Шинка – делікатес, історія якого налічує сотні років, а якщо точніше, то нею ласували в I столітті до н. е. Технологія її приготування актуальна до сих пір. Побалувати себе цим продуктом, можна без походу в магазин, а просто використавши ветчинницу. Це пристосування дозволяє отримати якісну і смачну, а головне, натуральну шинку, ковбасу та аналогічні продукти в домашніх умовах. Подібних виробів на ринку чимало і далеко не всі вони відповідають заявленим характеристикам, придатні для використання. З цієї причини перед покупкою слід обов’язково з’ясувати, яка ж ветчинница краще?

Що являє собою ветчинница і яким чином працює?

Зміст статті

 • Що являє собою ветчинница і яким чином працює?
 • Якою повинна бути ветчинница для домашньої кухні
 • ТОП-3 ветчинниц для будинку

Пристрій ветчинницы складним назвати не можна – це квадратна чи кругла ємність, всередину якої поміщається продукт і здавлюється торцевими кришками. Необхідний тиск забезпечують пружини, які фіксують верхню кришку.

Принцип роботи полягає в запіканні, варінні покладених натуральних продуктів, що надає соковитість шинки і непередаваний смак. Для приготування слід використовувати місткість, обсяг якої становить не менше 5 л – мультиварку, духовку, аерогриль або ж звичайну каструлю. Переваги ветчинницы:

 • можливість багаторазового використання;
 • натуральність продукту – ви самі вибираєте і ставите інгредієнти;
 • більш вигідну приготування, в порівнянні з ковбасами в оболонці;
 • широкий асортимент використовуваних інгредієнтів – можна використовувати м’ясо птиці, свинини, яловичини, кроликів тощо, змішуючи його і додаючи різні приправи;
 • економія коштів – вартість кілограма шинки домашнього приготування значно дешевше кілограма покупної.

Істотні мінуси відсутні, але деякі власники відзначають, що з часом на поверхні виробу може з’явитися корозія, однак це, швидше за все, обумовлено порушенням правил експлуатації і догляду. Крім цього, зберігати одержаний продукт непросто, адже відсутня оболонка, однак для таких цілей можна використовувати звичайну фольгу.

Якою повинна бути ветчинница для домашньої кухні

Якщо ви вирішили придбати ветчинницу, то варто відразу ж відмовитися від дешевих або ж застарілих моделей, оскільки можна розчаруватися в процесі експлуатації. Для бюджетних виробів характерна погана обробка країв колб і кришок, про які запросто можна порізатися, відсутність герметичності і можливість витікання соку в процесі приготування. Крім цього, конструкція старих моделей робить незручною витяг готової шинки.

Інша справа – сучасні вироби, матеріалами виготовлення яких виступають нержавіюча сталь чи харчовий екологічний пластик, стійкий до впливу високих температур. Їх краю обов’язково зачищені і відполіровані, до того ж контакт пружин з корпусом відсутня. Нові моделі ветчинниц коштують дорожче, але при цьому їх без побоювань можна використовувати для приготування паштетів, корисних і смачних м’ясних пюре для своїх дітей.

ТОП-3 ветчинниц для будинку

Представлені ветчинницы відрізняються якістю і довговічністю, що підтверджується численними відгуками споживачів. Отже, кращими визнані виробами:

 • Tescoma Presto. Чеська компанія відома якістю своєю продукцією, довговічністю і екологічністю використовуються при виготовленні матеріалів і продуманим дизайном. Що стосується ветчинницы цього бренду, то вона має комбіновану конструкцію – корпус з нержавіючої сталі з поміщеної усередині пластикової ємністю. Виробник передбачив захист від перегріву за рахунок силіконових вставок на ніжках. Діставати продукт по закінченні приготування буде нескладно за рахунок легкого розширення ємності зверху. До мінусів вироби відносяться скромна місткість — 1.1 кг фаршу, а також недовіра багатьох споживачів до пластику, незважаючи на його високу якість.
 • Redmond RHP-M02. Китайський виробник відомий своєю продукцією, тому ветчинница цієї марки відразу викликає довіру. Плюсами пристрою є: використання в якості матеріалу міцної сталі та обсяг 1.5 л, а також гарантію 5 років. Конструкція продумана – 4 пружини рівномірно тиснуть на верхню кришку, не допускаючи перекосу, а глибокі пази дають можливість гнучко регулювати обсяг продукту. Мінус лише один – більш висока, порівняно з конкурентами, вартість, але вона повністю виправдана, як стверджують власники ветчинницы.
 • Endever Skyline HM 004. Також продукція китайської компанії, на яку поширюється гарантія 5 років, а при виготовленні використовується нержавіюча сталь. Об’єм ємності 1.5 л, готового продукту – 1.4 л. Найбільш дешева ветчинница, але при цьому вимагає певної практики у використанні. Вона не герметична, унаслідок чого слід попередньо вистелити дно фольгою або ж помістити всередину рукав для запікання. Фіксація кришки здійснюється 3-ма пружинами, чого цілком достатньо для забезпечення необхідного тиску. Особливих мінусів ветчинница не має, за винятком потреби в герметизації.
 • Догляд за всіма виробами однаковий – після використання ветчинницу слід відмити із застосуванням миючого засобу, після чого поставити в сушку. Також можна скористатися посудомийною машиною.

  Таким чином, всі ветчинницы подібні між собою і відрізняються лише конструкційними особливостями і вартістю. Для того щоб правильно вибрати, слід визначитися з продуктами, які ви плануєте готувати, їх обсягами, бажаним матеріалом виробу, адже далеко не всі згодні користуватися харчовим пластиком.