Яка підкладка краще під лінолеум: види, варіанти використання

Яка підкладка краще під лінолеум: види, варіанти використанняНезважаючи на появу безлічі сучасних підлогових покриттів, лінолеум, як і раніше залишається популярним варіантом. Його привабливість для людей, які оформляють своє житло, пояснюється не тільки доступною ціною і довговічністю, але ще і великим вибором кольорів і фактур. Вони допомагають доповнити будь-який стиль в інтер’єрі.

Однак на якість фінішного покриття може вплинути спосіб укладання. Багато майстри стверджують, що підкладка, яка використовується при монтажі, може істотно поліпшити зовнішній вигляд підлоги, зробивши його рівніше, красивіше і бесшумнее. Розберемося, яка підкладка краще, як її вибрати.

Види підкладок

Зміст статті

 • Види підкладок
  • Джут
  • Пробка
  • Льон
  • Композити
  • Спінені матеріали
 • Яку краще вибрати підкладку

Підкладка — це важливий елемент в пристрої будь-якої статі. Вона виконує кілька основних функцій. Зокрема, створює теплоізоляційний шар, приховати невеликі нерівності чорнового покриття, а також володіє шумоізоляцією. Тому її використання, в тому числі і під лінолеум, вважається цілком обґрунтованим рішенням.

Розрізняють кілька різновидів основи:

 • джут;
 • пробка;
 • льон;
 • композити;
 • спінені матеріали (наприклад, ізолон, піноізол).

Вибір залежить виключно від смакових уподобань господарів житла.

РАДА. Якщо в обробці використовують ресурси, створені із застосуванням синтетичних речовин, застосовують піноізол або будь-який інший спінений недорогий матеріал. За умови максимальної натуральності можна вибрати коркове або джутове покриття.

ДжутЯка підкладка краще під лінолеум: види, варіанти використання

Джутові волокна раніше активно використовувалися для виробництва канатів і мішковини. Сьогодні вони застосовуються для створення підкладкового матеріалу під різні види підлогових покриттів.

Унікальна особливість джутових волокон дозволяє надійно захищати приміщення від вологи. Вони поглинають і виводять її, при цьому самі не намокають. Це повністю натуральний і екологічно чистий матеріал, який можна використовувати в будь-яких приміщеннях.

Основним недоліком такої тканини є її висока вартість, яка не дозволяє використовувати її повсюдно. Лише деякі громадяни погоджуються укладати джут під недорогий лінолеум.

ПробкаЯка підкладка краще під лінолеум: види, варіанти використання

Ще один натуральний матеріал, виготовлений шляхом пресування тирси від коркового дерева під потужним тиском. Серед переваг виділяють антистатичні властивості і вогнестійку поверхню. Матеріал не токсичний і цілком прийнятний для укладання навіть в дитячих кімнатах.

Головними недоліками такого матеріалу є висока ціна і м’якість. Її легко продавити і зіпсувати важкими предметами меблювання.

Якщо все-таки прийнято рішення про коркової підкладці, слід застосовувати виріб з максимально можливою твердістю.

ЛьонЯка підкладка краще під лінолеум: види, варіанти використання

М’яка підкладка, створена за особливою технологією з волокон льону. Вона повністю натуральний та екологічно чистий. Для запобігання утворення грибка і цвілі на виробництві її обробляють спеціальними протигрибковими засобами.

З усіх натуральних підкладок цей є самим бюджетним. Вона м’яка і чудово стелиться на чорнову підлогу, антистатична і чудово маскує нерівності дерев’яної підлоги.

КомпозитиЯка підкладка краще під лінолеум: види, варіанти використання

Доступний і практичний матеріал з категорії синтетичних. Являє собою два шари поліетилену, між якими знаходяться гранули полістиролу. Серед безперечних переваг такої підкладки явна шумоізоляція, а також захист від проникнення вологи і ізоляція тепла в кімнаті.

Важливо! Жорсткість є однією з особливостей даного матеріалу. Композитні поверхні погано піддаються деформації і можуть не підійти під обраний лінолеум.

Тому багато фахівців відмовляються від використання подібної підкладки з-за її жорсткості. Для лінолеуму найбільш переважні м’які матеріали. А також від придбання іноді відштовхує вартість цієї плівки: вона досить висока.

Спінені матеріалиЯка підкладка краще під лінолеум: види, варіанти використання

Широко застосовуваний варіант, який добре поглинає шум і володіє теплоізоляційними властивостями. Однак застосовувати її під лінолеум не рекомендується. Тому що з часом, при активному користуванні підлоговим покриттям, вона мнеться і створює некрасиві горби і заломи на матеріалі фінішної обробки.

Яку краще вибрати підкладку

Експерти в області ремонту квартир не мають однозначної думки про те, чи взагалі потрібна підкладка під укладається лінолеум. Частина з них рекомендує укладати його на чорновий дерев’яна підлога, а інша частина наполягає на застосування підкладкового матеріалу.

Якщо все-таки прийнято рішення про укладання підкладки, слід звернути увагу на натуральні компоненти джутової і коркової підкладки. Вони екологічно чисті і безпечні, добре зберігають тепло і «дихають», не затримують вологу. Такий вибір дасть можливість спокійно користуватися приміщенням, знаючи, що покриття прослужить довго і буде виглядати красиво.