Як зробити дзеркало зі скла: підбір матеріалів та інструментів, рамки, виготовлення

У всі часи дзеркало наділяли особливою магічною силою, здатною запам’ятовувати все, що відбивалося в гладкій поверхні. Саме тому цей атрибут найчастіше передавався з покоління в покоління, надовго затримуючись в одній родині. Особливі умільці воліли робити дзеркало самостійно, щоб воно мало тільки одну енергетику — свого майстра.

На сьогоднішній день зробити дзеркало самостійно не становить особливої праці.

Які матеріали та інструменти знадобляться для виготовлення дзеркала із скла

Зміст статті

 • Які матеріали та інструменти знадобляться для виготовлення дзеркала із скла
 • Як відбувається виготовлення
 • Як правильно підібрати рамку

Як зробити дзеркало зі скла: підбір матеріалів та інструментів, рамки, виготовленняДзеркало ручної роботи стане не тільки предметом інтер’єру, але і принесе особливий шарм і неповторність в приміщення. Всі матеріали для його виготовлення доступні для будь-якого охочого. Однак, додатково будуть потрібні деякі хімічні реактиви, знайти які також не становить праці.

Для того щоб зробити дзеркало зі скла, потрібно мати деякі хімічні реактиви, засоби для захисту відкритих ділянок шкіри, слизової оболонки і очей, скло.

Як відбувається виготовлення

Як зробити дзеркало зі скла: підбір матеріалів та інструментів, рамки, виготовленняВ першу чергу варто визначитися зі склом, з якого буде виготовлятися дзеркало. Для цього цілком згодиться і віконне скло, акуратно вынутое з застарілою рами. Як і покупне, так і віконне скло повинно бути ідеально рівним.

Не допускається наявність будь-яких пошкоджень, таких як подряпини або сколи. Вони можуть негативно вплинути на якість відображення майбутнього скла.

Як зробити дзеркало зі скла? Далі слід обрізка наявного полотна під необхідну форму. Для цього можна скористатися картонній формою.

ВАЖЛИВО! Робота зі склом вимагає особливої вправності і умінь. Для цього краще скористатися спеціальним склорізом. Крім того, не варто забувати й про власну безпеку — слід захистити очі спеціальними окулярами, а руки рукавичками.

Після того як основа зі скла підготовлена для початку робіт, слід етап сріблення.

Для додання склу здатності відображати в собі предмети, його необхідно посеребрить. Для цього знадобляться:

 • Захист для тіла, а саме, гумові рукавички, окуляри і маску, від попадання на відкриті ділянки шкіри хімічних реактивів;
 • Миючі речовини;
 • Вода, без наявності яких-небудь домішок;
 • Гідроксид калію 15%;
 • Аміак 25%;
 • Формалін;
 • Азотне срібло;
 • Ваги.

Довідка. Всі хімічні препарати можна купити через інтернет-магазини для юних хіміків, так і в аптеках міста.

Перед початком роботи скляна поверхня ретельно очищається з допомогою води і миючих речовин. Після цього необхідно прибрати всі останки води зі скла м’якою ганчірочкою, що не залишає ніяких розлучень. Розчин гідроксиду калію необхідний для того, щоб повністю знежирити робочу поверхню скла.

Для повного очищення скла від пилу та інших дрібних частинок, його необхідно помістити в ємність, наповнену дистильованою водою.

Після цього варто приступити до приготування розчину, необхідного для створення дзеркального шару. Для цього необхідно змішати:

 • 30 мл очищеної води;
 • 2 гр азотного срібла.

Все це добре перемішується, після чого в розчин по краплі вводиться аміак, до повного розчинення наявного осаду. Після цього треба додати 100 мл води і залишити розчин у темному місці на 15-20 хвилин. Після того як розчин відстоявся, в нього додають 5 мл формаліну.

Для того щоб нанести дзеркальний розчин на виріб, знадобиться ванна або глибокий таз. Хімічний розчин виливається на очищену поверхню і залишається на ній до повного висихання. Залишки розчину змиваються теплою водою. Для зміцнення дзеркального шару можна використовувати лак. Так дзеркало прослужить набагато довше без яких-небудь пошкоджень.

Як правильно підібрати рамку

Як зробити дзеркало зі скла: підбір матеріалів та інструментів, рамки, виготовленняРамки для готового виробу можуть бути найрізноманітнішими. Найпростіший варіант — нанесення чорної фарби по краю дзеркала, з можливим зображенням якого-небудь малюнка. Для більш грунтовної рамки підійде метал, пластик або дерево.

У магазинах є широке розмаїття рамок, від різьблених дерев’яних, до кованих. Крім того, можна замовити виготовлення рамки для дзеркала за власним ескізом в спеціальній майстерні. В такому випадку виріб вийде воістину унікальним і неповторним.