Які вибрати подарунки дітям співробітників на Новий 2018 рік

Ваша організація вирішила зробити подарунки дітям співробітників на Новий рік 2018? До цього свята можна піднести дітям солодкі набори, символи наступаючого року – іграшкових собачок.

Можна купити і інші іграшки для дітей: для хлопчиків – конструктори, для дівчаток – ляльки або м’які іграшки.

Прекрасним подарунком для дітей стануть збірники казок, дитячі енциклопедії про тварин, різних видах техніки (автомобілі, кораблі, літаки та ін), настільні гри в хокей або футбол, настільні шашки, шахи, дартс.

Перерахуємо інші ідеї новорічних подарунків дітям працівників: диски з фільмами або мультфільмами, калькулятори, блокноти, альбоми для малювання, фломастери, набори книжок-розмальовок.

Можна також придбати для дітей квитки на якесь святкове шоу, новорічну виставу в цирк чи виставу в театр.

Розповімо про оподаткування подарунків дітям працівників до Нового року. На думку фахівців Міністерства фінансів РФ, вручення подарунків є безоплатною передачею, яка обкладається ПДВ (на підставі статті 146 НК РФ, пункт 1, підпункт 1).

Тобто організація, яка зробила подарунки дітям співробітників на Новий 2018 рік, повинна нараховувати ПДВ, а «вхідний» податок прийняти до відрахуванню. У результаті сума нарахування буде співпадати з сумою вирахування, і сума до сплати по даній операції буде дорівнювати нулю.

Розповімо також про деякі нюанси в оподаткуванні подарунків дітям працівників до Нового року. Якщо постачальник, у якого ви придбали товар, не є платником ПДВ, то «вхідний» податок відсутній, і компанія повинна не тільки нарахувати ПДВ на вартість подарунків, але і заплатити податок у бюджет.

Щоб уникнути цього, деякі компанії оформляють витрати на подарунки як елемент оплати праці, включаючи додатковий пункт в положення про преміювання.

Однак подарунки дітям неможливо уявити у звітних документах як заохочення працівникам за результати праці, тому потрібно оформити подарунки як безоплатну передачу і нарахувати ПДВ. Витрати на подарунки в цілях оподаткування прибутку не враховуються, і страхові внески на їх вартість не нараховуються.