Ноги людини вимагають догляду також, як і інші частини тіла. Тому в кожному будинку повинен бути набір засобів по догляду за ногами. В кожного подібний набір може бути індивідуальним, головне його завдання забезпечувати чистоту ніг і підтримання шкіри в здоровому вигляді.

Догляд за ногами можна розділити на кілька стадій, які виконуються або окремо, або в комплексі.

Миття ніг

Мити ноги потрібно кожний день незалежно від пори року. Для подібної процедури можна прийняти душ, а можна скористатися спеціальною ванночкою. У воду для миття ніг можна додати морську сіль або різні відвари трав залежно від уподобань або свідчень доктора. Ванни в теплій воді легко знімають втому, розкривають пори ніг, перешкоджають розвитку різних захворювань.

Чистка ороговілої тканини

На ступнях не рідко з’являються частинки ороговілої тканини і п’яти виглядають некрасиво. З часом, якщо не проводити процедуру видалення відмерлої тканини можуть з’явитися тріщини, які приносять масу незручностей. Для проведення чищення ніг від ороговілої тканини потрібно мати спеціальну пилку або пемзу. Цими інструментами прийнято користуватися після ванночок, коли шкіра максимально відкрита. Підбирати такі інструменти потрібно строго індивідуально відповідно до типу шкіри.

Педикюр

Догляд за нігтями на ногах є обов’язковою процедурою. Щоб уникнути появи грибкових інфекцій, нігті на ногах обробляються спеціальними засобами. Підстригати нігті на ногах потрібно обов’язково по рівній лінії, інакше можливе приєднання такої хвороби як врослий ніготь. При будь-яких порушеннях в кольорі або структуру нігтя краще звернутися до лікаря, який призначить індивідуальні засоби по догляду за нігтями ніг.

Косметика для ніг

Ноги, як і особа, вимагають наявності косметики, яка допомагає тримати їх у гарному вигляді.
• Після виконання основних процедур можна скористатися спеціальними зволожуючими кремами для ніг, вони допоможуть зняти втому і ніжки будуть в тонусі.
• Надмірний волосяний покрив потребує видалення. Це можна зробити за допомогою спеціальної бритви або провівши процедуру епіляції косметичними засобами.
• Які пітніють ноги обов’язково обробляються тальком або засобами допомагають прибрати мікробну середовище при такому недоліку.

Варто пам’ятати, що всі засоби для ніг від рушника до косметичного крему повинні бути строго індивідуальні. Тому як шкіра ніг у кожного різна і вимагає особливого підходу у догляді.