Які молитви читають в Успенський піст?

З 14 по 27 серпня 2017 року православні віруючі дотримуються Успенський піст, які потрібно читати молитви в ці дні? Піст – це не просто стриманість в їжі, а період духовного очищення і боротьби з пристрастями. Старанні молитви допомагають створити в цей час особливий емоційний настрій.

Перед прийомом їжі віруючі дякують Господу за їжу, яку куштують, й читають молитви:

Отче наш, Іже єси на небесах! Нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, яко на небеси і на землі. Хліб наш насущний даждь нам днесь; і прости нам борги наша, якоже і ми залишаємо боржником нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, і Ти даеши їм їжу під благовременні, отверзаеши Ти щедру руку Твою і исполнявши всяке тварина благовоління.

Після куштування їжі читають молитву:

Дякуємо Тя, Христе Боже наш, що наситив єси нас Твоїх земних благ; не позбав нас і Небесного Твого Царства, але яко посеред учнів Твоїх прийшов ти, Спасе, мир даяй їм,: прийди до нас і спаси нас.

Які молитви потрібно читати в Успенський піст?

Для зміцнення духу в ці дні віруючим, особливо запеклим в харчуванні, рекомендується читати наступну молитву:

Також молю Тебе, Господи, визволи мене від пересичення, сластолюбства і даруй мені в світі душевному з благоговінням приймати щедрі дари Твої. Та смакуючи їх, отримаю зміцнення сил моїх душевних і тілесних для служіння Тобі, Господи, немногий залишок мого життя на землі.

Які ще читають молитви в Успенський піст? Існує звичай щодня читати Акафіст Успінню.

У Греції існує традиція під час Успенського посту кожен вечір виконувати канон Пресвятій Богородиці, текст якого можна знайти у православних молитвословах. Він починається словами: «Багатьма утримуємо напасти…» Цей канон у дні посту можна читати щодня або кілька разів на тиждень.

19 серпня, коли відзначається Преображення Господнє, читають Тропар до Преображення Господа нашого Ісуса Христа.

Тропар, глас 7-й.

Преобразився ти на горі, Христе Боже, показавши учням Твоїм славу Твою, якоже можаху; нехай засяє і нам грішним світло Твоє споконвічне, молитвами Богородиці, Светодавче, слава Тобі.

Кондак, глас 7-й.

На горі преобразився єси, і якоже вмещаху ученики Твої славу Твою, Христе Боже, видеша; та коли Тебе побачать распінаєма, страданіє убт зрозуміють вільне, мирови ж проповедят, яко Ты еси воистинну Отче сяйво.

Величання.

Величаємо Тя, Живодавче Христе, і почитаємо пречистыя плоті Твоєї преславне преображення.