Багатьом людям, бажаючим оформити свій будинок в оригінальному і стильному дизайні, необхідно, в першу чергу, правильно вибрати міжкімнатні двері. Вони можуть бути найрізноманітнішими і відрізнятися не тільки за колірною гамою і стилем виконання, але і за матеріалом, з якого вони зроблені.

Більшість покупців зупиняють свій вибір на користь ламінованої або шпонованих дверей. У цій статті ми коротко дамо відповідь на питання: «які двері краще придбати – ламіновану або шпоновані?».

Якими характеристиками володіють шпоновані двері?

Ці міжкімнатні двері виготовляються із застосуванням натурального дерева, що говорить про їх неперевершеною структурі. Колір і малюнок шпонованих дверей повністю унікальний, і альтернативного варіанту ви просто не знайдете. Також шпон – це екологічно чистий матеріал, абсолютно нешкідливий для здоров’я людини.

Шпоновані двері виготовляються з дерева цінної породи, зверху на нього прикріплюють недорогий матеріал, наприклад, сосну. Подібні вироби ідеальні для установки їх в квартиру або приватний будинок.

Ламіновані двері та їх особливості

Ламінат відноситься до розряду штучних матеріалів, які не поступаються ні в якій мірі шпонованим виробів. Двері з ламінату володіють підвищеною міцністю, зносостійкістю, а також вони не піддається сколів, подряпин і інших пошкоджень.

Особлива поверхня ламінату не боїться вологи, впливу побутової хімії, а також різких перепадів температур. Ламіновані двері можна з легкістю очистити від забруднень, так, що ні плямочки не залишається гладкою і блискучою поверхні!

Якщо ви робите вибір між дверима, ламінованої або шпонированной, то потрібно врахувати місце установки виробу. Наприклад, в приміщенні з високим рівнем вологості, наприклад, ванної, краще вдатися до встановлення ламінованої двері.

На користь якоїсь двері краще зробити вибір – шпонированной або ламінованої?

Безумовно, між такими дверима присутні відмінності, які полягають в:

1.Легкості в монтажі. Ці два види міжкімнатних конструкцій не вимагають певних навичок для їх встановлення;

2.Можливість реставрації. Якщо з’явилися механічні пошкодження, то ремонту підлягає лише шпоновані двері. З ламінованим виробом справа йде складніше, адже з ними доведеться розпрощатися назавжди;

3.Зовнішньому вигляді. Шпоновані вироби, зважаючи на те, що вони виготовляються з використанням цінних порід деревини, виглядають натурально і природно. Ламінована конструкція виготовляється із застосуванням жорсткого каркаса з листів МДФ. Такі вироби в процесі виробництва покривають пластиком або папером;

4.Адекватна вартість. Шпон – це найдорожчий і елітний матеріал, тому двері з нього відрізняються більш високою вартістю, ніж у ламінованих моделей. Крім цього, шпон наділений більш високими показниками довговічності, що актуально для приміщень з нормальною вологістю;

5.Термін експлуатації. Вас цікавить питання, яке виріб прослужить довше – з шпони або ламінату? Можна з упевненістю сказати, що перший варіант при правильному догляді буде служити вам вірою і правдою довгі роки, чого не можна сказати про другий варіант.

Висновок

Кожна людина зможе вирішити для себе сам, на якій двері краще зупинитись ламінованої або шпонированной. Все залежить від рівня вологості в приміщенні і наявних у вашому розпорядженні коштів на купівлю міжкімнатних дверей, адже шпоновані двері в рази дорожче ламінованої.