Протягом Страсного тижня вірні дотримуються безліч обрядів. За кілька століть склалося чимало народних прикмет на Чистий четвер, про яких ми розповімо.

Народні прикмети на Великий четвер

Вважається, що прибирання перед Великоднем потрібно проводити саме в цей день, а потім до кінця наступного тижня займатися такою роботою не можна. Наші предки вірили, що під час прибирання у Чистий четвер можна знайти речі, які раніше були загублені. Також вважали: у цей день прибереш весь будинок – буде багато радості.

Багато прикмети на Чистий четвер Страсного тижня пов’язані з водою. Вважається, що якщо вимитися в цей день до сходу сонця, то цілий рік будеш здоровий.

Ще одна прикмета свідчить, що якщо вмиватися «срібла» – нечиста сила не чіпатиме. Якщо в посудину з водою покласти на ніч срібну річ, а вранці вмитися цією водою, то недоброзичливці протягом року не зможуть завдати вам шкоди. Такою водою вмивають дітей, щоб вони росли здоровими.

Дівчині, яка хоче вийти заміж, потрібно після обмивання в Чистий четвер витертися чистим рушником. Потім разом із освяченою паскою та писанками його віддають убогим біля церкви.

Дівчата в цей день підрізали кінці волосся, щоб вони швидше росли. Вважається, що волосся, обрізані в Чистий четвер, забирають з собою хвороби, а нові після цього зростають міцними.

Частина візьме на Великий четвер напередодні Великодня пов’язана з грошима. Щоб вони водилися в будинку, вікна мили водою, в яку клали монетки. А після прибирання виливали частина води під молоду поросль (деревце). Решта закривалася в банку і ставилося в дальній кут. Згідно приймете, подібна дія привертає в будинок достаток.

Розповімо про інших народних прикметах на Чистий четвер. Щоб залучити фінансове благополуччя, у Чистий четвер потрібно скласти всі гроші, які є в будинку, разом і перерахувати тричі: на сході сонця, опівдні і на заході.

Причому перераховувати гроші повинен тільки той, хто відповідає за фінанси в сім’ї. Це потрібно зробити потай від усіх, щоб не злякати удачу. У цей час не можна ні з ким спілкуватися і відволікатися на інші справи.

Згідно з прикметами, починаючи з Чистого четверга і до великодньої неділі не можна нічого віддавати або позичати з дому, щоб не зазнати збитків. Також на Страсному тижні небажано робити великі покупки, щоб не ризикувати своїм матеріальним благополуччям.