Який ламінат краще вибрати для кухні? Види та відповідного класу ламінату

Який ламінат краще вибрати для кухні? Види та відповідного класу ламінатуЛамінат в якості підлогового покриття – досить поширений варіант при оформленні сучасного інтер’єру. Однак цей матеріал не «любить» води, а на кухні, як правило, вода і бруд на підлозі буває нерідко. Іноді на підлогу падають тарілки і кружки, розбиваючись вщент. Враховуючи цю особливість кухні до вибору ламінату потрібно поставитися серйозно.

Який клас ламінату вибрати для кухні

Зміст статті

 • Який клас ламінату вибрати для кухні
 • Класи ламінату
  • По вологостійкості
  • Класифікація по зносостійкості
 • Який краще вибрати для кухні
 • Правила вибору ламінату

Ідеальний ламінат для кухні – вологостійкий. Ще він має бути зносостійким, не боятися подряпин і механічних пошкоджень. Підлогове покриття в кухні піддається значним навантаженням, так як людина, яка готує їжу, постійно знаходиться в русі. Ламелі повинні володіти достатньою міцністю, пильну увагу слід приділити якості декоративного шару.

Вимога вологостійкості зумовлено частими вологе прибирання. Люблять чистоту господині підлогу миють після кожного приготування їжі. Крім того, на кухні не виключені підтоплення сусідами зверху, так і самі мешканці будинку можуть щось пролити на покриття. Не варто купувати білий ламінат, на якому чітко видно будь-які забруднення, якщо ви не готові мити підлоги щодня.

Класи ламінату

Який ламінат краще вибрати для кухні? Види та відповідного класу ламінатуНавіть досвідчені дизайнери часом дивуються розмаїттю серій ламінату. На ринку оздоблювальних матеріалів сьогодні присутні ламелі, що імітують:

 • текстуру дерева;
 • паркет;
 • керамічну плитку;
 • мармур;
 • шкіру і тканини.

Однак серії розрізняються між собою не тільки за кольором і малюнку, але і за ступенем блиску (глянцевий, матовий, шорсткий), по класу зносостійкості і стійкості до вологи.

По вологостійкості

За ступенем поглинання вологи ламінат ділиться на три категорії:

 • Рядовий – поглинає конденсат і вологу в кількості 8-16% від свого об’єму. Монтаж такого покриття здійснюється на основу, оброблене гідроізолюючими складами або покрита полімерною мембраною.
 • Вологостійкий – обсяг вологопоглинання становить 2-8%. Верхній полімерний шар дощечок здатний якийсь час захищати нижні шари від розмокання. Тут всі стики і замки оброблені водостійким воском.
 • Водостійкий – оптимальний варіант для кухні. Навіть залите водою це покриття вбере в себе не більше 2% вологи.
 • Який ламінат краще вибрати для кухні? Види та відповідного класу ламінатуВодостійкість ламінату забезпечується особливою технологією його виготовлення. Пресуються плити на високопрофесійному обладнанні під високим тиском, після чого вони обробляються розігрітим воском. Верхній шар – полімерна плівка, яка апріорі не пропускає вологу. Готові планки обробляють антисептичним складом, що перешкоджає розвитку цвілі і грибка.

  Інші переваги вологостійкого ламінату:

  • стійкість до перепадів температури;
  • висока ударостійкість;
  • протиковзний ефект;
  • антистатичні властивості;
  • естетична привабливість.

  Увага! Водостійкість ламінату не означає, що його можна сміливо заливати водою. Ця характеристика свідчить про допустимість використання покриття в приміщенні з підвищеною вологістю, яким і є кухня.

  Класифікація по зносостійкості

  Який ламінат краще вибрати для кухні? Види та відповідного класу ламінату

  Міцність і довговічність ламінату залежать від товщини панелей. Серії з дощечок товщиною 9 мм і більше є найбільш зносостійкими, а покриття здатне витримувати суттєві навантаження. Такий ламінат коштує дорого, але для кухні він ідеальний.

  Зносостійке покриття маркується числами 32 і 33. Ще надійніше серії класу 34, які в звичайних умовах (без катастрофічного затоплення та пожежі) прослужать 15-20 років. Однак для установки на кухні цілком підійде матеріал перших двох класів, вартість якого нижче, ніж у ламінату маркування 34. Панелі 32 і 33 класів за структурою нагадують багатошаровий пиріг.

  Склад шарів, починаючи з нижнього:

  • стабілізуюча основа;
  • деревоволокниста плита високої міцності (ХДФ) з замковим з’єднанням;
  • вологостійка полімерна плівка;
  • декоративний малюнок, нанесений на папір, просочену вологостійким складом;
  • поліуретанова або акрилова плівка.

  Важливо! На відміну від стандартного (до 32 класу), зносостійкий ламінат виготовляється не з стружки, а з деревини з цільними волокнами.

  Який краще вибрати для кухні

  Який ламінат краще вибрати для кухні? Види та відповідного класу ламінату

  При покупці ламінату велике значення має тип замку. Панелі без замків просто клеяться до основи, але для кухні вони не рекомендовані. Існує два основних типи замкового з’єднання – Click і Lock. Інші замки є запатентованими технологіями конкретних компаній, тому менш популярні.

  Для кухні краще вибирати покриття з замком Click, який на відміну від простого Lock вважається більш надійним. Ламелі з системою Click легкі в монтажі і практичніше в експлуатації. Покриття виходить естетичним, тоді як при використанні матеріалу із з’єднанням Lock між дощечками нерідко виникають щілини, які згодом потрапляє волога і бруд.

  Правила вибору ламінату

  Від покупки дешевого ламінату невпізнаного виробництва краще відмовитися. Якщо бюджет не дозволяє витратитися на брендовий матеріал, варто або почекати до кращих часів, або задовольнятися комерційним лінолеумом.

  Серії з фаскою виглядають привабливіше, але це варіант не для кухні. Сьогодні випускається покриття з оптичною фаскою, яке виглядає реалістично і не створює труднощів при збиранні. Самим безпечним з точки зору токсикології є ламінат з маркуванням Е0 та Е1, у складі якого формальдегідні смоли зовсім відсутні або знаходяться в мінімальній кількості.

  Який ламінат краще вибрати для кухні? Види та відповідного класу ламінатуДеякі виробники оснащують свою продукцію шумопоглинаючою прошарком (Sound Protect), товщина якої становить 1-2 мм. Такий матеріал не вимагає використання підкладки і володіє хорошою амортизацією. Якщо звукоізоляційного шару в панелях немає, на чорнову підлогу обов’язково стелять підкладку. Підкладка для кухні, як і ламінат, повинна бути вологостійкою. Краще віддати перевагу спіненим полімерним матеріалам.

  ДОВІДКА! На кухню краще ламінат з шорсткою структурою. На структурної поверхні мінімальний ризик посковзнутися і отримати травму навіть при розлитої води. Однак матеріал з явно вираженим рельєфом складно мити. Вибирайте щось середнє.

  Щоб не помилитися при виборі водостійкого покриття, уважно вивчіть упаковку. На водостійких серіях виробник пише слово «Aqua», що наносить зображення парасольки або краплі води. При купівлі вологостійкого покриття потрібно перевірити якість просочення замків. Якщо місця з’єднань не просочені, а лише покриті воском зверху, вони дуже гладкі. Таку просочення ви без праці соскребете нігтем або гострим предметом. Віск, впитавшийся в структуру матеріалу глибоко, відскребти неможливо, у цьому випадку просочення є якісною.

  Ламінат дешевше 500 рублів за м2 не може бути якісним, навіть якщо на ньому написано, що він зроблений в Європі. Це, швидше, комерційний прийом, ніж правда. Європейські бренди пропонують свою продукцію не дешевше, ніж 1300 рублів за м2, а все що нижче за ціною, вироблено на вітчизняних фабриках або привезено з Китаю. Товари російських фабрик, що працюють на європейському обладнанні і використовують імпортну сировину, доступні за вартістю, але при цьому відрізняються хорошою якістю.