Фаянсове весілля – це дев’ята річниця подружнього життя. 9 років спільного життя мають два протилежних тлумачення. Одна говорить: через 9 років після створення сім’ї настає складний криза, коли союз стає таким же слабким, як фаянс (звідси і назва). Друге тлумачення більш оптимістичний: родина на дев’ятому році життя стає такою ж міцною, як хороший чай у фаянсових чашках.

Прихильники другої версії додають: фаянс є образом налагодженого побуту, адже посуд, в основному, виготовляють з цього матеріалу. І в тому, і в іншому випадку фаянсове весілля є кордоном, який означає досягнення сім’єю довгоочікуваної стабільності.

Як ще називають фаянсовий весілля?

Деякі подружні пари задають собі питання: яке весілля святкується на дев’ятий рік сімейного життя? Справа в тому, що 9 річниця має дві назви: фаянсовий або ромашкове весілля. Відповідь проста: обидва варіанти вірні. І, якщо фаянс має двояке значення, то ромашка – квітка сонця і любові.

Традиції фаянсової весілля

На дев’ятий рік після весілля подружжя за традицією б’ють стару, тріснуту фаянсовий посуд. Якщо такий начиння вдома немає, можна заздалегідь її купити і бути готовим до позбавлення від стресу, який міг накопичитися за 9 років спільного життя.

Биття посуду: корисно чи шкідливо?

Сам ритуал вважається символом оновлення спілки: згідно з повір’ями, після биття фаянсового посуду, шлюб стає міцнішою.

Кожен розбитий фаянсовий предмет знищує колишні сварки і конфлікти. Це весільна традиція перегукується з думкою психологів, які з’ясували: биття посуду допомагає зняти стрес, є ефективним засобом для позбавлення від негативних емоцій, образ, розчарувань. Незважаючи на те, що подружжя за 9 років вже добре пізнали один одного, у більшості сімейних пар до цього часу з’являються невисловлені претензії або невирішені питання, позбавлення від яких можна легко «вилити» на посуд.

Якщо чоловік і жінка хочуть, щоб цей фаянсовий ритуал став не лише зовнішнім атрибутом, але й зміцнив союз багатьох років, то перед тим, як розбити кожну тарілку або чашку, необхідно вголос (а краще «про себе») сказати: «З розбитою тарілкою я звільняюся від…». За запевненням психологів, такий метод є одним з найбільш простих, але дієвих способів для зняття психологічного напруження між подружжям. А фаянсовий річниця – дуже зручний для цього привід.

Таке звільнення від минулого допоможе позбутися від роздратування і можливої напруги в відносинах. Якщо хочеться, щоб фаянсове весілля перетворилася в веселий захід, варто підключити до биття посуду близьких і друзів. Вони також можуть позбутися від наявних у них негативних емоцій, які заважають їм насолоджуватися життям. Крім того, биття посуду можна взяти за основу для проведення захоплюючих конкурсів і забавних ігор з гостями і подружньою парою.

Що робити з уламками посуду?

Коли подружжя розіб’ють посуд, осколки потрібно зібрати в коробку і зберегти на пам’ять. Якщо в майбутньому з’явиться привід для сварки або непорозуміння, треба дістати цю коробочку і нагадати один одному про те, що на річницю весілля ви вирішили жити по-новому: без сварок і скандалів, в любові й розумінні. Коли фаянсові осколки вже не будуть надавати позитивний вплив на взаємини, можна викинути з чистою совістю: вони відслужили свою службу.

Ритуали фаянсової весілля

Інший популярний ритуал весілля потрібно виконати перед тим, як сідати за святковий стіл. Заздалегідь приготуйте 9 тарілок, які символізують кожен рік подружжя. Чоловік і дружина беруть тарілку з двох країв і дружно розбивають кожну. Коли всі розбиті тарілки, пара цілується, чим ще більше зміцнюють свій союз. Гості в цей момент вважають до дев’яти. Після цього родина і друзі сідають за стіл, а осколки фаянсу продовжують лежати до кінця застілля.

Ще одна традиція: спільне прибирання осколків. Коли всі осколки зібрані, чоловік і дружина їх дружно викидає. Цим ритуалом подружжя підтверджують свою любов і міцні взаємини.

Що подарувати на 9 років подружнього життя?

Один з найкращих подарунків на дев’яту річницю весілля – набір фаянсового посуду або окремі елементи (заварники, блюда, салатниці).

Відмінний варіант для подарунка – фаянсовий сервіз.

Інші ідеї для презентів:

  • вироби з фарфору, кришталю, скла;
  • крихкі речі, які легко розбити при необережному поводженні.

Приємний подарунок від близьких друзів

Якщо хочете, щоб річниця запам’яталася подружжю презентами, подаруйте індивідуальний подарунок, який підкреслить ваше уважне ставлення до сім’ї – замовляйте друк фото на посуді. В якості зображень підійдуть спільні фотографії подружжя, улюблені картинки чоловіка і дружини. Але пам’ятайте: кількість надрукованих фото на посуді повинно бути однаковим: приділіть цьому питанню особливу увагу.

Де святкувати 9 років шлюбу?

Подвійну назву, яку носить дев’ята річниця весілля, дозволяє святкувати весілля вдома або на природі.

Виконання весільних ритуалів та святкування річниці в колі сім’ї, близьких та родичів стане основою для подальшого благополучного життя подружжя. При цьому важливо пам’ятати, що традиції лише допомагають поліпшити взаємини, а сімейне щастя знаходиться в руках люблячого чоловіка і дружини.