Дійсно, буває так, що при купівлі електричної плити в комплекті не виявляється дроти. У такому випадку варто самостійно набувати і підключати його до пристрою. Це зробити нескладно, особливо при детальному розборі теми в цій статті.

Яку марку дроту для електроплити краще вибрати

Зміст статті

 • Яку марку дроту для електроплити краще вибрати
 • Яким має бути переріз
 • Питання про споживаної потужності кабелю
 • Що краще: КГ або ПВС

На практиці поділяють два види кращих марок:

 • ВВГ (довговічний в експлуатації);
 • ВВГнг — негорючий.

Обидва вони виготовлені з міді, отже, володіють гнучкістю. Бездоганно припадають в підключенні. Спеціальна гума виконує для першого з них функцію оболонки.

Між жив знаходиться плівка для захисту від злипання, яке може статися внаслідок високої температури. Друге ж назване вище виріб має також кілька жив, які ізольовані та поєднані в єдину оболонку. Дуже міцний провід з легкістю справляється з різними стресовими ситуаціями.

Це досить практична модель і володіє високим попитом серед споживачів. Крім цього, провід ПВС (вініловий з’єднувальний) хоча і не використовується при проводці, але відмінно підійде для з’єднання.

УВАГА! Для прокладання необхідно буде два дроти. Тобто один буде проходити від розетки до вступного агрегату, а наступний — від розетки до самої електричної плити.

Яким має бути переріз

Перетин кабелю для електричної плити — такого питання стоїть окремо приділити увагу, так як він характеризується особливою значущістю. Для початку розберемося, навіщо це потрібно. По-перше, перетин здатне визначити потужність, яку повинен перетерпіти кабель.

Воно залежить від типу харчування, яке може бути однофазним або трифазним. Його спокійно можна визначити «на око». Перше з них являє з собою виріб з усього лише трьома жилами. А інше — з п’ятьма.

Та існує ще один фактор, який впливає на показник цієї характеристики — тип проводки. Для повного розуміючи на прикладі наведено деякі розрахунки:

 • Для перерізу в два міліметри 2 з проведенням мідних жив в однофазної мережі буде дорівнювати потужність 5, 7 кВт.
 • При таких показниках, але при трифазній мережі величина збільшиться до 9, 8 кВт.
 • Якщо змінити тип проводки і взяти алюмінієву в одній фазі, то показник потужності буде дорівнює 4, 6 Квт.
 • А в трьох фазах — 7, 9 кВт.
 • ВАЖЛИВО! Якщо вибрати неправильний кабель при підключенні пристрою, а також інші його параметри, виникне велика ймовірність появи займання.

  Питання про споживаної потужності кабелю

  Який кабель потрібен для підключення електричної плити? Щоб отримати значення витратної енергії, потрібно помножити напруга на силу струму. Відповідно, чим більше значення напруги, тим менше необхідно відтворення струму.

  Зазвичай найбільш потужними електроплитами вважаються моделі з показниками до 8 кВт. Найчастіше прилади з малою потужністю підключаються до однофазної мережі, вона може скласти до 5 кВт. І навпаки, більш затратні — з 3-ма фазами. Останній з представлених варіантів найчастіше користується попитом у власників будинків у приватному секторі.

  УВАГА! У старих будинках, побудованих багато років тому, заборонено підключення електричних виробів до мережі з потужністю вище 3-х кВт, так як вони для такого не призначені.

  Що краще: КГ або ПВС

  Другий різновид — провід вінілового з’єднання, він більш точно підходить за вимогами, яких необхідно дотримуватися при підключенні. Це важливо, щоб перебої були відсутні і функціонування електричних плит протікало позитивно. До того ж ця модель доволі гнучка і стійка по відношенню до оточуючих, можливо, небезпечним факторам.

  На ринку вона має демократичною вартістю. Тому вона вважається найбільш раціональним вибором.