В сучасних багатоповерхових новобудовах практично завжди відсутнє газопостачання. Це означає, що електроплита залишається єдиним варіантом для кухні – і до її вибору слід підійти максимально вдумливо. У цьому матеріалі розглянемо загальні питання такого вибору, без розглядання конкретних моделей і брендів.

Склокераміка або звичайна електрична плита

Електричні плити представлені трьома основними різновидами – з чавунними конфорками, зі склокерамічним покриттям і індукційного типу. Останні поки що не набули широкого поширення, будучи відвертою екзотикою. А от перші два типи електроплит можна придбати в будь-якому магазині побутової техніки.

Почнемо розгляд з плит, що володіють чавунними конфорками. Конструктивно прості і привабливі за ціною, вони є класичним бюджетним варіантом, який ідеально впишеться в будь-який інтер’єр. З назви випливає, що нагрівальним елементом служить конфорка чавунна, яка не вимоглива до якості дна посуду, але володіє певною тепловою інерційністю. Простіше кажучи – повільно нагрівається і повільно остигає.

Звичайно, на ринку представлені моделі з експрес-конфорками, що володіють більшою потужністю – але й вони не позбавлені ряду недоліків. Корпус таких плит виконаний з нержавіючої або емальованої сталі – видаляти залишки жиру з нього легко і просто. А ось жорсткі губки і чистячі засоби з абразивом для нього небажані – розлучення і мікроподряпини призведуть до потьмяніння поверхні. Духова шафа забезпечує рівномірне прогрівання повітря в своєму обсязі, але володіють мінімальними функціональними можливостями – навіть режим конвекції підтримується не кожною моделлю.

Плити з склокерамічною поверхнею є розвитком сімейства розглянутої побутової техніки. Під плитою з жароміцного матеріалу розташовуються нагрівальні елементи, які практичні моментально виходять на робочий режим. Виглядає таке рішення дуже технологічно і сучасно – для стилю «хайтек» це ідеальний варіант.

Із незначних недоліків слід згадати вимоги до посуду: рівне і абсолютно чисте дно – запорука успішної роботи та відсутність подряпин на поверхні. Страшні історії про те, що одна крапля холодної води призводить до тріщин і виходу плити з ладу, залишилися в далекому минулому – сучасні електроплити подібного типу володіють певним запасом міцності. Який не рятує від точкового удару – розбити склокерамічне покриття набагато легше, ніж здається з першого погляду.

Важливо! Про ціну також забувати не варто – електроплита склокерамічна коштує дорожче свого чавунного аналога.

Яка плита краще

Вище було визначено три базові чинники, що впливають на вибір електроплити. Це вартість, зручність в експлуатації і зовнішній вигляд. Робіть свій вибір, грунтуючись на індивідуальних перевагах – на ринку можна знайти як якісні електроплити з чавунними конфорками, так і привабливі за своїм функціональним можливостям рішення на основі склокерамічної поверхні.