У магазинах електротехніки величезний вибір витяжок різних виробників, які відрізняються за всіма параметрами: функціоналу, розмірами, дизайном. Часто покупці довго вибирають пристрій на кухню, не розуміючи, що саме їм потрібно. Дана стаття допоможе визначитися з вибором.

Потрібна витяжка на кухні з електричною плитою

Зміст статті

 • Потрібна витяжка на кухні з електричною плитою
 • Порівняння різних видів витяжок: яка краща і чому
  • Вбудована або підвісна
  • Вбудована або купольна
  • Вбудована або похила

У багатьох, особливо щасливих власників електричних і індукційних плит, виникає питання: а чи взагалі потрібна витяжка на кухні? Відповідь однозначна — звичайно потрібна. Це поширена помилка думати, що з індукційної або електричною плитою неприємних запахів на кухні буде менше.

Запах при готуванні їжі буде однаковий як з газової, так з електричною плитою. Стійкий аромат підгорілої їжі позбавлений приємності. Отже, покупка такого пристрою важлива при будь плиті.

ДОВІДКА! Будь-яка витяжка однаково підходить як для електричної, так і для газової плити. Необхідно звертати увагу тільки на функціональність і характеристики: потужність, продуктивність, рівень шуму і дизайн.

Порівняння різних видів витяжок: яка краща і чому

Зараз представлено дуже багато витяжних систем. При виборі потрібно враховувати, щоб агрегат підходив під дизайн кухні та відповідав індивідуальним перевагам.

За типом роботи розрізняють.

 • циркуляційну;
 • проточну.

Особливістю циркуляційних або рециркуляційних витяжних пристроїв є те, що вони, на відміну від проточних, не виводять насичене запахами повітря назовні, а здійснюють його очищення і повертають в приміщення. В агрегаті використовуються вугільний фільтр і жировловлювачі. Такий очисник підійде для будинку зі старої або засміченою вентиляцією, він не вимагає установки гофри, економний в плані споживання електроенергії і має тривалий термін експлуатації. Є деякі мінуси пристрою: треба міняти раз на півроку вугільні фільтри, здійснювати часту чистку від жирового нальоту. Крім цього є ще один нюанс — витяжка з фільтрами підходить тільки для індукційної або електричної плити.

Проточна система обов’язково повинна приєднуватися до вентиляції. Спеціальна гофра з’єднує вентиляційну трубу і сам агрегат. Переваги даної моделі:

 • велика потужність і висока продуктивність;
 • відсутність витратних матеріалів;
 • можливість маскування в шафку гарнітура;
 • низький рівень шуму.

При всіх плюсах відзначаються і мінуси: при роботі витяжки необхідно постійно відкривати вікно, так як багато повітря покидає приміщення, а також потрібні досить масштабні роботи по установці гофри, що з’єднує агрегат з вентиляцією.

Вбудована або підвісна

Підвісна витяжка найпопулярніша модель і універсальна. Агрегат коштує недорого і встановити його можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Він встановлюється безпосередньо над варильною поверхнею плити, а над ним поміщається додатковий шафка кухонного гарнітура, так як модель плоска. Єдиний мінус – це регулярна заміна фільтра. Класична модель досить велика і громіздка, але якщо в інтер’єрі витриманий певний стиль, то установку подібного агрегату легко обіграти, як додатковий декоративний елемент кухні.

Вбудована модель монтується в шафу кухонного гарніру і практично зовсім не видно. Помітна тільки витяжна поверхню апарата. У пристрої присутній повітровід, який під’єднується до вентиляційної труби — все це ховається за шафками. У більшості моделей витяжна поверхню висувається вперед на всі варильне простір. Після закінчення процесу готування, можна засунути її назад і приховати увазі.

Вбудована модель надійніше і привабливіше. Але якщо прилад необхідний, а трохи грошей, то вибір цілком можна зупинити і на підвісній пристрої.

ДОВІДКА! У вбудованих витяжок низький рівень шуму, що робить їх роботу практично непомітною. Стильний дизайн чудово підходить до інтер’єру будь-якої стильової спрямованості.

Вбудована або купольна

Купольні очищувачі повітря на кухню однозначно найцікавіші і модні на сьогоднішній день. Їх можна навіть використовувати, як окремий декоративний елемент кімнати. На вигляд чимось нагадує камінний димар, відмінно поєднуються з класичним і ретро-дизайном кухні.

Така витяжка має безліч дизайнерських рішень, буває різних кольорів і текстур. Сьогодні виробляються агрегати під дерево, метал і камінь. Навіть самий прискіпливий покупець підбере собі модель за смаком.

Якщо вибирати між вбудовуваної і купольної витяжками, то вирішальне значення має лише смак покупця. Обидва агрегату наділені прекрасним функціоналом і продуктивністю. Різниця лише в тому, чи хочуть витяжку заховати і максимально замаскувати або, навпаки, виділити їй центральне місце на своїй кухні. До того ж важлива і ціна: купольна коштує в рази дорожче вбудовуваної.

Вбудована або похила

Похила витяжка розташовується до варильної поверхні під невеликим кутом і схожа на екран плазмового телевізора. Величезний плюс подібних очисників повітря в компактності конструкції — біля плити знаходитись набагато приємніше, так як нічого не «тисне» зверху. Технологія виробництва таких моделей не стоїть на місці і виробники вигадують новий дизайн агрегату, перетворюючи його в даний прикраса кухні. Також в таких моделях не накопичується бруд на крайках, так як повітря спрямовується прямо в фільтр.

Вибираючи між вбудовуваної і похилій витяжками, варто визначитися з тим, що саме краще: сучасний лаконічний дизайн або просто хороший функціонал. Обидві моделі відмінно справляються зі своїми обов’язками і вибір між ними, це виключно справа смаку кожного покупця.

ДОВІДКА! Похилі моделі різноманітні за матеріалом і текстурі. Виготовляються як з металу, пластику, так і з кераміки і жароміцного скла. Забарвлюються в різноманітні відтінки і декоруються цікавими елементами.

Розбираючись у видах та принципи роботи кухонних витяжок, буде набагато простіше прийти в магазин і підібрати той пристрій, що відповідає особистим смакам і запитам, вимогам до функціональності і підходить до дизайну кухні.