Міські жителі у багатьох випадках сьогодні незнайомі з балонним газом, що застосовуються як для опалення, так і для приготування їжі. Опалюються городяни допомогою системи центрального опалення або автономними газовими та електричними котлами, їжу готують на природному газі або у живляться від електромережі мультиварках, або на електроплитках. Не у всіх є такі блага. Тут на допомогу і приходить скраплений газ у балонах. Про те, в чому різниця між природним і зрідженим газом, і вибором щодо заправки балонів — далі у статті.

Який газ може бути в газових балонах для плити

Зміст статті

  • Який газ може бути в газових балонах для плити
    • Природний газ
    • Скраплений газ
  • Який вибрати газовий балон

В даному випадку мова може йти виключно про суміші пропану і бутану, нічого іншого в балони не заправляють і вибір може полягати лише в тому, звичайна або зимова суміш буде заправлятися. Справа в тому, що у бутану і пропану різна температура замерзання, і в холодних умовах витрата їх відбувається нерівномірно — пропан випаровується, а бутан залишається в балоні, причому в чистому вигляді він марний.

Природний газ

Під природним газом в даному контексті розуміється видобувається Газпромом метан (CH4). Метан не має запаху, у великих концентраціях токсичний, і при певних концентраціях у повітрі вибухонебезпечний. Щоб виявити витік, що подається по газопроводу склад додають одорант етилмеркаптан.

Скраплений газ

Суміш бутану і пропану знаходиться в балонах під великим тиском, в результаті чого перебуває там у рідкому агрегатному стані. Склад важче повітря, має властивість накопичуватися в низинах, при певній концентрації вибухонебезпечний. Має характерний сильний запах, тому потреби в додаванні до суміші одоранту немає. Використовується при значно більшому робочому тиску, ніж метан, і при переході з метану на пропан-бутан і навпаки, роблять заміну жиклерів в пальнику.

Який вибрати газовий балон

Для районів з теплим кліматом, а також у разі якщо балон і шланг знаходяться в теплому, опалювальному приміщенні, підійде звичайна суміш пропану і бутану. Якщо ж ємність знаходиться на вулиці або в неопалювальному приміщенні в холодну пору року, потрібно перейти на зимову суміш, або, у випадку, коли вона недоступна, вжити заходів до утеплення приміщення, де знаходяться балон і шланг.

Важливо!

На стан газу в балонах впливає на стан навколишнього середовища.

В ідеалі варто зробити обидві дії, описані вище, оскільки і у зимовій суміші є обмеження по температурі, при якій можна їй користуватися. В іншому випадку, як було описано вище, витрата відбувається нераціонально, а крім того, від морозу може розтріснутися газовий шланг.