Як зняти колеса з комп’ютерного стільця

Як зняти колеса з компютерного стільцяКрісло на колесах зручно у використанні. На ньому можна легко переміщатися по кімнаті, не пошкоджуючи підлогу. Але трапляється так, що коліщата ламаються. Причин для їх поломки чимало. Пил, ворс від килима і іншого сміття закупорюють рухомі деталі роликів, приводячи до поломки.

Чому ламаються коліщата у крісла?

Зміст статті

  • Чому ламаються коліщата у крісла?
  • Як розібрати крісло перед заміною
  • Послідовність встановлення коліс

Зношування посадкового штиря – механізму, з допомогою якого колеса кріпляться до меблевому виробу. Велика вагова навантаження на ролики – в процесі експлуатації часто перевищується максимально допустима вага, вказаний в інструкції, механізми колесах швидше зношуються. Нерівна поверхня підлоги створює додаткові перешкоди роликовим коліщаткам, приводячи до поломки. Заводський брак – теж не рідкість. Не варто відразу купувати новий стілець, коліщатка можна замінити.

Як розібрати крісло перед заміною

Для того щоб замінити роликові колеса або просто почистити від сміття, необхідно їх вийняти. З цієї нескладної завданням може впоратися будь-яка людина без допомоги майстра.

УВАГА! Перед зняттям роликів рекомендується в місце їх кріплення капнути рідину для змащування. Це спростить роботу!

Як зняти колеса з компютерного стільцяСпочатку перевернемо крісло спинкою вниз. Потім, приклавши невелике зусилля, выдернем коліщатко. Якщо ролик не виймається, подденем його викруткою. Іноді трапляється так, що коліщатко вийняв, а штир від нього залишився. У цій ситуації штир выдернем пассатижами. Після цього роботу по вилученню роликових коліщаток можна вважати закінченою.

З-за поломки садивного штирі для кріплення коліс, відсутність стопорних кілець на роликах або зносу заглушки хрестовини коліщатка починають випадати. Замінимо хрестовину, частково розібравши крісло. Перевернувши офісний стілець спинкою вниз, витягнемо коліщатка за вищеописаним методом. Щоб зняти хрестовину з газліфта, необхідно триматися за газліфт і акуратно молотком обстукувати її зверху навколо місця приєднання. Поламана деталь легко зніметься.

ВАЖЛИВО! Випадання роликів – це найпоширеніша поломка в кріслах.

Для того, щоб всі деталі після розбору залишилися цілими, потрібно діяти обережно, не докладаючи зайвої сили. Тоді і зібрати їх буде не важко.

Послідовність встановлення коліс

Після вилучення зіпсованих роликів, виробляємо заміну на нові. Просто вставляємо коліщатка у хрестовину. При цьому почуємо клацання. Заміна коліс проведена. Якщо при зміні роликів комп’ютерного стільця, замінювалася хрестовина, тоді офісний стілець збирається таким способом: нові коліщатка встановлюємо у хрестовину по вже знайомому методом, потім хрестовину вставляємо в газліфт.

Як зняти колеса з компютерного стільцяУВАГА! Кріплення газліфта на всіх видах стандартних крісел однотипне, тому можна не турбуватися щодо його несумісності з новою хрестовиною.

Існує кілька різновидів хрестовин: дерев’яні, хромовані, пластикові. Найбільш надійною є хромована. При покупці цієї важливої деталі необхідно керуватися не тільки матеріалом виготовлення, але й зовнішнім виглядом. Вона повинна бути з ідеальним покриттям, без вад, з добре обробленими краями.

Напевно вищевказані поради допоможуть без зусиль замінити коліщатка і уникнути покупки нового крісла!