Для того, щоб людина відчувала себе здоровим і бадьорим протягом дня, просто необхідно повноцінно висипатися. Часто ми звикаємо лягати за північ, а потім не можемо вранці розплющити очі. В результаті день проходить в роздратуванні, ми відчуваємо себе з ранку слабкими і хворими. Щоб цього уникнути потрібно лише вирішити питання – як змусити себе рано лягати і вставати вранці.

Як швидше заснути

Як би дивно це не звучало, але найсприятливіший час для нічного відпочинку – з 9 вечора до 6 ранку. У ці години мозок людини відпочиває найкраще. Якщо постійно засинати пізно, можна заробити собі нервове виснаження, з’являється агресія і надмірна дратівливість.

Щоб нормалізувати свій сон, дайте організму фізичне навантаження. Це може бути біг, прості вправи, або заняття йогою. Здійсніть ввечері пішу прогулянку. Лягайте спати трохи раніше звичайного. Так поступово ви привчите організм засипати вчасно і швидко відновлюватися.

Щоб заснути раніше, не затягуйте з вечерею. Найкраще вечеряти о 18.00. Не включайте в вечірній прийом їжі гострі страви, алкоголь, смажене і борошняне. Нехай це будуть овочі, білкова їжа або фрукти.

Облаштуйте з комфортом свою постіль. Виберіть ортопедичний матрац та зручну подушку, а постільна білизна постеліть з натуральної тканини. Ховайтеся важкою ковдрою – це допоможе швидше заснути.

Як вчасно прокинутися

Виробіть у себе звичку до раннього підйому. Поставте будильник на 6 годин і не давайте собі поблажок. Якщо не можете встати відразу з дзвінком будильника, поставте його подалі від ліжка. Так вам доведеться вилізти вранці з ліжка, щоб вимкнути його. Не робіть виключення в свята і вихідні. Тільки регулярність привчить вас до раннього підйому.

Щоб підбадьорити себе вранці, випийте натуральну каву або зелений чай. Якщо не п’єте зелений чай, випийте теплої води з лимоном. Це збудить вранці організм.

Прийміть прохолодний або контрастний душ для додання бадьорості. Щоб підсилити ефект вимийтеся гелем для душу з ароматом цитрусів. Щоранку виконуйте кілька простих гімнастичних вправ.

Спробуйте виконувати ці прості рекомендації і скоро ви самі побачите, що ваш організм звик до нового режиму дня. Ви будете відчувати себе бадьорим і відпочившим протягом дня. Ранній підйом дозволить вам зробити набагато більше справ.