Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництво

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництвоУ давнину, балдахін використовувався як навісне споруда з тканини, яке вивішувалося над троном. З того часу молоді мами і тата зі всього світу використовують балдахіни, щоб додати більше затишку і комфорту для своїх діток. Даний елемент дитячих ліжечок наскільки поширений, що багато навіть не уявляють дитяче ліжечко без нього.

З якого матеріалу краще шити балдахін

Зміст статті

 • З якого матеріалу краще шити балдахін
  • Що ще може знадобитися для пошиття
 • Як зшити балдахін на дитяче ліжечко своїми руками покроково
  • Особливості пошиття балдахіна для ліжечка хлопчика
  • Особливості пошиття балдахіна для ліжечка дівчинки

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництвоПошити балдахін можна практично з будь-якого виду тканини. Найчастіше для основи використовують ситець, який може бути як гладкофарбована тканину, так і з нанесеним малюнком. Для декорування застосовують мережива, різнокольорові стрічки та інші.

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництвоБалдахін може додатково утеплити дитяче ліжечко під час холодів, для цього використовують шовкові матеріали, сатин і байку.

Під час теплого періоду, застосовують такі типи тканин — це:

 • тканини з тонкого льону;
 • шифонові тканини;
 • фатиновые тканини.

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництвоРазом з тим, навіс зможе знизити загальний рівень навколишніх шумів, за рахунок поглинання їх тканиною, що дозволить дитині легше засинати і краще себе почувати.

Що ще може знадобитися для пошиття

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництвоПід час процесу шиття ви можете зіткнутися з такою проблемою, що деякі елементи необхідно приклеювати «гарячих» клем. Чи безпечний він для здоров’я дитини? Не всі марки гарячого клею достатньо безпечні для близького контакту з дітьми. Виробники чесно про це попереджають — завжди читайте етикетку клею!

Рекомендуємо заздалегідь придбати спеціальний безпечний «гарячий» клей з відсутністю токсинів і без шкідливих хімічних елементів, що дозволить не тільки зробити навіс самостійно, але і використовувати клей інших затії, задумки для дитини.

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко своїми руками покроково

Пошити балдахін своїми руками — завдання нескладне, і, якщо у вас є хоча б мінімальні навички шиття, завдання стає ще простіше.

Отже, приступимо:

Етап 1. Підготуйте схему для шитьяя (викрійку).

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництво

Можна взяти готову викрійку або розробити її самому. Другий варіант більш трудомісткий і складний. Якщо ви новачок в цій справі, скористайтесь першим варіантом.

Етап 2. Виріжте всі елементи з тканини і нанесіть додаткові лінії розмітки і місця пришивки.

Наносити позначки краще спеціальним олівцем для шиття (продається в будь-якому магазині для шиття або може зустрічатися в канцелярських магазинах). Такий олівець легко змивається незначною кількістю води, що дозволить легко зшити балдахін своїми руками, а також він не затирається від дотиків пальців.

Етап 3. Обробіть краю елементів, вирізаних з тканини рядком на швейній машині

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництво

Цим ви зможете вберегти тканинні елементи від механічних пошкоджень і привнесе міцність балдахін.

Етап 5. З’єднайте (зшийте) тканина в місцях пришивки.

Етап 6. Додайте декоративні елементи і шторку.

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництво

Декоративними елементами ви зможете приховати місця сшива і привнести приємного естетичного вигляду в ваш проект.

Етап 7. Закріпіть балдахін над ліжком

Для цього можна використати спеціальний тримач для навісів з тканини або виготовити його самостійно з жорсткої дроту. Також ви можете (залежить від проекту) просто закріпити готову конструкцію до стелі, з допомогою невеликих тросів, що створить відчуття хмарності над ліжечком.

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництво

Балдахін готовий!

Особливості пошиття балдахіна для ліжечка хлопчика

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко хлопчика і дівчинки: покрокове керівництвоДля ліжечок хлопчиків традиційними вважаються більш темні тони тканини. По мірі дорослішання хлопчики частіше граються іграшками в своєму ліжечку. Тому краще використовуйте тканину для балдахіна з такими малюнками, які дозволять хлопчикові задіяти їх в іграх, що буде додатково розвинути його творчі здібності та стимулювати до пізнання навколишнього світу.

Особливості пошиття балдахіна для ліжечка дівчинки

Дівчатка — це принцеси. Ще з самого раннього віку їм подобається відчувати це. Постарайтеся навісом підкреслити, що ваша дівчинка — принцеса, яка живе в замку (тільки без фанатизму). Використовуйте однотонні, світлі тони тканини, з застосуванням бантів, що зможе підкреслити ніжність і жіночність вашої маленької доньки.