Періодично в розробці компанії слід виділяти цінних «ключових» співробітників. Якщо володіти такими знаннями, то керівник зможе розробити правильну стратегію роботи, яка принесе більше прибутку.

Детальніше про ключових клієнтів

До ключовим клієнтам будь-якої компанії можна віднести:

  • які не передбачають особливих умов під час співробітництва;
  • доходи від співпраці з ними становлять понад 10 % від загальної кількості доходів компанії;
  • потенційні клієнти, які співпрацюють з конкурентами.

Вся робота, що проводиться з клієнтами, повинна будуватися таким чином, щоб була відповідність з їх цінністю для компанії. У зв’язку з цим розрізняють золотих, срібних і бронзових клієнтів компанії. До першої групи відносять клієнтів, з якими організація працює не один рік і вибудувала довгострокові відносини. Крім того, саме від них виходить велика частина прибутку. Процес роботи повинен будуватися на контролі та задоволеності клієнта.

До групи срібних клієнтів належать потенційні золоті. Варто враховувати, що не всі з них можуть перейти в золоту групу. Тому до них рекомендується ретельно придивитися. Остання група – бронзові клієнти. До них не відносяться ключові клієнти.

Так як організація працює і процвітає тільки за рахунок ключових клієнтів, то робота повинна бути налагоджена таким чином, щоб задовольняти всі їх потреби.

Як працювати з ключовими клієнтами

З ключовими клієнтами, як правило, легше працювати. Це пов’язано в першу чергу зі зниженням трудовитрат, витрат на рекламу та інше. З такими клієнтами просто і легко планувати подальші плани і угоди.

Для власника компанії ключовий клієнт є наочним показником того, як змінюються положення на ринку. Тому за його рухами і переваги необхідно постійно стежити. Наприклад, якщо ключовий клієнт змінив своє ставлення до якої-небудь потреби, то в даний момент часу або зовсім скоро аналогічні зміни можна буде спостерігати на ринку.

За рахунок цінності таких клієнтів їх потрібно утримувати у себе. Ваші конкуренти не сплять, вони постійно буду намагатися переманити ключових клієнтів до себе. Тому не забувайте про побудову довірчих зв’язків серед всіх ключових фірм, з якими ви співпрацюєте. Особливу увагу приділіть менеджера, що веде справи з таким важливими особами. Він повинен бути компетентним і професіоналом своєї справи.