Аромат свіжозвареної кави – невід’ємна складова успішного початку дня. Проте, для отримання напою найвищої якості слід приділити особливу увагу не лише етапу його безпосереднього приготування, але і підготовчих процедур, в тому числі правильному помолу кавових зерен. Незамінним помічником у вирішенні цієї задачі є кавомолка, однак різноманітність приладів в магазинах побутової техніки нерідко ускладнює вибір споживача.

Які кавомолки бувають, їх особливості

Зміст статті

 • Які кавомолки бувають, їх особливості
 • Плюси і мінуси ножовий кавомолки
 • Плюси і мінуси кавомолки з жорнами
 • Яка кавомолка краще для дому

Сучасні електричні кавомолки, представлені на ринку, переважно поділяються на дві категорії:

 • Ножові (ротаційні). Являють собою прилад з пластиковим або металевим корпусом, в нижній частині якого розташовується мотор, а у верхній – резервуар для кави, що закривається щільною кришкою. Подрібнення кавових зерен в кавомолці даного типу здійснюється за рахунок швидко обертових ножів з нержавіючої сталі, закріплених на металевому стержні.
 • Жорнові (млинові). Моделі цього типу здійснюють помел кавових зерен з допомогою шнекових дисків з нержавіючої сталі, чавуну або кераміки. Прилад складається з відсіку з двигуном та жорнами, а також двох ємностей, в одну з яких завантажуються кавові зерна, а в іншу зсипається вже подрібнений продукт. Резервуар для зерен у млинових моделях, як правило, досить великий і може вміщувати до 300 г зерен. Потужність приладу може коливатися від 100 до 1000 Вт, проте оптимальним є показник у межах 300 Вт.
 • Плюси і мінуси ножовий кавомолки

  Популярність кофемолок ротаційного типу обумовлена в першу чергу низькою вартістю даних приладів на ринку побутової техніки. Також споживачів приваблює компактність пристрою і простота в експлуатації.

  У приладах цього типу відсутня можливість контролю ступеня подрібнення продукту. Помел кавових зерен в ротаційній кавомолці залежить від часу обертання ножів: чим довше включений прилад, тим дрібніше буде ступінь помелу. Однак, слід враховувати, що ножова кавомолка не дозволить отримати рівномірно подрібнений продукт.

  ВАЖЛИВО! Через 20-30 секунд безперервної роботи ножі ротаційної кавомолки починають перегріватися, що призводить до обвуглювання зерен і може стати причиною появи у готового напою гіркого присмаку.

  Плюси і мінуси кавомолки з жорнами

  Основною перевагою жерновий кавомолки перед приладом ротаційного типу є однорідність готового продукту і можливість задавати потрібну ступінь помелу, завдяки регульованим відстанню між жерновами.

  ВАЖЛИВО! Кава, подрібнений в пристрої жернового типу, придатний для заварювання в будь-кавоварках і кавомашинах.

  Герметично закривається кришка на ємності для зерен дозволяє зберігати невикористаний продукт у пристрої досить тривалий час, забезпечуючи надійне збереження аромату і смакових якостей сировини.

  Низький рівень виробленого шнековими жорнами шуму також є безумовним плюсом пристрою, особливо якщо члени родини прокидаються і снідають не одночасно.

  Моделі млинового типу часто забезпечені рядом додаткових функцій:

  • блокування включення при незакритих кришці;
  • автоматичне змотування шнура;
  • підвищена звукоізоляція;
  • таймер для розрахунку часу помелу;
  • функція автоматичного відключення, що захищає прилад від перегріву;
  • пристрій для відмірювання необхідної кількості зерен на заданий чисто чашок готового напою.

  Крім того, млинові електрокавомолки вважаються більш безпечними завдяки тому, що ріжучий блок прихований всередині пристрою і недоступний для прямого контакту. Даний параметр є найбільш важливим для сімей з маленькими дітьми.

  До мінусів моделей даного типу можна віднести високу вартість у порівнянні з ножовими варіантами. Також недоліком жерновых приладів є досить значні габарити, тому купуючи даний вид техніки, доведеться виділити їй окреме місце на кухні.

  Яка кавомолка краще для дому

  Зрештою вибір кавомолки визначається потребами і уподобаннями кожного конкретного споживача. Однак, незважаючи на високу вартість, жорнові кавомолки є більш універсальним варіантом. Завдяки рівномірності помелу, подрібнені в млинової електрокавомолки кавові зерна придатні для подальшого приготування напою будь-яким способом: в турці, кавоварці і кавомашині. Також слід враховувати, що якість помелу грає ключову роль в приготуванні деяких сортів кави: еспресо, капучіно, мокко. Тому шанувальникам цих напоїв рекомендується зупинити свій вибір на мельничном варіанті електрокавомолки.