В сучасному світі для обігріву приватного будинку не доводиться прикладати масу зусиль. Все що потрібно — відправитися в магазин і купити сучасний обігрівач, а після насолоджуватися стабільною роботою, і як наслідок — оптимальним температурним режимом у приміщенні. Але деякі досі не визнають сучасну техніку, і вважають за краще встановлювати в будинках справжні печі з цегли. Ці люди не зраджують традиціям предків. Але з якогось каменя краще будувати подібні споруди, і як вибрати оптимальний матеріал? Про це ми і поговоримо в сьогоднішній статті.

Які цеглу підходять для кладки

Зміст статті

 • Які цеглу підходять для кладки
  • Якими параметрами повинен володіти хороший цегла для печі
 • Яка цегла краще підходить для печі в будинку
 • Яка цегла краще для печі в лазні
 • Поради, як вибрати хороший цегла для кладки печі

Цегла для викладки печей зобов’язаний підходити під ряд вимог. Насамперед він повинен бути цілісним і не включати пустот, а на його поверхні не може бути відколів та інших вад. Крім того, у каменю повинна бути хороша геометрична форма з чітко виділеними гранями. Обов’язковою умовою є його якісний випал.

Важливо!

При постукуванні по хорошому цеглі буде чути звук металу, а в разі падіння з висоти він розіб’ється на кілька великих частин.

Якими параметрами повинен володіти хороший цегла для печі

Розмір каменю повинен відповідати певним нормам — 23 на 12,3 або 11,3 і 6,5 див. Ці стандарти використовуються практично у всіх кресленнях і схемах кладки каменю. А ось для будівництва зольника рекомендується використовувати спеціальний варіант цегли, має жовте забарвлення. Але, а для основної конструкції відмінно підійде звичайний червоний, або білий гжельських варіанти.

Крім того, в процесі вибору матеріалу потрібно враховувати і спеціальне маркування. Для печей відмінним варіантом стане діапазон від M150 до M200. Ці цифри відображають показник міцності матеріалу. Іншими словами: ці камені зможуть витримати вагу у межах від 150 до 200 кілограм на один квадратний сантиметр. При придбанні каменю рекомендується звертати увагу на його колір. Він зобов’язаний бути однорідним, і при розломі матеріалу, внутрішній відтінок не може відрізнятися від його зовнішньої оболонки.

Яка цегла краще підходить для печі в будинку

Підбір певного цегли залежить від того, для якої частини печі він буде використовуватися.

 • Для фундаменту печі потрібно застосовувати міцний камінь, стійкий перед вологою і низькими температурами. З огляду на сказаного, ідеальним варіантом стане клінкерна варіант, який володіє вказаними властивостями.
 • Топка має стіни з двох шарів. Для зведення внутрішньої частини рекомендується використовувати шамот, а ось для облицювання ідеально підійде керамічний матеріал.
 • Температурні показники в димовій трубі коливаються в межах від -40 до +400 градусів, і матеріал повинен без проблем витримувати температурні перепади. Отже, для зведення труби підійде керамічна цегла. А в містах з суворим кліматом рекомендується виводити трубу з двох шарів: внутрішній з клінкерної, і зовнішній з пустотілої керамічної каменю.
 • Яка цегла краще для печі в лазні

  У будь-якій лазні буде підвищений рівень вологості, через що для облаштування печі в ній не слід використовувати зазначені вище рекомендації в повному обсязі. Піч рекомендується зводити з клінкерної каменю, т. к. шамот або кварцовий цегла, на жаль, не підійдуть. Вони втратять оптимальні експлуатаційні характеристики при показниках вологість 60 і більше відсотків.

  Увага!

  Для зведення топки в банної печі можна скористатися керамічним вогнетривкою цеглою, а для обробки використовувати керамічний камінь першого сорту.

  Крім того, перед початком робіт потрібно оглянути матеріал на наявність пошкоджень, і тільки переконавшись в його цілісності приступати до будівництва печі.

  Поради, як вибрати хороший цегла для кладки печі

  Перш за все необхідно з’ясувати, чи відповідає матеріал встановленим стандартам. Відштовхуючись від них можна дізнатися, підходять параметри матеріалу під оптимальні значення. Отже, ГОСТ 5402.1–2000 призначений для установки залишкових деформацій після нагрівання. З використанням стандарту 4069-69 виконують перевірку вогнетривкості, а за допомогою 151136-78 вимірюється пошкодження контуру виробу.

  Але в домашніх умовах провести відповідну перевірку можливо далеко не завжди, через що, потрібно просто придивитися до поверхні матеріалу, і оглянути його на предмет наявності вздуть, тріщин і плям. Якщо такі є, то краще всього пошукати цегла в іншому місці.

  Увага!

  Категорично не можна купувати для кладки печей сирець і цегла, виготовлений методом шликерного лиття.

  Ну а якщо камінь має гладку і рівну форму, на ньому відсутні видимі дефекти — можна сміливо купувати і будувати піч в будинку або лазні.