Хочете, щоб вся одяг приємно пахла, але не любите додавати багато хімії при пранні? Вихід є — це ароматизовані вироби. Використовуючи в своїй шафі саші, можна добитися хорошого аромату від усього, що лежить в шафі. Різниця в тому, що це не хімії і різні добавки, а самі натуральні продукти, точніше, трави. Невелика подушечка, поміщена в шафці, аромат подарує кожній вещичке. Зробити таку подушечку можна самостійно. І як раз про те, як і з чого зробити подушечки в цій статті. А також парочка рад щодо наповнювача.

Для чого потрібні саші в шафі

Зміст статті

 • Для чого потрібні саші в шафі
 • Які матеріали підходять для виготовлення саші
 • Які наповнювачі підійдуть
 • Варіанти виконання саші для шафи
 • Саші для шафи своїми руками
  • Саші для шафи у вигляді подушечок покроково
  • Як зробити саше у вигляді мішечків своїми руками
 • Загальні рекомендації по використанню саші для шаф

Спочатку виріб це було придумано індіанцями. Але для них це було щось на зразок шпаргалки. Якщо траплялося будинку хороша подія, то річ, яка пов’язувала це подія поміщали в мішечок. Потім просто вдихали аромат цієї речі і це допомогло згадувати щасливі хвилини життя. Був час і саші був просто оберегом. Тепер це не щось таке міфічне і незбагненне, а звичайний ароматизатор. Спеціальний пристрій, який робить речі в шафі ароматизованими. Постільну білизну можна наповнити такими дивовижними ароматами, які подарують хороший і міцний сон. Не менш головна причина, для чого ж все-таки існують такий ароматизатор — це захист від комах.

Які матеріали підходять для виготовлення саші

Створювати красиве саше можна, але потрібно знати кілька умов гарного матеріалу — це висока пропускна здатність. Тканина повинна добре дихати, інакше аромат так і залишиться сидіти в мішечку, а всі травички, які там є просто зіпсуються. Краще вибирати лляні тканини або бавовняні.

Які наповнювачі підійдуть

Наповнювачі будуть для подушки найрізноманітнішими: і материнка, лаванда, і лист від смородини, і м’ята, і апельсинові скориночки, і рожеві пелюстки, і гвоздичні зірочки, і палички кориці. Є дуже цікаві аромати, які можна купити в магазині — це запах моря.

Гідні аромати — це композиції. З ними можна підібрати наповнювач для підвищення власного життєвого тонусу, для підняття духу і настрою.

 • Дуже поширена така композиція, яка в складі має одну або декілька частин лаванди.
 • Романтичний аромат складається з особливої композиції і його легко можна створити самостійно або придбати готовий варіант.
 • Для дитячих речей краще використовувати саші, де зашиті наступні аромати, які володіють заспокійливим ефектом, це можуть бути різні трави.
 • Меліса допоможе заспокоїтися. А ось нотки цитрусових краще допомагають підбадьоритися.

Варіанти виконання саші для шафи

У шафі краще використовувати саше у вигляді подушечок, вони можуть бути підвісними або без петель. Добре працюють саші в мішечках. Дизайнерські і дуже веселі роботи. Щодо зовнішнього вигляду обмежень немає, а от з ароматами потрібно бути точнішим. Якщо шафа з постільною білизною, то не варто використовувати цитрусові аромати, сон як рукою зніме.

Саші для шафи своїми руками

Дві моделі саші для шафи, які можна зробити самостійно. Дуже відповідальний момент — це наповнення і прикраса деталі. Для кожної моделі хороше поетапне опис. Дивимося і вибираємо на свій смак форму і наповнювач. Тепер кожна річ з шафи стане ще приємніше.

Саші для шафи у вигляді подушечок покроково

Подушечки з наповнювачем для шафи. Ця модель проста, але роботу можна ускладнити за допомогою вишивки або прикраси бісером, намистинами.

Для роботи знадобиться:

 • тканина бавовна з квітковим принтом;
 • нитки та голки;
 • наповнювач для саші.

Етап: викрійка

Для подушечки потрібно зробити 4 квадратика викрійки. Саші ідеальної форми буде не більше долоні. Тому розміри подушечки можна зробити приблизно 10 на 10 см

Етап: зшивання

Зшити з трьох сторін по два квадратика. Наповнити внутрішню подушечку наповнювачем і потайним швом зшити сторону квадрата. Помістити в іншу подушечку і виконати такий же шов.

Етап: прикраса

Прикрасити саші — це найвідповідальніше і найулюбленіше, що робить майстер. Ця подушечка прикрашена бантиком з ниток. Можна зробити цікаву вишивку.

Елегантно виглядають подушечки у вигляді сердечок, оздоблені мереживом, бантиками і гудзиками. Такі можна просто покласти в блюдце і зробити композицію на полиці шафи.

Як зробити саше у вигляді мішечків своїми руками

Ці мішечки раніше були символом багатства і їх потрібно було мати в кожному домі. Зараз рідко хто має такий символ у своєму будинку для залучення грошей, а от для приємного аромату може бути.

Для роботи знадобиться:

 • тканина бавовна з цікавим принтом;
 • мережива;
 • атласна стрічка;
 • нитки та голки;
 • наповнювач для саші.

Етап: викрійка

Для викрійки потрібно вирізати квадрат зі сторонами 20 див. Окремо необхідно зробити викрійку меншого квадрата зі сторонами 10 див. Це необхідно для подушечки усередині мішечка, так наповнювач не буде розсипатися.

Етап: сточування

Стачать три сторони маленької подушечки і наповнити вміст наповнювачем для саші. Стачать четверту сторону цієї подушечки за допомогою таємного шва. Далі пришити мереживо до однієї сторони великого квадрата. Далі скласти цей квадрат навпіл і зробити шов по довгій стороні.

Етап: збірка

Вкласти маленьку подушечку з наповнювачем в мішечок і зав’язати вузликом з атласної стрічки. Ось і готовий чарівний і дуже ароматний мішечок. Додатково можна пришити петлі і вішати його на плечі у шафі.

Загальні рекомендації по використанню саші для шаф

Для кожних речей повинні використовуватися свої наповнювачі. Дітям не можна застосовувати цитрусові, їм потрібні заспокійливі аромати. Постільна білизна також потребують свого заспокійливого аромату або свіжість. Що стосується дизайну — тут дизайнерську задумку ні в чому обмежувати не можна.