Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

Електросушарка актуальна не тільки в міській квартирі, де важко виділити куточок, підходить для приготування сухофруктів. В сільській місцевості, де з цим проблем немає, вона теж потрібна. Адже сохнуть в природних умовах продукти покриваються всюдисущої пилом, так і комахи з задоволенням проводять дегустацію майбутніх заготовок. Але коли приходить час купувати сушарку, асортимент стає перешкодою. А зробити правильний вибір допоможе лише знання своїх потреб.

Види сушарок для овочів і фруктів за принципом роботи

Зміст статті

 • Види сушарок для овочів і фруктів за принципом роботи
  • Конвекційна
  • Інфрачервона
 • Відмінності за іншими критеріями
  • За типом матеріалу
  • По місткості
  • За типом управління
  • За типом розташування вмісту для сушіння
  • Наявність додаткових функцій

Завдання цієї побутової техніки — зневоднення продуктів з мінімальною втратою корисних речовин. Дегідратація в сушарці може відбуватися з допомогою циркуляції повітря:

 • природною, коли гарячий потік піднімається без додаткових пристосувань;
 • примусовою — потоки регулюються за допомогою вентилятора.

Моделі першого типу дешевше. Але сушать продукти вони довше та потребують регулярної перестановки лотків, з метою рівномірного прогріву продуктів. Побутові прилади з вентилятором трохи дорожче, але виконують завдання значно швидше і без втручання користувача в процес зневоднення.

Конвекційна

Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

Нагрівання в такий сушарці проводиться за допомогою звичайного Тена. За принципом роботи техніка більше схожа з духовою шафою. Результатом дегідратації продуктів в такому пристрої будуть жорсткі плоди з щільним зовнішнім шаром, що втратили частину аромату і кольору. Швидкість роботи залежить від вентилятора: якщо він є, то одна завантаження висихає вдвічі швидше.

Інфрачервона

Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

У цьому випадку нагрівальні елементи вбудовані прямо в лотки. Графітові стрижні під впливом електричного струму випромінюють інфрачервоні промені. Результат роботи приладу близький до ідеалу: плоди м’які, зберігають колір і аромат, і сохнуть набагато швидше, ніж в конвекційної сушки. Вартість таких приладів значно вище. Але порівняно низькі робочі температури і, відповідно, менше споживання електроенергії досить швидко окупають різницю.

Відмінності за іншими критеріями

Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

На вартості сушки для овочів і фруктів відображається також і її потужність, виходячи з якої прилади можна розбити на три категорії.

 • Малопотужні — до 250 Вт, добре підійдуть тим, хто крім трав нічого не заготовляє. Прилади здатні впоратися з овочами і фруктами, але процес зневоднення буде займати багато часу.
 • Середня потужність — 300-800 Вт, ідеальне рішення для сезонної заготівлі сухофруктів. Працює швидко. Єдине обмеження — максимальне завантаження, для таких моделей в середньому складова 3-5 кг свіжих продуктів.
 • Напівпромислові — потужність понад 1000 Вт. Такі сушарки здатні переробляти великі обсяги сировини за порівняно невеликі проміжки часу. Гарні для власників ділянок, щорічно радують хорошим урожаєм.
 • До уваги тих, хто підсушує зовсім трохи плодів або трав, виробники пропонують скатертину-сушарку. Багато на ній не поміститься, але і прилад недорогий та компактний.

  За типом матеріалу

  Пластикові моделі відрізняються легкістю і порівняно низькою вартістю. Можливі варіанти як з прозорими лотками, що дозволяють контролювати стадію готовності без відкривання сушарки, так і з світлонепроникними.

  Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

  Ключову роль грає якість пластику: лотки повинні бути виготовлені з харчового, а корпус — з вогнестійкого.

  Сталь має лише один недолік — про неї можна обпектися. Але ті, хто шукає довговічний прилад з небьющимися складовими можуть зупинити вибір на цьому матеріалі. Такі сушарки дорожче, але найчастіше представлені моделями, розрахованими на серйозну завантаження.

  По місткості

  Лотки приладів можуть вміщати від 0,5 до 2 кг свіжих продуктів. Частіше сушарки оснащуються піддонами без можливості регулювання висоти бортів, що трохи обмежує їх можливості.

  Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

  Якщо планується зневоднювати багато різноманітних продуктів, то бажано вибирати регульовані або глибокі комплектуючі.

  Загальна місткість прямо пропорційна продуктивності. Вона може коливатися в межах від 1-2 кг сировини для малопотужних моделей до 15 кг техніки підвищеної потужності. Кількість лотків теж залежить від потужності:

  • 3-4 для малопотужних;
  • 5-8 для приладів середньої категорії;
  • до 20 для потужних.

  При купівлі сушарки для овочів і фруктів важливо оцінювати співвідношення числа лотків і потужності.

  За типом управління

  Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

  Механічне управління характерне для простих і надійних приладів. Кнопки і поворотні важелі прості у використанні. Єдиний мінус — обмежена кількість режимів роботи та неможливість точного регулювання температури.

  Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

  Електроніка в цьому плані виграє. Будь то сенсорна або електромеханічна панель управління, вона дозволяє більш точно управляти технікою. Це дає можливість підбирати температурний режим в залежності від завантаження сушарки і типу сировини. Мінуси: висока вартість і поступається механічному типу управління термін служби.

  За типом розташування вмісту для сушіння

  Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

  Нагрівальний елемент може розташовуватися над, під або збоку від лотків з сировиною. Виходячи з цього, сушарки можна розділити на:

  • вертикальні — нагрів знизу або зверху;
  • горизонтальні —нагрівання збоку.

  Перший варіант відрізняється більшою компактністю. Ефект посилюється круглою формою лотків, забезпечують рівномірний прогрів сировини. Прилади з бічним розташуванням нагрівача більше аналогів. Але часто оснащуються більш місткими квадратними лотками.

  Наявність додаткових функцій

  Від кількості додаткових функцій залежить вартість сушарок для овочів і фруктів. Зазвичай в цілях економії рекомендується відмовитися від більшості додатків, але в цьому приладі зайвих практично немає.

  Які бувають сушарки для фруктів і овочів, види за різними параметрами

  Увагу варто приділити захисту від перегріву. Якщо відомості про її наявність відсутній, від придбання приладу краще відмовитися — він небезпечний.

  Лотки для м’яса і риби відрізняються розміром вічок — отворів для потоків повітря. Якщо вони не входять в комплект, але в’ялити ці продукти планується, то варто поцікавитися наявністю у продажу підходящих під обрану техніку.

  Не менш корисна і функція «холодне повітря», яка дозволяє доводити продукти до готовності без підігріву. Регулятор температури необхідний для точної настройки. А таймер дасть можливість задати час роботи і відлучитися по своїх справах: після закінчення часу сушарка сама відключиться.