Виробництво косметичних препаратів рясніє різними продуктами. Маски для обличчя та волосся – це тільки маленька дещиця серед великого вибору косметики. Але при скромному бюджеті деякі продукти подібної серії недоступні, або не дають потрібного ефекту. Тому перед тим як вкладати кошти в дорогі косметичні продукти, спочатку варто звернути увагу на натуральні продукти, і обійдуться вони недорого і ефект буде сильніше.

Недорогі маски для обличчя

Перед тим як почати накладати маски на обличчя слід визначитися з типом шкіри, оскільки не кожен продукт може йому підійти.
• Жирна шкіра не любить додавань у маску будь-яких масел, вершків, і продуктів, що мають у своєму складі жири. Зате шкіра такого типу буде вдячна за ягідний складу маски, або за маску містить желатин або яєчний білок.
• Суха шкіра навпаки потребує зволоження, тому сметана або кефір зможуть зробити диво. Не варто випробовувати на шкірі яєчні продукти.
• Нормальна шкіра може порадіти будь-якого типу масок, але з умовою, що накладаються вони не часто.
• Змішана шкіра потребує особливого догляду. Для різних частин обличчя може знадобитися свій вигляд маски. Але не зайвим буде накласти будь-яку ягідну або овочеву маску з додаванням кефіру. Подібні процедури зволожать шкіру, і вона придбає здоровий вигляд.

Недорогі маски для волосся

Масковий склад для волосся також має бути підібраний у відповідності з якістю, типом, довжиною та наявністю захворювань волосяного покриву голови.
• Жирне волосся не варто зміцнювати масками з наявністю масла або молочних продуктів. Перші не дадуть шкірі голови відкрити волосяні пори, другі з-за своєї здатності до зволоження зроблять волосся ще жирніше.
• Сухі волосся навпаки, потребують додаткового догляду, тому всі маски з зволожуючими компонентами можуть йти в справу. Для такого типу волосся також вітається маска з будь-якого рослинного масла. Це може бути реп’яхову, оливкова, рицинова олія за вибором.

Рекомендації щодо накладення масок

До будь масці слід ставитися з обережністю, а тим більше, якщо вона ще не наносилася на шкіру обличчя або голови. Тому кілька рекомендацій щодо застосування масок:
• Термін придатності – це не порожня напис навіть на найдешевшій або натуральній масці випущеної косметичною промисловістю.
• Накладати маску краще у вечірній час, коли є можливість приділити собі певний перепочинок.
• Маска наноситися тільки на вимиту шкіру обличчя. А ось на волосся можна наносити маску, якщо вони брудні.
• При найменшому дискомфорті маску слід змити. Печіння, свербіж – це перші ознаки подразнення шкіри.