Балкон в квартирі багатоповерхівки у більшості людей доводиться як комори. Туди складається самий різноманітний хлам, який відкладається на випадок «раптом знадобиться». Але мало хто наважується зробити балкон повноцінної кімнатою зі своїм інтер’єром, дизайном і призначенням.

Диван на балкон: варіанти облаштування

Зміст статті

 • Диван на балкон: варіанти облаштування
 • Як зробити на балконі диван своїми руками
  • Матеріали і інструменти
  • Покрокове виготовлення дивана на балкон

Одним з елементів меблів на балкон є диван. Його часто встановлюють на лоджії з-за зручності читання книг і газет на свіжому повітрі, або просто в якості доповнення, щоб балкон не пустував. Очевидно, що за розміром цей аксесуар сильно обмежиться розмірами балкона, тому відмінним рішенням буде виготовлення відповідного дивана своїми руками.

Пам’ятаючи про обмеження розмірів для балконного дивана, відмінним варіантом можна вибрати стандартну кушетку. Цей маленький диванчик можна буде поставити в будь-яке місце і кут. Але мінусом буде знову-таки розмір, однак, деякі приміщення можуть дозволити собі тільки цей варіант.

Можна спорудити карликову софу, на якій буде зручно сидіти за читанням, і при цьому з’явиться можливість прилягти. Відмінності цих видів ледь мають значення конструкції роль грає тільки розмір. Якщо ви вже визначилися з вибором, можна розглянути етапи споруди дивана своїми руками.

Як зробити на балконі диван своїми руками

Рішення створити красиву меблі — відмінний спосіб прикраси будинку за невеликі кошти. Всі другорядні характеристики виробу (наприклад, колір, тип подушок і т. д.) ви визначите для себе самостійно. Зараз ми розглянемо етапи споруди маленької софи для лоджії.

Матеріали і інструменти

Матеріал, з якого изготовится конструкція, відіграє ключову роль у термін служби меблів і його стійкості до погодних змін. Породи деревини сильно відрізняються за параметрами, тому слід вибирати фаворити: ясень, дуб, ялина та інші. З деревної продукції нам знадобляться

 • бруси — для створення каркаса;
 • ДСП — для закриття створовых частин (спинки і основи).

Без інструментів нічого не зробиш, вони необхідні для створення креслення та обробки деревини.

Нам необхідні:

 • рулетка (для замірів відстаней балкона, дивана, і деталей кушетки);
 • пилка (для надання потрібних розмірів деталей);
 • молоток/дриль (зведення каркасу);
 • олівець (замальовка схеми і позначки для саморізів).
 • Підготувавши все необхідне, можна приступити до створення власноручного дивана. Розглянемо порядок роботи поетапно.

  Покрокове виготовлення дивана на балкон

  В першу чергу ви проводите виміри балкона, щоб диван вільно можна було переставити або, приміром, поставити поруч тумбу.

  Після визначення з розмірами потрібно накреслити точний графік, за яким буде проводитися виготовлення кожної деталі кушетки.

  Тепер, коли ви знаєте які деталі вам знадобляться, слід приступити до виготовлення кожної складової. Деталі, випиляні з деревини, потребують ретельної обробки (шліфування).

  Довівши деталі до нормального стану, приступаємо до збірки:

  • Скріплюємо каркас цвяхами або саморізами у відповідності зі схемою. Виходить конструкція каркасу.
  • Залишається тільки приробити бічні дсп панелі для грядушек, спинки і прикласти до основи фанеру або ту ж ДСП.

   

  Подушки, як ми вже говорили, можна використовувати будь-які: шкіряні, з синтетики, гумові. У підсумку ваш диван вже готовий, а додаткові елементи до нього, ви вибираєте на свій смак.

  Балкон дійсно може стати непоганою кімнатою для читання і відпочинку. А компактний і зручний диван, зроблений своїми руками, відмінно доповнить інтер’єр і дизайн балкона.