Сучасна модель шафи-купе — це меблі значних розмірів, в якій виконані різні відсіки та полички для зберігання багатьох речей. Щоб швидко знаходити необхідні речі в цієї меблів, потрібно кожен раз підходити до вимикача, з метою запалити загальний світло. Це не завжди зручно. Є більш оригінальне рішення — зробити світлодіодне підсвічування безпосередньо меблів. Розглянемо, як зробити світлодіодне підсвічування у шафі при відкриванні дверей власними зусиллями, щоб у ньому завжди було світло і нескладно знайти необхідні речі.

Світлодіодна підсвітка

Зміст статті

 • Світлодіодна підсвітка
  • Що потрібно
 • Електрична схема
 • Збірка — основний процес

Щоб усередині меблів стало набагато світліше можна вибрати один з багатьох варіантів підсвічування і втілити його можна власними зусиллями. Серед розмаїття найбільшою популярністю користується саме світлодіодна підсвітка.

Це дуже зручний і практичний варіант. Змонтувавши саме таку підсвітку, ви можете бути впевнені в тому, що в шафі нескладно буде знайти необхідні речі, адже в ньому завжди буде світло, коли ви в нього заглянете.

Світлодіодне підсвічування є безпечною, ризик пожежі мінімальний. Весь процес монтажу займе трохи вашого часу, а результат того вартий.

Що потрібно

Для того, щоб своїми руками виконати освітлення в шафі необхідно підготувати деякі матеріали:

 • Безпосередньо стрічка і, звичайно ж, блок живлення. Самостійно проміряйте якої довжини стрічка вам буде потрібна, це залежить від розмірів вашої шафи і бажаного ефекту. Досвідчені фахівці рекомендують віддати перевагу білому кольору, це дозволить звести до мінімуму ймовірність спотворення кольору виробів.
 • Алюмінієвий профіль.
 • Кінцевий вимикач.
 • Провід типу ШВВП з перерізом 2х075.
 • Вимикач.
 • Підготувавши всі позиції з цього переліку ви зможете самостійно зібрати бажану схему підсвічування в шафі. Це не так складно, як може здатися на перший погляд.

  Електрична схема

  Перш ніж перейти до етапу складання необхідно розглянути даний пункт. У вас повинна бути електрична схема для виконання майбутніх з’єднань. На малюнку ви зможете побачити, як вона має виглядати. Її основною відмінністю від звичайної схеми є присутність мікровимикача. При підключенні будьте уважні, щоб нічого не наплутати.

  ВАЖЛИВО. Для того щоб все було безпечно і справно працювало, дотримуйтесь схемою при підключенні.

   

  Збірка — основний процес

  • У першу чергу вам необхідно буде підготувати саму світлодіодну стрічку. Відріжте необхідний вам ділянку і, з одного боку, припаяйте дроти завдовжки приблизно 20 див. Зробіть це саме на даному етапі, щоб потім не стояти з паяльником в незручному становищі.
  • Стрічка клеїться до профілю, після чого можна приступати до кріплення всієї конструкції. Для цього можна скористатися рідкими цвяхами. Цей процес дуже простий.
  • На наступному етапі необхідно визначитися в якому місці буде встановлений блок живлення. Прокласти дроти можна за шафою і виконати отвір в стінці шафи.

  ДОВІДКА. Краще всього, якщо про прокладання проводів ви задумаєтеся на етапі виконання ремонтних робіт. Це найбільш раціональне рішення.

  • До одного з проводів на розриві підключіть мікровимикач. Його контакти повинні бути несомкнутые при натиснутій кнопці.

  ВАЖЛИВО. У шафі провід повинен прокладатися в спеціальний кабель-канал.

  Перевірте своє творіння на працездатність. Якщо все працює добре, можете зафіксувати мікровимикач на одній зі стінок шафи. Тепер у вашій скриньці нескладно буде нескладно буде знайти необхідні речі.