За кілька століть на Русі склалося безліч прикмет, які мають відношення до Страсної п’ятниці. Про них ми і розповімо.

Цей день варто присвятити молитві і посту. Відмовтеся від відвідування розважальних заходів, перегляду телевізора. Якщо день народження або чийсь ювілей випадає на це час, перенесіть святкування.

В давнину навіть побутувало повір’я, що якщо засміятися в скорботний день Страсної п’ятниці, то весь наступний рік людини будуть чекати невдачі.

Прикмети на Страсну п’ятницю перед Великоднем

При бажанні ви можете визначити, чи є на вашому будинку псування. Для цього вранці після церковної служби з залишком свічки прийдіть в свій будинок і обійдіть його. Біля речі, що випромінює негатив, свічка сильно затріщить і почне чадити чорним димом.

На Страсному тижні віруючі дотримуються суворого посту. Якщо ви вытерпите спрагу в Страсну п’ятницю, то ніяке пиття не принесе вам шкоди цілий рік. А якщо відлучити від грудей немовля в цей час, то дитина буде рости сильним, здоровим і жити щасливо.

В цей день не можна митися, робити прибирання в будинку, шити, прати, в’язати, виконувати роботу в саду, городі і т. п. У народі кажуть, що випрану в цю п’ятницю білизна буде сохнути з плямами крові, а рослини, посаджені в цей день, загинуть.

Згідно з прикметами, на Страсну п’ятницю також не можна протикати землю залізом: того, хто це зробить, спіткає нещастя.

Однак у цей день можна пекти хліб. Вважається, що він ніколи не запліснявіє і зцілить від усіх хвороб. Сприятливою на Страсну п’ятницю вважається прикмета, якщо хліб вийшов красивим, з рум’яною скоринкою. Якщо ж він підгорів чи пропікся погано, це віщує прийдешні біди.

Інші народні прикмети радять не робити на Страсну п’ятницю стрижку, фарбування волосся і будь-які косметичні процедури.

Також, згідно з прикметами Страсної п’ятниці, перший людина або тварина, якого бачать вранці у вікні, віщує майбутнє.

  • Птах для дівчини – до нового знайомства, для хлопця – до добрих вістей.
  • Бачити кішку – до достатку і заможного життя, собаку – до смутку та печалі.
  • Якщо ви побачите молодого хлопця або чоловіка – будете здорові, молоду дівчину – будете жити благополучно, сім’ю – будете жити з родичами в злагоді.
  • Але якщо першим за вікном здасться старий або хвора людина, вас чекає хвороба або велика втрата.