Сховати в холодильник шафа (ящик) — це чудове рішення для тих, хто цінує дизайнерську красу і практичність розташування побутових приладів на кухні. Причому цю маніпуляцію можна зробити, навіть якщо ваш агрегат для холоду не виконаний у форм-факторі холодильника для вбудовування.

Можна вбудувати звичайний холодильник у шафу

Зміст статті

 • Можна вбудувати звичайний холодильник у шафу
 • Можливі ідеї: як сховати в холодильник шафа на кухні
  • Що знадобиться, щоб холодильник вмонтувати у шафу
 • Як заховати в холодильник шафа своїми руками

При виникненні ситуації, коли агрегат для холоду не може вписуватися в загальний дизайн кухні, на допомогу прийде спеціальне місце (шафа) куди його можна помістити, щоб він не зачіпав» погляд.

У нашому обговоренні, існують два види холодильників:

 • призначені для вбудовування;
 • ті, що спочатку не замислювалися для цих цілей.

На замітку! Звичайний холодильник — також можна вбудувати в шафу.

Для обох варіантів слід тільки врахувати деякі аспекти, про які піде мова далі.

Правила безпеки:

 • Задня стінка шафи не повинна щільно притискатися до нагрівається елементів холодильника. Тепло, що виділяється, може почати негативний взаємодію з фарбою або предметами, які застрягли між стінками. Така взаємодія загрожує спалахом або псуванням технічних характеристик шафи.
 • Ніжки холодильника по можливості краще зняти або відмовитися від дна ящика. В холодильниках, які призначені для вбудовування, можуть бути присутніми ніжки з можливістю їх незастосування. У звичайних агрегатах для холоду ніжки, як правило, незнімні, що підвищує тиск питомої ваги на дно шафи. Правильне розташування цієї побутової техніки — запорука успішної експлуатації.
 • Внутрішній об’єм ящика не повинен піддаватися впливу нагріву від кухонної плити або інших елементів. Врахуйте, що газові плити можуть нагрівати холодильник, навіть незважаючи на перегородку від шафи. Розташовуйте ці предмети побутової техніки на відповідній відстані один від одного, як зазвичай при розташуванні.

Правила експлуатації:

 • Регулярно оглядайте задню стінку на предмет наявності павутини і сміття. Засмічення можуть стати не тільки причиною пожежі, але і причиною порушеною терморегуляції, і як наслідок — вихід з ладу охолоджувальних властивостей компресора для заморозки.
 • Намагайтеся не ставити (класти) нічого поверх шафи. Дана поверхня не місце для речей або криниці: по-перше, вони можуть нашкодити загальній конструкції, по-друге, вони підвищують рівень пожежонебезпеки.
 • Не допускайте різкі удари або фізична взаємодія та взаємовплив, яке може зрушити побутовий агрегат для холоду з його місця установки. Це правило застосовується до всієї побутової техніки без винятків, навіть з урахуванням спеціальних місць їх розміщення.

Рада! Ніколи не залишайте декоративні магнітики на дверцятах холодильника. Магнітики можуть завдати шкоди роботі чутливої кліматичної апаратурі всередині холодильника (електронним термометрам, які встановлюються в дверцята та інші), а також виглядають просто нехитро.

Ви можете позбутися від магнітних стрічок або магнітів, після чого наклеїти їх на двосторонній скотч на дверцята шафи.

Можливі ідеї: як сховати в холодильник шафа на кухні

Головна ідея — підібрати ящик, який не виглядав би помітно і відмінне від дизайну вашої кухні.

Стирчить ручка для відкривання відразу впадає в очі і видає «секрет», що за дверцятами. Рекомендується використовувати спеціальні ручки-невидимки. Вони майже непомітні і практичні у використанні, що додасть більшої технологічності вашої кухні.

Якщо у вас достатньо місця, ви можете використовувати звукоізоляційні матеріали (вони вимагають більше місця) для оббивки елементів конструкції шафи, що істотно знизить загальний рівень шуму.

Ви можете встановити спеціальне освітлення з батарейкою всередині ящика, яке дозволить комфортно брати продукти з холодильника, навіть якщо у вас спостерігаються проблеми з електропостачанням (зникло світло).

Що знадобиться, щоб холодильник вмонтувати у шафу

Доступ до електромережі. Перше, що вам необхідно – це заздалегідь вирішити проблему з проводкою і вільним доступом до розетки. Купуйте подовжувач з запасом дроти, що дозволить в майбутньому робити перестановки.

Фізична сила, щоб зробити процес установки. Краще цю задачу розділити з напарником (або навіть з великою кількістю робітників). Попередньо розморозити холодильник краще, що знизить його загальну вагу. Піднімати важку побутову техніку краще з допомогою домкратів.

Як заховати в холодильник шафа своїми руками

Під час процесу установки краще захистити підлогове покриття жорсткої ганчіркою, яка вбереже ваші підлогу від подряпин і інших механічних пошкоджень.

Для точного розташування корпусу охолоджувального агрегату використовуйте будівельні ремені. З їх допомогою ви зможете зробити установку на заплановане місце.

Для більшого комфорту при установці ви можете зняти дверцята шафи, що дозволить вам не турбуватися про можливості завдати їй механічні пошкодження, а після просто прикрутіть її на місце.