Як зшити валик в дитячу ліжечко: підготовка матеріалів та інструментів, процес

Перевага бортиків у вигляді валиків полягає в тому, що в такому випадку огляд малюка не обмежений від зовнішнього світу, він легко може спостерігати за тим, що відбувається навколо. Також в жаркий період такий тип бортиків забезпечує можливість безперешкодної циркуляції повітря.

Підготовка матеріалів та інструментів для шиття валика в дитяче ліжечко

Зміст статті

 • Підготовка матеріалів та інструментів для шиття валика в дитяче ліжечко
 • Процес виконання роботи
 • Поради фахівців

Як зшити валик в дитячу ліжечко: підготовка матеріалів та інструментів, процесЯк зшити валик в дитячу ліжечко? Всі розмітки для крою можна робити прямо на тканини, викрійка в цьому випадку не потрібна. Від звичайної декоративної подушки-валики бортик буде відрізнятися наявністю застібок для кріплення на колясці.

Важливо! Перед пошиттям потрібно визначитися з типом вироби. Це буде одношаровий варіант з наповнювачем або двошаровий з чохлом. Останній набагато зручніше, оскільки його можна легко знімати і прати.

Розглянемо приклад двошарового вироби, все-таки він самий практичний.

Для пошиття знадобляться:

 • Однотонна хб тканина для самого валика;
 • Кольорова тканина з малюнком для чохла;
 • Наповнювач – синтепон або холлофайбер;
 • Нитки в тон;
 • Будь круглий предмет відповідного діаметру.
 • Ножиці;
 • Шпильки;
 • Лінійка і крейда для розмітки.

Процес виконання роботи

Як зшити валик в дитячу ліжечко: підготовка матеріалів та інструментів, процесПри пошитті потрібно починати від денець валика. Можна знайти кришку або тарілку відповідного діаметра і перевести на однотонну тканину. Зробити два однакових кола.

Після цього потрібно виміряти окружність майбутнього денця це і буде ширина валика. Щоб дізнатися довжину майбутнього валика, слід визначити периметр ліжечка і розділити його на передбачувана кількість подушечок. Коли ширина і довжина відомі, можна креслити прямокутник з припусками по 1 см з усіх сторін.

Аналогічний прямокутник потрібно підготувати і для кольорової тканини. Для чохла знадобляться смужки 30*4 см. А ось круги для чохла не знадобляться.

Важливо! Кількість застібок залежить від довжини валика. Якщо він невеликий, то потрібно 3 завязочки – 1 в середину і 2 по краях. Якщо ж довгий, то в середину потрібно пришити 2 завязочки, тобто всього знадобиться 4.

Коли всі деталі вирізані, починаємо пошиття з основи. Прямокутники з однотонної тканини зшиваються по довжині. З вивороту пришиваємо перше денце до одного з отворів.

З другим дном чинимо точно також, тільки потрібно не дошити 6-10 см. Після цього треба вивернути на лицьову сторону, набити наповнювачем і зашити потайними стібками. Основа готова.

При пошитті чохла, слід починати з застібок. Для чохла меншого розміру пришиваємо одну завязочку в центр, а для довгого – 2 зав’язки в середині на однаковій відстані. До країв пришивати немає необхідності, оскільки їх можна просто зав’язати після.

Заготовку для чохла потрібно зшити так, щоб зав’язки опинилися на лицьовій стороні. Після цього потрібно підігнути краї і прошити. Після його можна одягти на валик.

Поради фахівців

Як зшити валик в дитячу ліжечко: підготовка матеріалів та інструментів, процесПри пошитті слід пам’ятати про наступне:

 • Будь-які борти повинні бути в першу чергу безпечними. Обробка пришивається міцно. Від бусинок і гудзиків краще відмовитися, а блискавку слід надійно ховати. Тканини і наповнювачі не повинні викликати алергію. Критерій вибір тканини точно такий, як і при пошитті білизни в ліжечко – на бавовняній основі і бажано м’якше, особливо у разі чохлів, не варто забувати про тактильні відчуття при контакті з виробом.
 • Щоб валик в дитячу ліжечко був більш пухким, можна чохол, простьобаний тим же синтепоном, який продається в рулонах.
 • У будь-якому випадку бортики, виготовлені своїми руками, будуть більше радувати дитини, ніж фабричні аналоги. Адже малюки завжди відчувають тепло і турботу!