Як зробити висувні ящики в шафі: необхідні інструменти і матеріали, вибір напрямних, кріплення і фурнітури, процес складання.

Як зробити висувні ящики в шафі: необхідні інструменти і матеріали, вибір напрямних, кріплення і фурнітури, процес складання.Місце в шафі — дуже загадкова річ, іноді нам здається, що його цілком вистачає, але коли справа доходить до наведення порядку в ньому, виявляється — пару ящиків не завадило б. Більшість подібних меблів оснащене полками, а ось для зручності використання краще підходять ящики. І якщо ваш шафа таких не має, то їх цілком можна змайструвати самостійно.

Необхідні інструменти та матеріали для висувних ящиків

Зміст статті

 • Необхідні інструменти та матеріали для висувних ящиків
 • Збірка висувних ящиків своїми руками
  • Вибір і розрахунок напрямних
  • Деталювання ящиків
  • Кріплення і фурнітура
  • Процес виготовлення

Висувні ящики дуже зручні у використанні, вони практичніше полиць, і складати речі в них простіше. Щоб самостійно виготовити такі полки, вам знадобляться наступні інструменти:

 • шуруповерт великої потужності;
 • електролобзик для розпилювання матеріалів;
 • рулетка;
 • добре відточений олівець;
 • кут будівельний;
 • свердла розмірів 5 і 8 мм;
 • ганчірка;
 • ніж.

Як зробити висувні ящики в шафі: необхідні інструменти і матеріали, вибір напрямних, кріплення і фурнітури, процес складання.

В якості матеріалів можна використовувати ДСП, але краще купити меблеві дерев’яні щити, від них буде менше відходів. Можна зробити виріб з тополі, а дно їх березової фанери, її товщина рівномірна, цей матеріал досить міцний.

Збірка висувних ящиків своїми руками

Зробити висувні ящики самостійно абсолютно не важко, але така робота вимагає граничної точності, і досвідчене око.

ВАЖЛИВО! Якщо ви не впевнені, що зможете розпиляти матеріал максимально рівно і точно, краще не беріться за це — замовте розпил у професіонала.

Щоб почати всі роботи, необхідно визначитися з місцем розташування майбутнього виробу. Неодмінно поміряйте глибину шафи, щоб знати розміри відповідної фурнітури.

Вибір і розрахунок напрямних

Як зробити висувні ящики в шафі: необхідні інструменти і матеріали, вибір напрямних, кріплення і фурнітури, процес складання.Щоб правильно вибрати висувні елементи, повинна бути відома ширина, висота і глибина ящика, тому що направляючі є одним з найважливіших елементів всієї конструкції. Є два види направляючих: роликові і повного викочування. Другі зручніше у використанні. Але якщо ви вирішите використовувати роликові висувні елементи, будьте уважні з їх розташуванням, вона може викликати труднощі, хоча авто і однакові для обох видів. Не варто використовувати дерев’яні рейки як викочування, це не практично, та й сенсу немає майструвати ящик, витрачати кошти на матеріали, і при цьому використовувати деревинки. Потрібно максимально професійно поставитися до процесу, щоб результат порадував.

УВАГА! Напрямні мають максимальну довжину 50 див. Якщо глибина ящика така ж, то для щільного закриття придбайте напрямні 45 див.

Розмітити положення направляючих відповідальна справа, хоча і не складне. Тут важливо бути уважним. Головне — почати виробляти всі виміри зверху. При розмітці враховується половина висоти верхнього фасаду. Кріпити напрямні потрібно буде на лінію розмітки.

Виміряйте отвір, де буде встановлений ящик, і його висоту. Ширину готового виробу необхідно зменшити на 25 мм, т. к. ширина направляючих дорівнює 12,7 мм

Деталювання ящиків

Як зробити висувні ящики в шафі: необхідні інструменти і матеріали, вибір напрямних, кріплення і фурнітури, процес складання.Для виготовлення ящиків краще купити меблеві щити, можна використовувати і ДСП, але це не економно, так як у вас вийде багато залишків. Якщо ви дуже добрий столяр, і чи маєте досвід роботи з деревом, то приготувати всі частини майбутнього виробу не складе труднощів, проте не всі є майстрами. Саме тому краще замовити розпил в майстерні, або скористатися такими послугами в місці, де купувався матеріал. Не забувайте, що вам знадобляться наступні заготовки:

 • фасади;
 • бічні частини;
 • стінки ящиків передні і задні.

Якщо все ж ви вирішите самостійно робити розпил, то довжину всіх деталей найкраще розмічати за допомогою упору, а не рулетки. Будь ящик має дно, значить потрібно і його вирізати. Для цих цілей підійде оргаліт, деталі прикручують до готового виробу.

Кріплення і фурнітура

Щоб зібрати виріб, потрібен стандартний монтажний набір:

 • конфірмати;
 • саморізи різної довжини.

Процес виготовлення

Як зробити висувні ящики в шафі: необхідні інструменти і матеріали, вибір напрямних, кріплення і фурнітури, процес складання.Перед складанням ящиків необхідно обробити всі деталі. По краю клеять крайку. До торця потрібно докласти кромку, включити праску майже на всю потужність, і прикласти його до краю. Такі дії потрібно повторити кілька разів, після цього пройти по крайці сухою ганчіркою, пригладжуючи краю. Якщо є зайвий край, зріжте ножем, але дуже обережно, щоб не зіпсувати. Щоб не було задирок на заготівлі, зашкурте її, використовуючи наждачний папір.

Для кріпильних елементів необхідно зробити отвори 8 мм в діаметрі. Отвір у торці дорівнюватиме 5 мм. Далі, кріпиться напрямні, вони, як правило, проходять посередині ящика.

Висувні елементи повного викочування продаються в парі, перед установкою їх потрібно роз’єднати. Якщо ви робите ящики для шафи, то потрібно кріпити напрямні на внутрішню сторону шафи, і на зовнішню сторону скриньки. Не забудьте відступити 3 мм від краю внутрішньої стінки шафи при кріпленні направляючих.

Щоб встановити ці елементи рівне, потрібно дотримуватися нескладних правил:

 • Просвердлите на фасаді невелику дірку для встановлення ручок.
 • Прикладіть висувні елементи і з зворотного боку закріпіть через просвердлені отвори. Далі, потрібно висунути ящик, і в нормальному положенні закріпити напрямні всередині. Після всіх цих етапів кріплення необхідно вивернути.
 • Тепер потрібно досверлить отвору, щоб можна було встановити ручку.
 • Ось таким нехитрим способом можна самому зробити висувні ящики. Якщо всі роботи ви зробите правильно, то конструкція буде правильно працювати, а це головне. Якщо все ж десь ви бачите недоліки, або неправильну роботу вироби, перевірте свої розрахунки ще раз, можливо була допущена помилка. В цьому випадку все доведеться виправляти.

  ВАЖЛИВО! При всіх розрахунках потрібно бути дуже уважним, щоб кінцевий результат міг порадувати з першого разу.

  Пробуйте і у вас обов’язково вийде. Адже завжди краще змайструвати щось самому, ніж шукати аналогічний виріб в магазині.