Особиста ефективність – запорука успішного просування по кар’єрних сходах. Але далеко не завжди вдається бути продуктивним протягом усього робочого дня і всієї тижня. Існує кілька причин цього, однією з основних є страхи.

Страхи не тільки сковують самої людини і заважають його продуктивності, але і можуть завдати шкоди всьому підприємству.

Страх начальства

Кожен підлеглий прагнути до того, щоб розповідати вищестоящому керівництву тільки про досягнення. Коли виникають проблеми або негативні ситуації працівник може затягнути з доповіддю про них, що привіт тільки до гіршої ситуації. Звичайно, спроба вирішити питання самостійно поощряема, але працівник повинен повною мірою усвідомлювати, що йому під силу, а що ні.

Однією з форм цього страху є страх звільнення. Головна небезпека в даному випадку полягає в тому, що всі дії працівника будуть засновані на ньому самому, а не на успіх компанії. Такий співробітник побоїться звернутися до начальства з важливого питання, так як буде мати побоювання.

Для того, щоб позбутися від цього страху потрібно:

 • Підвищувати рівень власної компетенції. До співробітника, який грамотний і добре розбирається в роботі, буде мінімум питань.
 • Вчитися комунікації. Вміння грамотно вести переговори – ключовий фактор при спілкуванні з вищим керівництвом.
 • Робота в тандемі. Найкраще вибудовувати відносини з керівництвом, як спільну діяльність. Якщо процес слажен таким чином, то всі успіхи і невдачі відносяться і до начальника і підлеглого.
 • Страх здійснення помилки

  Кожна людина не досконалий, кожен може зробити помилку, проте вся система освіти побудована таким чином, що будь-яка помилка карається. У підсумку, після влаштування на роботу, людина залишається з тим же мисленням і тими ж страхами.

  Для того, щоб побороти цей страх потрібно визнати, що помилка – це частина робочого процесу. Не варто прагнути робити помилки, але в більшості випадків краще ризикнути, ніж нічого не робити.

  Страх не встигнути

  Постійна суєта знижує ефективність в рази. Якщо працівник боїться не встигнути, то він не буде доробити справи і тільки більше нервувати. Якщо це помітять колеги або підлеглі, то може бути зупинена робота цілого відділу.

  Для того, щоб впоратися з боязню не встигнути необхідно складати чіткий розклад. Для цього потрібно спочатку скласти повний список справ, які необхідно виконати і крайні терміни їх виконання. Потім вони вписуються в щотижневе розклад. Головне – залишати додатковий час на випадок затримки. Чітке дотримання розкладу дозволить виконувати завдання в строк і на сто відсотків.