Завдяки п’яти критеріям вибору можна купити відмінний дистилятор для користування в домашніх умовах:

 • Обсяг, потужність пристрою і габарити. Такі параметри виявляють залежність від бажаної частоти гоніння самогону. Ключове правило: при інших рівних умовах, ціна, вага і габаритні розміри визначаються продуктивністю агрегату.
 • Матеріальна база: алюміній, нержавіюча сталь і мідь.
 • Особливості конструкції залежать від ситуації, що може сприяти як спрощення, так і ускладнення процесу вигонки самогону. Апарат з окремими модулями легше чистити. Також значно спрощує обслуговуванням наявність кранів для зливу на кубі і сухопарнике.
 • Перевірка документів на виріб у постачальника.
 • Функціональна спрямованість, що залежить від декількох різновидів самогонних агрегатів:
  • Класичного, що складається з пари скріплених між собою компонентів – куба, перегоняющего рідину і змійовика.
  • Агрегату з сухопарником, що відрізняється від традиційного, наявністю допоміжного модуля – сухопарника. Даний елемент представлений у форматі порожньої ємності заданого обсягу, що приєднана зверху трубочками до змійовика і кубічному судині.
  • Аламбіку – дистилятора мідного типу у якого верхівка створена у вигляді купола. Застосовують для створення коньяку або віскі.
  • Бражної колони – самогонної установки, в якій модульна система для охолодження втілена у форматі вертикальної трубки з вмонтованим зверху зворотним холодильним компонентом, що розділяє рідина на секції в момент перегонки. Використовують для приготування цукрового самогону, чачі, коньяку, що зберігає тривалий час аромат і смак.
  • Ректифікаційної колонки, яка має форму циліндричної посудини, забезпеченого всередині теплообмінними механізмами, що поділяють рідина на секції, які мають наближеною температурою закипання.

  Механізм роботи дистилятора

  Зміст статті

  • Механізм роботи дистилятора
  • Об’єм ємності
  • Матеріал ємності для кип’ятіння, корпусу і глечика для дистиляту
  • Комплектація

  Класичний апарат для гоніння самогону працює за принципом: бражку в кубі підігрівають до температури, при якій спирт може закипіти, далі пар піддають охолодженню в змійовику. У підсумку виходить самогонна рідина з максимальною фортецею в 80 градусів в струмені.

  ДОВІДКА. При дистиляції не вдасться виручити найчистіший спирт, оскільки в напої є інші домішки. Дана обставина позитивно впливає на незмінність смаку і запаху, але погано відбивається на кінцевому результаті, оскільки поряд з «хорошими» добавками в самогон проникають шкідливі компоненти, схоже ацетону і сивушным масел.

  Сухопарник виробляє самогон при максимальній температурі закипання етилового спирту, ніж у більшості небезпечних елементів. Проникаючи в апарат шкідливі добавки, конденсуються там, але знову не здатні закипіти, адже теплова енергія витрачається на випаровування спирту.

  Об’єм ємності

  В ході перегонки кожен агрегат дозволяється наповнювати до 80% від загального обсягу. Зокрема, на куб в 15 літрів допускається перегонка 12 літрів бражки. Цей обсяг не так вже й малий, оскільки якщо розділити брагу на два процесу перегонки, то це виявиться більш практичним варіантом, ніж придбання одного величезного апарату, наприклад, переганяти самогон не більше двох разів на тиждень.

  Матеріал ємності для кип’ятіння, корпусу і глечика для дистиляту

  Кращим матеріалами для перегонки самогону є 2 металу, що не входить у реакцію з этилом – нержавіюча сталь і мідь. Нержавіюча матеріальна база радує власника багаторічним строком служби та надійністю установки, за якої знадобиться мінімальний догляд. Мідь ж, у свою чергу, здатна швидко прогрівається і остуджується, що значно зменшує втрати часу на перегонку.

  Комплектація

  Традиційний дистилятор складається з декількох з’єднаних між собою елементів – куба для перегонки рідини і змійовика. Агрегат з сухопарником містить порожню ємність певного обсягу, що прикріплена зверху трубками до змійовика і кубу.

  Тепер ви без праці зможете визначитися, який апарат вибрати для дому, адже знайомі з їх основними особливостями і параметрами вибору.