Як зняти ящики на рейках з шафи: покрокова інструкція як зняти ящики на рейках

Як зняти ящики на рейках з шафи: покрокова інструкція як зняти ящики на рейкахСучасні меблі відрізняється конструкцією від своїх попередників. Все частіше в конструкції стали використовувати систему напрямних коліс з рейками. Це, безсумнівно, зручно і не вимагає особливих зусиль для відкривання і закривання дверей і ящиків. Але на жаль, такі механізми часто ламаються при активній експлуатації і ускладнюють хід. Це призводить до того, що потрібна заміна висувний системи. Але перш ніж замінити, необхідно правильно витягнути ящики з рейковою системою.

Як влаштована конструкція ящиків на рейках

Зміст статті

 • Як влаштована конструкція ящиків на рейках
 • Різновиди телескопічних направляючих
 • Як зняти ящики з рейковими направляючими покроково

Перш ніж приступити до розбирання шафи, розберемося з його конструкцією. Тільки при правильному розумінні того, як працює річ, можна грамотно експлуатувати. Сучасні рейкові системи складаються з направляючої частини і висувається системи. Така система кріпиться наступним чином:

Як зняти ящики на рейках з шафи: покрокова інструкція як зняти ящики на рейках

 • Праворуч і ліворуч по внутрішній стороні прикручуються на шурупи «рейки» для майбутньої ходової частини.
 • Висувну частину прикріплюють до каркаса самого ящика по правому і лівому боці на рівні рейок.
 • Але крім забезпечення вільного і плавного ходу, потрібно, щоб система не виїжджала повністю сама по собі. Для цього на висувається частини існують спеціальні стопери у вигляді пластмасових язичків, які чіпляючись за залізний каркас рейкової частини, запобігають самостійне повне висування конструкції.

Різновиди телескопічних направляючих

В сучасних меблевих гарнітурах встановлюють різні системи рейкових направляючих для зручності використання. Телескопічні направляючі відрізняються за різними параметрами. Серед них виділяються наступні основні види:

 • За типом цілісності розрізняють розбірні і нерозбірні.
 • Як зняти ящики на рейках з шафи: покрокова інструкція як зняти ящики на рейкахЗа кількістю ступенів в конструкції бувають двох – і багатоступінчасті. Зазвичай це залежить від того, як сильно необхідно висувати елементи меблів. Для більш сильного висунення використовують багатоступінчасті. Але вони складніші в експлуатації.
 • Також бувають моделі з доводчиком. Коштують вони зазвичай дорожче, але зате дуже зручні і практичні.
 • За ступенем висування: неповне (часткове), повного і сверхполного, основна відмінність їх полягає в тому, як сильно висувається задній край ящика щодо передній частині шафи.

Зазвичай на сучасному ринку зустрічаються тільки найзручніші з моделей. Складні варіанти не виправдали себе і практично не використовуються, тому складнощі у відкриванні у вас виникнути не повинно.

Як зняти ящики з рейковими направляючими покроково

Для того щоб ви змогли зрозуміти механізм роботи цієї системи та самостійно без допомоги майстра і яких-небудь інструментів витягнути і вставити на місце ящики, ми пропонуємо покрокове керівництво. Послідовно виконуючи кожну дію, ви зможете з легкістю витягнути їх з направляючих і не пошкодити при цьому елементи конструкції.

Як зняти ящики на рейках з шафи: покрокова інструкція як зняти ящики на рейках

 • Висувайте скриньку до упору, поки в спеціальних роз’ємах не побачите спеціальні пластмасові смужки, що нагадують стрілку годинника.
 • З правого боку відпустіть стрілку вниз, а з лівої — вгору, якщо система дзеркальна або вниз, якщо система симетрична.
 • Опустивши з обох сторін пластмасові тримачі і, утримуючи їх в такому положенні, починайте плавно висувати скриньку до кінця, витягуючи його таким способом.
 • Готове, ми домоглися бажаного результату.
 • Для того щоб все повернути на місце виконуйте пункти цієї інструкції в зворотній послідовності.

  Щоб засунути шафа, вставте в напрямні рейки і різко, але акуратно посуньте до кінця. Якщо все зроблено правильно, то ви почуєте характерне клацання, який говорить про закриття конструкції.

  ВАЖЛИВО! Яка саме у вас модель можна зрозуміти, тільки спробувавши звільнити стрілку. Якщо вона не йде вниз, то не натискайте сильніше, інакше зламаєте і пошкодите конструкцію. Просто підніміть її вгору і все вийде.