У давнину, балдахін використовувався як навісне споруда з тканини, яке вивішувалося над троном. З того часу молоді мами і тата зі всього світу використовують балдахіни, щоб додати більше затишку і комфорту для своїх діток. Даний елемент дитячих ліжечок наскільки поширений, що багато навіть не уявляють дитяче ліжечко без нього.

З якого матеріалу краще шити балдахін

Зміст статті

 • З якого матеріалу краще шити балдахін
  • Що ще може знадобитися для пошиття
 • Як зшити балдахін на дитяче ліжечко своїми руками покроково
  • Особливості пошиття балдахіна для ліжечка хлопчика
  • Особливості пошиття балдахіна для ліжечка дівчинки

Пошити балдахін можна практично з будь-якого виду тканини. Найчастіше для основи використовують ситець, який може бути як гладкофарбована тканину, так і з нанесеним малюнком. Для декорування застосовують мережива, різнокольорові стрічки та інші.

Балдахін може додатково утеплити дитяче ліжечко під час холодів, для цього використовують шовкові матеріали, сатин і байку.

Під час теплого періоду, застосовують такі типи тканин — це:

 • тканини з тонкого льону;
 • шифонові тканини;
 • фатиновые тканини.

Разом з тим, навіс зможе знизити загальний рівень навколишніх шумів, за рахунок поглинання їх тканиною, що дозволить дитині легше засинати і краще себе почувати.

Що ще може знадобитися для пошиття

Під час процесу шиття ви можете зіткнутися з такою проблемою, що деякі елементи необхідно приклеювати «гарячих» клем. Чи безпечний він для здоров’я дитини? Не всі марки гарячого клею достатньо безпечні для близького контакту з дітьми. Виробники чесно про це попереджають — завжди читайте етикетку клею!

Рекомендуємо заздалегідь придбати спеціальний безпечний «гарячий» клей з відсутністю токсинів і без шкідливих хімічних елементів, що дозволить не тільки зробити навіс самостійно, але і використовувати клей інших затії, задумки для дитини.

Як зшити балдахін на дитяче ліжечко своїми руками покроково

Пошити балдахін своїми руками — завдання нескладне, і, якщо у вас є хоча б мінімальні навички шиття, завдання стає ще простіше.

Отже, приступимо:

Етап 1. Підготуйте схему для шитьяя (викрійку).

Можна взяти готову викрійку або розробити її самому. Другий варіант більш трудомісткий і складний. Якщо ви новачок в цій справі, скористайтесь першим варіантом.

Етап 2. Виріжте всі елементи з тканини і нанесіть додаткові лінії розмітки і місця пришивки.

Наносити позначки краще спеціальним олівцем для шиття (продається в будь-якому магазині для шиття або може зустрічатися в канцелярських магазинах). Такий олівець легко змивається незначною кількістю води, що дозволить легко зшити балдахін своїми руками, а також він не затирається від дотиків пальців.

Етап 3. Обробіть краю елементів, вирізаних з тканини рядком на швейній машині

Цим ви зможете вберегти тканинні елементи від механічних пошкоджень і привнесе міцність балдахін.

Етап 5. З’єднайте (зшийте) тканина в місцях пришивки.

Етап 6. Додайте декоративні елементи і шторку.

Декоративними елементами ви зможете приховати місця сшива і привнести приємного естетичного вигляду в ваш проект.

Етап 7. Закріпіть балдахін над ліжком

Для цього можна використати спеціальний тримач для навісів з тканини або виготовити його самостійно з жорсткої дроту. Також ви можете (залежить від проекту) просто закріпити готову конструкцію до стелі, з допомогою невеликих тросів, що створить відчуття хмарності над ліжечком.

Балдахін готовий!

Особливості пошиття балдахіна для ліжечка хлопчика

Для ліжечок хлопчиків традиційними вважаються більш темні тони тканини. По мірі дорослішання хлопчики частіше граються іграшками в своєму ліжечку. Тому краще використовуйте тканину для балдахіна з такими малюнками, які дозволять хлопчикові задіяти їх в іграх, що буде додатково розвинути його творчі здібності та стимулювати до пізнання навколишнього світу.

Особливості пошиття балдахіна для ліжечка дівчинки

Дівчатка — це принцеси. Ще з самого раннього віку їм подобається відчувати це. Постарайтеся навісом підкреслити, що ваша дівчинка — принцеса, яка живе в замку (тільки без фанатизму). Використовуйте однотонні, світлі тони тканини, з застосуванням бантів, що зможе підкреслити ніжність і жіночність вашої маленької доньки.