Гриби це досить популярний сучасний продукт, що часто використовується в кулінарії в різних країнах світу. Гриби часто виховують сьогодні в самих різних закладах, а також в домашніх умовах. Для підприємця тут відкривається серйозний дохід і це може стати як додатковим, так і регулярним бізнесом.

Грибний бізнес

Для вирощування грибів сьогодні існує цілий ряд технологій, що всі вони можуть використовуватися без великих вкладень капіталу і трудовитрат. Тут потрібно знати декілька простих секретів роботи і без цього досягти хороших результатів буде важко. Бізнес цей дуже привабливий, так як їм можна займатися у вільний від роботи час і це зручно. Робочі плантації точно не будуть вимагати регулярного догляду, тобто бізнесменові не доведеться стояти там цілий день. Тобто вам не доведеться стояти там день, а щоб дізнатися всі подробиці про таку роботу досить тільки прочитати літературу, якою є безліч. А досвід такого обробітку ви придбаєте досить швидко і легко.

Моменти організації бізнесу

Щоб організувати бізнес слід розуміти, що великих врожаїв відразу не вийде точно, доходи підуть, але тільки через певний час чого слід дочекатися. Головним мінусом тут є трудність, а трудність полягає в тому, що складно буде відразу домовитися з великими торговельними мережами і ресторанами, хоча якщо це зробите, то бізнес швидко стане прибутковим. Для вирощування в домашніх умовах зазвичай використовується такий гриб, як печериця, а також опеньки або гливи, які можна вирощувати у виробничих умовах і вдома. Найбільш простою і легкою буде технологія вирощування грибів гливи і їх можна вирощувати як в підвалах, так і в господарських приміщеннях весь рік.

Найчастіше таке вирощування робиться в підвалі, тільки його слід регулярно та ретельно провітрювати і це дуже важлива умова. Таке приміщення зазвичай розділяється на дві частини, одна йде для самої грибниці, а інша для врожаю для реалізації. Для вирощування вдома потрібно виконати просте умова, тобто обмазати при висадці міцелію вапном стелі, підлоги і стіни. Також потрібно ще заготовити хороший субстрат, тут зазвичай використовується солома, соняшник або тирса та інші. Використовуваний субстрат потрібно ще ретельно підготувати до розміщення там самого міцелію.

Умови вирощування грибів

Досить важлива умова для гарного росту це підтримка в приміщенні вологості і необхідної температури. Рекомендується ще міняти розташування мішків в кімнатах з трохи меншою температурою, які слід обов’язково провітрювати і своєчасно зволожувати.

Потрібно регулярно і ретельно висвічувати гриби протягом половини дня в приміщенні, для цієї мети можна використовувати і звичайні лампи. Якщо будете працювати в цьому приміщенні, то використовуйте засоби захисту щоб суперечки не потрапили вам в легені. Технологія вирощування опеньків і тим більше печериць буде трохи складніше і це коштує ще дорожче. Тут можете використовувати природні технології, тобто вирощування грибів на звичайних пнях, хоча тут будуть слабкі врожаї.