Шафа-купе – практичний предмет інтер’єру, що володіє незаперечними перевагами перед орними побратимами. Він дає можливість заощадити вільний простір, зручний в експлуатації, має безліч варіацій обробки, проте, при цьому вартість виробів невисокою назвати складно. Це обумовлено дорожнечею розсувних механізмів, значною кількістю часу і сил на складання, а також подальшу установку. Витрати чекають власника і у випадку поломки якого-небудь елемента – розібрати меблі набагато складніше, ніж зібрати. Як зняти двері шафи-купе, щоб вони залишилися неушкодженими? Всі роботи цілком можна виконати самостійно, особливо якщо в цьому випадку користуватися послугами майстра соромно чи хочеться трохи заощадити. Зняти розсувні двері зі шафи своїми руками не проблема.

Механізм дверей шафи-купе

Зміст статті

 • Механізм дверей шафи-купе
 • Розбираємо шафа-купе
  • Знімаємо двері
  • Демонтуємо полиці шафи
  • Знімаємо перегородки і задню стінку
 • Особливості процесу та поради фахівців

Наважившись на такий ризикований захід, потрібно оглянути механізм, насамперед – одного рішучого настрою і мотивації недостатньо. Принципів установки дверей на шафа-купе всього два:

 • Дешевий і не особливо популярний, до того ж якість викликає сумніви. Двері кріпляться навісним способом і їх рух відбувається по верхній рейці.
 • Надійний і поширений, а також більш дорогий. Рух дверей забезпечується нижнім рейкою, який приймає на себе велике навантаження, а верхній виконує направляючу функцію.

ДОВІДКА. Першим типом механізму оснащуються невеликі шафи, дверцята яких не володіють істотним вагою. Другим – якісні та надійні вироби, оскільки в цьому випадку стулки міцно зафіксовані і збої в роботі практично неможливі.

Розбираємо шафа-купе

Виробники намагаються максимально спростити процес складання-розбирання меблів, тому для роботи вам знадобиться лише викрутка і помічник. Крім того, рекомендується відразу підготувати ємність для зберігання саморізів і інших дрібних деталей, а також записувати послідовність дій. Перед демонтажем необхідно дістати всі речі, вийняти ящики і полиці. Те ж стосується і скляних елементів, дзеркал.

Знімаємо двері

Процес вимагає уважності і акуратності, особливо якщо стулки мають незнімну дзеркальну поверхню. Необережний рух або поспіх можуть призвести до її пошкодження, а значить, і до додаткових витрат. Порядок дій:

 • Починати слід з першої двері, яку потрібно злегка підняти і підчепити нижні ролики викруткою.
 • Далі дверцята злегка витягується на себе, і нижня її частина виходить за нижню рейку. Зайва сила тут протипоказана, інакше верхня напрямна може деформуватися.
 • У висновку потрібно опустити двері вниз під невеликим кутом — при цьому вона легко вийде з верхньої рейки.
 • Друга двері знімається у такій же послідовності. З помічником справи підуть набагато швидше, до того ж вірогідність пошкодити що-небудь буде набагато нижче. Якщо шафа-купе обладнаний навісними дверима, то процедура їх зняття трохи інша. Для цього знадобиться гайковий ключ, яким послаблюються притискні болти. Далі слід злегка потягнути стулку на себе і акуратно вийняти її з пазів. Більш дорогі шафи можуть оснащуватися додатковим обладнанням, наприклад, доводчиками, фіксаторами, додатковим каркасом. У випадку з доводчиками і фіксатором починати слід саме з них, а в конструкціях з каркасом необхідно зняти його фіксують деталі, що дозволить дверей легко викотитися.

  Демонтуємо полиці шафи

  Меблеві полиці розташовуються горизонтально і призначені для зберігання речей, при цьому їх кріплення відбувається різноманітної фурнітурою:

  • ексцентрики знімаються за допомогою хрестової викрутки і розташовуються під полицями, які виймаються рухом вгору;
  • гвинти європейського зразка вимагатимуть наявності шестигранного ключа, яким відкручуються спочатку торцеві кріплення, а потім бічні;
  • при фіксації полиці шестигранниками, необхідно зняти кришки пластикових елементів, після чого відкрутити саморізи.

  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Найчастіше кріплення мають невеликі розміри, щоб бути якомога непомітніше в конструкції, тому слід складати їх акуратно, щоб не розгубити.

  Знімаємо перегородки і задню стінку

  У висновку необхідно зняти перегородки, керуючись при цьому тим же принципом, що і з полицями. Складнощів з ними виникнути не повинно, чого не скажеш про задньої стінці, яку іноді кріплять хитромудрим способом:

  • якщо стінка кріпиться до всього, чого тільки можна (підстава, торці полиць), то слід зняти всі кріплення, яких може бути чимало;
  • у разі фіксації до кришки меблів і бічних стінок, зняти стінку вийде, тільки коли буде розібраний каркас.

  Щоб уникнути проблем, пов’язаних з поверненням шафи в первинний вигляд, непогано фіксувати послідовність дій або ж користуватися інструкцією, яка часто йде в комплекті.

  Особливості процесу та поради фахівців

  Особливих складнощів під час розбирання шафи-купе не повинно виникнути, якщо всі дії виконувати уважно і неквапливо. Що стосується порад від майстрів, то, перш за все, вони рекомендують визначити, з яких матеріалів зроблено елементи меблів. Приміром, якщо задня стінка виконана з ДВП, тоді слід докласти зусиль, щоб не пошкодити її, або ж зняти в першу чергу, при можливості. Матеріал не відрізняється міцністю і на ньому може з’явитися вм’ятина або ж тріщини. Якщо шафа-купе кріпиться до стіни, то необхідно попередньо від’єднати його, інакше доступу до задньої стінки не буде. У меблів, що складається з декількох частин, кожний елемент розбирається по черзі, а якщо вона оснащена антресоллю, то її треба попередньо зняти. Запорука успіху простий, як і у випадку з будь меблями – всі дії необхідно виконувати обережно і в строгій послідовності. Тільки так ви зможете розібрати шафа, нічого при цьому не пошкодивши, а потім зібрати його без будь-яких складнощів.