Як зробити світлодіодне підсвічування в шафі: підсвічування шафи купе при відкриванні дверей, електрична схема, збірка – основний процес

Як зробити світлодіодне підсвічування в шафі: підсвічування шафи купе при відкриванні дверей, електрична схема, збірка  основний процесСучасна модель шафи-купе — це меблі значних розмірів, в якій виконані різні відсіки та полички для зберігання багатьох речей. Щоб швидко знаходити необхідні речі в цієї меблів, потрібно кожен раз підходити до вимикача, з метою запалити загальний світло. Це не завжди зручно. Є більш оригінальне рішення — зробити світлодіодне підсвічування безпосередньо меблів. Розглянемо, як зробити світлодіодне підсвічування у шафі при відкриванні дверей власними зусиллями, щоб у ньому завжди було світло і нескладно знайти необхідні речі.

Світлодіодна підсвітка

Зміст статті

 • Світлодіодна підсвітка
  • Що потрібно
 • Електрична схема
 • Збірка — основний процес

Щоб усередині меблів стало набагато світліше можна вибрати один з багатьох варіантів підсвічування і втілити його можна власними зусиллями. Серед розмаїття найбільшою популярністю користується саме світлодіодна підсвітка.

Це дуже зручний і практичний варіант. Змонтувавши саме таку підсвітку, ви можете бути впевнені в тому, що в шафі нескладно буде знайти необхідні речі, адже в ньому завжди буде світло, коли ви в нього заглянете.

Світлодіодне підсвічування є безпечною, ризик пожежі мінімальний. Весь процес монтажу займе трохи вашого часу, а результат того вартий.

Як зробити світлодіодне підсвічування в шафі: підсвічування шафи купе при відкриванні дверей, електрична схема, збірка  основний процес

Що потрібно

Для того, щоб своїми руками виконати освітлення в шафі необхідно підготувати деякі матеріали:

 • Як зробити світлодіодне підсвічування в шафі: підсвічування шафи купе при відкриванні дверей, електрична схема, збірка  основний процесБезпосередньо стрічка і, звичайно ж, блок живлення. Самостійно проміряйте якої довжини стрічка вам буде потрібна, це залежить від розмірів вашої шафи і бажаного ефекту. Досвідчені фахівці рекомендують віддати перевагу білому кольору, це дозволить звести до мінімуму ймовірність спотворення кольору виробів.
 • Алюмінієвий профіль.
 • Кінцевий вимикач.
 • Провід типу ШВВП з перерізом 2х075.
 • Вимикач.
 • Підготувавши всі позиції з цього переліку ви зможете самостійно зібрати бажану схему підсвічування в шафі. Це не так складно, як може здатися на перший погляд.

  Електрична схема

  Перш ніж перейти до етапу складання необхідно розглянути даний пункт. У вас повинна бути електрична схема для виконання майбутніх з’єднань. На малюнку ви зможете побачити, як вона має виглядати. Її основною відмінністю від звичайної схеми є присутність мікровимикача. При підключенні будьте уважні, щоб нічого не наплутати.

  ВАЖЛИВО. Для того щоб все було безпечно і справно працювало, дотримуйтесь схемою при підключенні.

   Як зробити світлодіодне підсвічування в шафі: підсвічування шафи купе при відкриванні дверей, електрична схема, збірка  основний процес

  Збірка — основний процес

  • У першу чергу вам необхідно буде підготувати саму світлодіодну стрічку. Відріжте необхідний вам ділянку і, з одного боку, припаяйте дроти завдовжки приблизно 20 див. Зробіть це саме на даному етапі, щоб потім не стояти з паяльником в незручному становищі.
  • Стрічка клеїться до профілю, після чого можна приступати до кріплення всієї конструкції. Для цього можна скористатися рідкими цвяхами. Цей процес дуже простий.
  • На наступному етапі необхідно визначитися в якому місці буде встановлений блок живлення. Прокласти дроти можна за шафою і виконати отвір в стінці шафи.

  ДОВІДКА. Краще всього, якщо про прокладання проводів ви задумаєтеся на етапі виконання ремонтних робіт. Це найбільш раціональне рішення.

  • До одного з проводів на розриві підключіть мікровимикач. Його контакти повинні бути несомкнутые при натиснутій кнопці.

  ВАЖЛИВО. У шафі провід повинен прокладатися в спеціальний кабель-канал.

  Як зробити світлодіодне підсвічування в шафі: підсвічування шафи купе при відкриванні дверей, електрична схема, збірка  основний процес

  Перевірте своє творіння на працездатність. Якщо все працює добре, можете зафіксувати мікровимикач на одній зі стінок шафи. Тепер у вашій скриньці нескладно буде нескладно буде знайти необхідні речі.