Незважаючи на те, що рідкі шпалери з’явилися відносно недавно, вони вже заробили собі відмінну репутацію. Придбати такий матеріал в магазині не найдешевший спосіб обробити квартиру. Але цей обробний матеріал можна приготувати своїми руками, при цьому використовувати залишки від старих шпалер.

Особливості масштабного виробництва рідких шпалер

Технологія виробництва таких шпалер на кожному виробництв має свої відмінні характеристики. Але, незважаючи на все це є і загальні моменти. Наприклад, використання в’яжучої речовини і наповнювача. В якості наповнювача використовується волокно — текстилю, целюлози та інших матеріалів. Для більш дорогих моделей використовуються натуральні матеріали шовк або вовна. В деякі рідкі шпалери можуть вноситися і акрилові добавки, мінеральна крихта, перламутр.

Виготовлення рідких шпалер своїми руками

Зробити обробний матеріал можна самостійно, для початку варто підготувати матеріали. як варіант можна використовувати обрізки шпалер, які залишилися від ремонту попередньої кімнати, вату, шерсть і пряжу. Будь-який матеріал необхідно подрібнити. Для цієї мети можна використовувати різні інструменти.

На етапі підготовки можна провести забарвлення матеріалу. Для цієї мети можна використовувати колер відповідного кольору і відтінку і просто замочити подрібнений матеріал в ньому. Після досягнення необхідно кольору подрібнений матеріал необхідно віджати і просушити. Необхідно позбавитися від зайвої вологи.

Після цього можна приступати до з’єднання всіх компонентів. В якості сполучного речовини можна використовувати найпростіший клей «Бустилат», який є практично в кожному будівельному відділі. Важливо щоб він був якісним і не був простроченим. Наявність грудок може не дати можливість зробити рідкі шпалери необхідного виду.

При самостійному приготуванні рідких шпалер до складу необхідно вести до складу антисептичні засоби. Вони запобігають утворенню на поверхні грибків і цвілі. У кінцевому рахунку, використовувати такі шпалери можна буде і в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Для додаткового захисту після того як рідкі шпалери висохнуть на стіні всю поверхню рекомендується покрити шаром безбарвного лаку. Це збереже первозданний вид на весь час експлуатації.