Які нитки потрібні для швейних машин: як вибрати потрібну нитку

Які нитки потрібні для швейних машин: як вибрати потрібну ниткуІснує багато різних варіантів ниток для швейних машин. Їх кількість може ускладнити правильний вибір для конкретного використання. Мова йде не тільки про пошук кольору, відповідного до вашої тканини. Потрібно враховувати й інші речі, наприклад, товщину або розтягнення тканини.

Варто витратити час, щоб вибрати правильну нитка, тому що це дійсно змінить досвід зшивання і ваш результат.

Розберемося, які нитки потрібні для швейних машин.

Типи ниток

Зміст статті

 • Типи ниток
  • Бавовняні
  • Поліефірні або нейлонові
  • З поліестеру
  • Еластична
  • Шовкова
 • Вибір ниток для різних тканин
  • Надміцна
  • Прозора
  • Бавовна тридцять
  • Бавовна п’ятдесят
  • Джинсова
  • Металева
 • Корисні поради щодо вибору ниток

Існує кілька типів ниток, які можна розділити на різні категорії. Цей поділ залежить від того, з чого зроблені волокна. У кожній групі них є різні за міцністю (кількістю шарів) і товщині (вазі) нитки.

БавовняніЯкі нитки потрібні для швейних машин: як вибрати потрібну нитку

Мають дуже невелике розтягнення і відмінно підходять для бавовняних тканин або простирадлом, але не для еластичних тканин.

ВАЖЛИВО! Велика частина бавовняної нитки мерсеризована.

Це означає, що волокно пройшло через ряд хімічних процесів, які збільшують блиск. А також підвищують здатність краще вбирати воду і барвник.

Поліефірні або нейлонові

Міцні волокна з деякою розтяжкою. Вони, як правило, містять воскову або силіконову обробку. Це дозволяє нитки ковзати по тканині з невеликим тертям.

Застосовується для еластичних матеріалів, таких як синтетика і трикотаж. Бавовняну поліефірну нитку можна застосувати і з більшістю матеріалів.

З поліестеруЯкі нитки потрібні для швейних машин: як вибрати потрібну нитку

Ви можете використовувати цей вид для шиття на машинці, а також ручного шиття. Вона буде працювати з більшістю матеріалів. Вона міцна, але в той же час тягнеться, що робить її ідеальною для в’язання.

Різновидом волокон з поліестеру є перероблена нитка. Екологічно чиста, вона виготовлена зі ста відсотків переробленого поліестеру. Він такий же міцний, як поліефірна нитка, з однаковим натягом. Тому може використовуватися для одних і тих самих проектів. Для його виготовлення використовуються перероблені пластикові пляшки; одна пляшка становить близько тисячі метрів.

Еластична

Еластична нитка буває різних кольорів, але використовується тільки в шпульці. Вона повинна намотуватися вручну, щоб вийшло правильний натяг.

Шовкова

Тонка, але міцна, ідеально підходить для шиття по шовку та вовни. Шовкові нитки гладкі і тонкі, тому не залишають дірок в матерії, і ідеально застосовуються для пошиття, особливо для робочих швів. Блиск робить її ідеальною для декоративної строчки.

Вибір ниток для різних тканинЯкі нитки потрібні для швейних машин: як вибрати потрібну нитку

Надміцна

Ідеально підходить для пошиття оббивки на м’які меблі. Вона також добре підходить для швів, які будуть сильно натягнуті, наприклад, на робочих штанях або джинсах.

Довідка. Надміцне волокно може використовуватися для щільних тканин і шкіри, стійка до розривів і стирання.

Прозора

Тонка, гнучка, м’яка, міцна і гладка і не плавиться при гладінні. Вона ідеально підходить для одягу, в якій шви повинні бути міцними, але прихованими, і доступні в темряві або на світлі, щоб відповідати вашої матерії.

Бавовна тридцятьЯкі нитки потрібні для швейних машин: як вибрати потрібну нитку

Бавовняна нитка буває різної товщини. Бавовна тридцять трохи товщі, ніж зазвичай, з-за цього добре служить для вишивання на машинці. Цей вид часто використовується в машинній вишивці, так як дає сміливі лінії зшивання. Він доступний як у рівному, так і в строкатому кольорі, для декоративних ефектів.

Бавовна п’ятдесят

П’ятдесятий розмір — одна з найпоширеніших бавовняних ниток. Це бавовна середньої товщини, тому він підходить для різних тканин, від легких і середніх бавовняних до більш важких тканин.

Ці нитки м’які і еластичні, але мало розтягується, тому не підходять для еластичних або трикотажних тканин.

Джинсова

Цей вид більш важкий, для зшивання джинсової тканини, виготовлення або ремонту джинсів вручну або машиною.

Ви можете використовувати цей вид для того, щоб накласти шви, виконувати рядок або вишивати. Поставляється в джинсових відтінках, а також двокольорового нитки, яка поєднується з грубої щільною тканиною саржевого переплетення.

Металева

Металевий вид може бути використаний для машинної вишивки і здебільшого включає в себе декоративні нитки. Вони зазвичай виготовляються із суміші поліестеру та інших штучних волокон, таких як поліамід. Вони ідеально підходять для декоративної рядки та бувають різних кольорів та обробок.

При виборі ниток рекомендуємо скористатися таблицею.

Які нитки потрібні для швейних машин: як вибрати потрібну нитку

Корисні поради щодо вибору ниток

 • Загальне правило — використовувати нитку того ж типу, що й тканина. Наприклад, якщо ви шиєте з 100% бавовни, використовуйте 100% бавовняну нитку.
 • Якщо ви не можете знайти точне колірне відповідність, виберіть нитка на один-два відтінки темніше, ніж тканина. Світла нитка буде виділятися більше, якщо, звичайно, ви не захочете зробити результат особливим!
 • І, головне, переконайтеся, що ваша покупка — якісна.