Які темпераменти можливі у дітей

В першу чергу можна виділити ангельський характер. Діти з таким характером дуже товариські, вміють швидко пристосовуватися до нових умов, легко заводять знайомства з іншими дітьми. Для дітей з таким темпераментом характерно раннє розвиток мовлення, інтерес до індивідуальних завдань. Якщо дитина чогось не отримав з того, що йому хочеться, то його досить просто заспокоїти і відволікти чим-небудь іншим. З такими дітьми можна також подорожувати без проблем, оскільки вони легкі на підйом, чемні й не капризні.

Ранима і образлива

Які темпераменти можливі у дітей

Ранимий, образливий характер зазвичай властивий чутливим дітям, які дуже погано пристосовуються до нового середовища. Їм необхідно, щоб все навколишнє було добре знайоме або передбачувано. Не варто перебивати такого малюка в спілкуванні, грі, оскільки це призведе до його плачу. В новому колективі з таким темпераментом дітям важко заводити знайомства, ділитися з оточуючими іграшками. Але якщо дати йому завдання, то він зануриться у нього з радістю і захоплено їм займатися.

Також необхідно зазначити, що темперамент у нього може бути і дратівливий і впертий. Дітям з таким темпераментом необхідна незалежність, можливість жити в своєму ритмі. Якщо вони цього не отримують, то в повній мірі проявляють свою впертість, дуже зляться і кричать. Тому, якщо у вашого чада такий темперамент, то не варто квапити його, при виконанні якого-небудь завдання. Хоч частіше всього такі дітки мають хорошою фантазією і творчими здібностями, вони досить важко висловлюють свої бажання і почуття словами. В даному випадку також характерна відсутність терпіння при виконанні якого-небудь завдання, що призводить до того, що малюк вибивається зі звичного русла і дуже дратуються.

Активні діти

Які темпераменти можливі у дітей

Дуже активні діти також мають свої особливості темпераменту. Такі діти часом дуже енергійні, товариські і допитливі. Тому батькам потрібно спрямовувати активність таких дітей в потрібну сторону. Завдяки такому темпераменту з маленьких непосид виростають гарні лідери та керівники. Але слід враховувати, що для таких дітей характерна різка зміна настрою.

Буває також спокійний і врівноважений темперамент у дітей. Вони досить комунікабельні в колективі і зі своїми знайомими, злегка соромляться при появі кого-небудь нового.

У процесі розвитку відхилень ніяких не виникає, тобто всі зміни відбуваються в свій час. Перед тим, як помістити малюка в нове середовище, його слід заздалегідь підготувати до цього. У цьому випадку знайомство з новим оточенням пройде досить легко. Щоб захопити такого малюка яким-небудь заняттям, то краще вибрати для нього якусь рутинну роботу, оскільки для нього буде дуже цікавим дослідити, що з чого складається і за чим слід.