На сьогоднішній день все більше і більше людей віддають перевагу спальним ліжок, ніж диванів. Купуючи постільну білизну для ліжку, ми враховуємо наявність матраца.

Часто вранці ти можеш виявити простирадло зім’ятої, як би ретельно з вечора ти її не заправляв. Хоч проблема і незначна, все ж це псує загальний вигляд спальні і позбавляє твою кімнату охайності. На допомогу приходить зручне текстильне рішення — простирадло на гумці!

Якщо ти ставишся до людей, які не терплять складок і зім’яті контури, ми пропонуємо тобі просту викрійку і схему того, як зробити простирадло на гумці своїми руками!

Як зшити простирадло на гумці

ТОБІ ЗНАДОБИТЬСЯ:

  • тканина або звичайна простирадло
  • швейна машина і нитки
  • сантиметрова стрічка
  • ножиці
  • швейні шпильки
  • безпечна шпилька
  • білизняна гумка шириною від 0,5 см

СХЕМА ПОШИТТЯ:

Виміряй довжину, ширину і висоту матраца сантиметровою стрічкою, для якого бажаєш зшити простирадло. Можна сміливо використовувати для пошиття звичайну готову простирадло. У такому разі виміряй тільки висоту свого матраца.

Далі раскрои тканину у відповідності зі зробленими вимірами. Врахуй, що тканина з одного боку, повинна бути рівною ширині матраца плюс його подвоєна висота, плюс 20 см на підрубки країв і їх подгибку (по 10 см з кожного краю). З іншого боку полотно дорівнює довжині матраца плюс його подвоєна висота, плюс 20 див.

Схема викрійки може вільно варіюватися виходячи з параметрів ліжка і матраца. Ось що повинно вийти:

Ширина + (2 x Висота) + 20 см і Довжина + (2 x Висота)+ 20 см

По зовнішньому краю тканини по одній стороні відміряй від кута висоту матраца плюс 20 див. Постав позначку.

Відміряй від поставленої мітки в глибину полотна висоту матраца плюс 20 див.

Накресли лінію, що сполучає дві зроблені позначки і ще одну лінію, що сполучає останню мітку із суміжною стороною кута полотна. У тебе вийде окреслений в кутку квадрат.

Виріж квадрат по накресленим лініях. Повтори процедуру з трьома іншими кутами.

Зігни полотно, з’єднавши вирізані боку кожного квадрата між собою. Лицьова сторона тканини повинна виявитися при цьому всередині.

Заколи шпильками місця з’єднання тканини у кутах. Потім проший в кутах рядки з припуском в 1 див.

Продовж пошиття подгибанием країв простирадла на 1,5 см. При використанні для пошиття звичайної простирадла пропусти цей крок.

Ще раз підверни краю на 1,5 см і сколи їх. Проший сходинку по периметру. При цьому залиш по боках від кожного кута (в 20 см від кутового шва) незашитые отвори по 2,5 див. Через них буде вставлятися гумка.

Відріж 4 шматка гумки завдовжки по 35-40 див. Встав 1 відрізок гумки в куточок простирадла та приколи його кінець у одного отвору.

Прикріпи безпечну шпильку до іншого кінця гумки, щоб було легше просувати її в куток. Просмикни гумку в куточок і натягни її, щоб утворилася складання.

Приколи гумку у другого отвору.

Приший гумку з обох сторін від кута простирадла. Закінчи свою роботу продеванием і пришиванням гумок в трьох кутах.

Такий вигляд повинна мати готова рядок з прошитою гумкою.

Тепер, знаючи як просто змайструвати простирадло своїми руками, ти сміливо можеш поповнити будь-який свій комплект постільної білизни, створюючи при цьому максимальний комфорт і затишок для себе і близьких.

Такий варіант простирадла своїм виглядом ніколи не доставить тобі зайвих клопотів вранці.

Обов’язково поділися нашим швейним лайфхаком зі своїми близькими та друзями!

Джерело