Як зробити сир з молока?

Сир – смачний і корисний продукт, який багато хто любить і як самостійне блюдо, і як основу для інших кулінарних шедеврів. Іноді трапляється, що смачний домашній сир ніде не купити, а за рецептом він потрібен – що робити? Зробити його самостійно з молока!

Від того, яке молоко ви візьмете за основу, буде залежати смак і кількість майбутнього сиру. Ідеальний варіант – парне молоко, то, яке взяли в буквальному сенсі з-під корови. Сир з такого молока вийде жирним, жовтуватим, відділятися буде пластами. Але для більшості господинь такий рецепт – з розряду фантастики.

Що ж, не будемо відходити від реальності і обійдемося молоком з найближчого супермаркету. Якщо вибір дозволяє, беріть молоко максимальної жирності. Для прихильників дієтичного харчування відразу обмовимося – так, з 1%-ного молока теж можна робити домашній сир, однак на виході його буде зовсім небагато, жменька.

Як зробити сир з молока?

Куплене молоко відкрийте, вилийте в посудину з широким горлом (ідеально підійде каструля – в ній же потім і зваріть), накрийте кришкою. Залиште молоко при кімнатній температурі на добу. За цей час воно прокисне. Через добу перевірте – воно має загуснути країв посуду і в центрі однаково, повинна відділятися сироватка. Якщо у країв сквашенный продукт вже густоватый, а в центрі все ще рідкий, залиште молоко ще на 2-4 години. І так до тих пір, поки молоко не скисне рівномірно.

Якщо вам дорога кожна година або просто не хочеться чекати, зробіть простіше: розбавте магазинне молоко магазинним кефіром. Процес сквашування піде швидше. А якщо замість кефіру взяти сметану, то можна підвищити жирність продукту. Для цих же цілей можна додати вершки.

Як зробити сир з молока?

Отже, через 1-1,5 доби у вас на руках сквашенный продукт. Як зробити сир з молока, щоб він не був «гумовим» чи не вийшов у вигляді похмурою каші-розмазні? Каструлю з кисляком ставте на маленький вогонь і повільно, рівномірно прогрівайте. Не додавайте вогонь! Ви побачите, як, нагріваючись, казеозні пластівці піднімаються вгору, і відділяється сироватка – майже прозора, трохи жовтувата рідина. Її, до речі, не потрібно виливати в раковину – на сироватці виходять відмінні млинці.

Як зробити сир з молока?

На цьому етапі дуже важливо пильно стежити за станом сирної маси. Вона ні в якому разі не повинна закипіти. Стан повинен бути близьким до закипання. З часом, з практикою ви навчитеся ловити той самий момент. Як тільки закипання почне підбиратися до центру, слід вимкнути вогонь і дати продукту повільно охолонути.

Як зробити сир з молока?

Відкиньте зварений сир на марлю або дрібне сито і залишити стікати на кілька годин. Все, ваш домашній сир готовий! Його можна їсти з ягодами і фруктами, додавати в булочки і запіканки, використовувати як основу для чізкейків і т. д. Якщо ваш сир вийшов дуже пружним і скрипить на зубах, або ж, навпаки, — не доварився, пустіть його на сирники. В цьому блюді згладжуються всі огріхи сиру.

Як зробити сир з молока?