Дача за великим рахунком є місцем короткочасного відпочинку. А значить не вимагає такого ж ідеального облаштування, як квартира. Найчастіше електроенергія є єдиним благом цивілізації, яке є в дачному селищі.

Які є способи як заощадити світло на дачі або обійтися взагалі без електрики. Причому економити хочеться таким чином, щоб відпочинок на дачі не ставав біднішим. Відпочинок повинен бути повноцінним.

Рослини і дерева

Якщо вікна будинку виходять на сонячну сторону, то варто затінити їх. Жалюзі і штори тут не допоможуть. Вірніше тінь вони створять, а от від нагрівання повітря не врятують. Якщо ви користуєтеся кондиціонером або спліт-системою, то краще всього зробити тінь біля вікна. Можна посадити дерево. Але доведеться чекати кілька років, поки його крона досить розростеться. Ідеальний варіант — плющ, виноград, будь в’юнкі рослини з багатою листям. Влітку вони будуть створювати тінь і дарувати прохолоду. І чим менше сонячних променів потрапить на фіранку і підвіконня, тим менше нагріється кімнатне повітря. А значить спліт система буде рідше включатися в режим охолодження. Взимку такі рослини не заважатимуть листям, затінюючи кімнату в непогожу погоду.

Датчик руху

Обов’язково встановіть його на вуличне освітлення і в ті кімнати, в яких ви часто забуваєте вимикати світло. А щоб він не витрачав електрика, реагуючи на тварин, просто встановіть на мінімальний проміжок. У будь-якому випадку, краще 10 секунд освітлювати дорогу біжить їжачку, ніж 2-3 години комарам і метеликам.

Світлі стіни і стеля

Відомо що світла або біла стіна відбиває до 80% світла. Тоді як темний і похмурий інтер’єр не більше 9%. Не варто фарбувати стіни в підсобних приміщеннях в зелений, синій, коричневий або який-небудь інший темний відтінок. А про житлові приміщення і говорити не варто. Краще раз в сезон робити генеральне прибирання, ніж маскувати бруд в похмурих тонах. У світлій кімнаті і настрій завжди піднесений, і дихається легше.

Теплий пол і тепла вода

Для тих, хто любить бувати на дачі в холодну пору року, ця порада найбільш ціною. Відмовтеся від обігрівачів. Найоптимальніше рішення — тепла підлога. Краще один раз витратитися, але заощадити на роки вперед. Причому таку підлогу можна і потрібно стелити всім дачникам, незалежно від регіону проживання. А чому ж гріти цю підлогу? Сонячними колекторами! Ці прилади вже давно завоювали серця дбайливих господарів. Їх встановлюють навіть на Далекому Сході. А в південних регіонах і середній смузі тільки ледачий або дурний дачник відмовиться від такого помічника. За допомогою сонячного колектора можна не тільки гріти воду для миття посуду або душу, але й опалювати приміщення. А висвітлювати будинок без якихось обмежень так і поготів.

Для обігріву та охолодження можна також використовувати тепловий насос. Він ще не такий популярний, як сонячний колектор, але вже зарекомендував себе як цікавий і корисний пристрій.