Дизайнери застосовують масу прийомів і створюють у сучасних квартирах унікальну і неповторну обстановку. І одним з вельми значущих предметів інтер’єру можна назвати настінні полиці. На ринку ця меблі представлена в широкому асортименті. На ній можна зберігати книги, посуд, різноманітні статуетки, прикраси та інші дрібниці. При цьому використовується такі меблі не тільки в квартирах і приватних будинках, але і в офісних кабінетах. І саме тому ми вирішили розповісти про поличках з прихованим типом кріплення і демонтаж таких виробів.

Особливості прихованого кріплення для полиць

Зміст статті

 • Особливості прихованого кріплення для полиць
 • Як зняти полиці з прихованим кріпленням
  • Які інструменти знадобляться
  • Демонтаж полиць з прихованим кріпленням: покрокове керівництво

Вибір даного варіанта кріплення найчастіше обумовлений стилем, в якому оформлено приміщення. Подібний спосіб установки є досить трудомістким процесом, через що вибирають його лише при виникненні на те серйозної необхідності. Цей тип монтажу допомагає створити відчуття легкості конструкції і візуально збільшити простір в приміщенні.

Такий варіант установки прийнято використовувати в стилі мінімалізм і хай-тек. Віддавши йому перевагу, ви зможете приховати всі кріплення, в результаті чого встановлена конструкція придбає витончений зовнішній вигляд.

Важливо! Кріпити полиці подібним способом не рекомендується на гіпсокартонні перегородки, товщина яких становить менше 1 див.

Як зняти полиці з прихованим кріпленням

Всю роботу по демонтажу меблевого виробу, встановленого за допомогою представленого способу, може виконати власноруч будь-споживач. При цьому йому не потрібно мати спеціальних знань і навичок. Потрібно лише запастися спеціальним інструментом і керуватися спеціальною інструкцією, яка буде представлена в матеріалі нижче. А якщо з’явилася боязнь порушити цілісність конструкції або завдати їй видимі пошкодження, краще всього довірити цю роботу фахівцям.

Які інструменти знадобляться

Для виконання робіт знадобиться мінімальний набір інструментів, а саме:

 • молоток;
 • пасатижі;
 • викрутка;
 • шуруповерт.

Демонтаж полиць з прихованим кріпленням: покрокове керівництво

Установка полички способом прихованого кріплення передбачає висвердлювання отворів в стіні, встановлення в них металевих стрижнів з подальшим розміщенням вироби на них. Відповідно алгоритм демонтажу буде виглядати наступним чином.

 • Для початку потрібно демонтувати саму полку, знявши їх з залізних стрижнів.
 • Після необхідно вийняти металеві палички за допомогою пасатижів.

Важливо! При установці отвори для розміщення паличок рекомендується наповнювати смолою, через що при демонтажі можуть знадобитися не тільки плоскогубці, але ще й молоток для розхитування деталі.

 • Після потрібно зняти скобу для підвішування за допомогою викрутки або шуруповерта.
 • Якщо полку не планується встановлюватися на це місце в майбутньому, потрібно просто закрити залишилися отвори для додання стіні привабливого зовнішнього вигляду.

Тепер при демонтажі полиць з прихованим кріпленням ви не пошкодите стіну, і знімете вироби з точністю й обережністю.