, подстольеПідьомний механізм встановлюється до того, як кріпиться стільниця в спеціально підготовлене для нього простір. Причому при складанні фабричного столу отвори під механізм зроблені заздалегідь. При самостійному виготовленні доведеться свердлити за місцем. Пружини в такому механізмі кріпляться після того, як вже закріплений увесь інший механізм.

Установка стільниці

Як зібрати стіл трансформер: корпус, підьомний механізм, стільницю, подстольеУстановка стільниці, з одного боку, найпростіша операція при складанні столу. Але, з іншого боку, при неправильній її установці порушиться геометрія трансформера і з’являться щілини, які будуть псувати його зовнішній вигляд.

Як поставити подстолье

Як зібрати стіл трансформер: корпус, підьомний механізм, стільницю, подстольеПісля складання стільниці можна перейти і до складання підстілля. Згідно назві ці вузли ховаються під стільницею в зібраному стані столика. Тому зручно буде проводити збірку підстілля в розкладеному стані вироби. При цьому необхідно всі його вузли зібрати окремо, а потім прикріпити їх до корпусу.

Після того як збірка закінчена, важливо провести остаточну перевірку його працездатності, щоб потім не осоромитися при демонстрації меблів. Всі механізми повинні працювати без особливого напруження і досить м’яко.

При складанні важливо пам’ятає про техніку безпеки. Особливо при роботі з гострими свердлами, а також при перевірці механізму відкриття та закриття. Так як руки легко можуть потрапити в простір самого механізму.

Якщо ви придбали трансформер, уважно вивчіть інструкцію з його складання. У ній немає нічого складного. І у вас обов’язково вийде привабливий елемент меблів.